Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez mennyire volt általános?

Ez mennyire volt általános?

Figyelt kérdés

Emlékszem, Székesfehérváron nem messze onnan, ahol nagyszüleim laktak, egy tízemeletes panelház oldalán voltak ilyen kis automaták, amikből pár forintért pattogós gumilabdát meg egyebeket lehetett szerezni. Ma már persze nincs meg.


Nem tudom manapság vannak-e még egyáltalán ilyenek bárhol is, de régebben inkább kisebb üzlethelyiségekben, postán stb. voltak megtalálhatók. Én nem tudok róla, hogy konkrétan lakóház tövében bárhol máshol lett-e volna ilyesmi...



2023. jan. 1. 21:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfejetettem, hogy ez valamikor a 200-es évek elején volt.
2023. jan. 1. 21:35
 2/10 A kérdező kommentje:
*2000-es
2023. jan. 1. 21:35
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, nemrég még valamelyik Coopban láttam ilyeneket, de ugye az is belső tér...
2023. jan. 1. 21:37
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Én is panelban laktam, nálunk nem volt ilyen.
2023. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Felénk (Budapest) még most is van a kínai üzletek némelyikében, meg egy kisebb pékségben is.
2023. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5


Régen sok helyen voltak, de hogy kültéren is sok ilyen lett volna.. Na, ez itt a kérdés.

2023. jan. 1. 21:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy voltak, de aztán megszüntették, mert gondolom egyre többször fordult elő, hogy összetörték és kiloptak belőle mindent.
2023. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az összes olyan helyen, ahol sok turista van, most is van ilyen. Siófokon és Zamárdin pl. tudom hogy van.
2023. jan. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És lakótelepeken vajon mennyire volt jellegzetes?
2023. jan. 1. 21:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 10 évig gyűjtöttem ezeket a labdákat. 400+ darab volt belőle, ami duplán volt meg, azt elcseréltem, szóval nem volt két egyforma a gyűjteményben.


Volt jó pár külföldi laszti is, Európa több országából való automatából.


(Már nem tudom hová lett a gyűjtemény, egy darabig hirdettem a neten őket, de nem sikerült új gazdát találni. Sokáig szüleim padlásán volt meg, azóta nem tudom hol lehetnek. Talán a szemétben végezték, mikor szüleim máshová költöztek. Nem tudom.

Most eszembe jutott a kérdésről.)

2023. jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!