Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Eszméletlenül utálom azt,...

Eszméletlenül utálom azt, amikor mondok valamit és mintha meg sem hallaná a másik ember. Ez mindenhol ilyen gyakori jelenség?

Figyelt kérdés

Nemhogy utálom, gyűlölöm amikor a falhoz beszélek. Megkérem az egyik embert, hogy csináljon A-t, erre B-t csinál.. Elmondom, valakinek, hogy A lesz, majd utólag közli, hogy ő azt hitte B lesz.. Valaki megkér hogy A-t csináljak, elmondom neki, hogy sajnos nem tudom megcsinálni, csak a B-t, majd miután B-t csinálom, lecsesz, hogy ő A-t kérte. - és stbstb. Most így leegyszerűsítve, általánosítva magyarázom, mert heti szinten legalább egyszer belebotlok egy ilyesféle szituációba és szerintem nem létezik az életben dolog amit jobban utálok, mint azt, hogy valakihez beszélek és nem hallja meg..


Én elhiszem, hogy előfordul, velem is előfordult már, de ha valaki komolyan (nem csak a levegőbe elengedve) mond valamit akkor megértem/tudomásul veszem/megcsinálom amit kér.. meg ha véletlenül nem hallom meg az sem egy rendszeres jelenség, hanem csak nagy ritkán becsúszik.


De nagyon sokszor fordítva is azt érzem, hogy valaki mond valamit és utána úgy csinál, mintha én azt nem hallottam volna, mintha meg sem történt volna. Mond valamit, én komolyan veszem, majd később tök kellemetlen szituációkon keresztül derül ki, hogy amúgy egyáltalán nem gondolta komolyan és fel sem merült benne, hogy én komolyan vettem azt amit mondott.


Egyszerűen számomra felfoghatatlan ez a fajta kommunikáció. Ez a világon mindenhol így megy vagy ez csak valami magyar dolog? Más is ilyen gyakorisággal tapasztalja, vagy csak én reagálom túl?



2023. jan. 4. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Nekem meg tök szimpi. Én ezt nem is tudtam volna ilyen érthetően megkérdezni, pedig ez van tényleg néha tapasztalom ezt az a helyett b-t.
2023. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1) Figyelemzavar, a túl sok telefon-nyomogatás meg sorozatnézés miatt.

2) Elnőiesedés, ugyebár eredetileg a nőknél van az hogy valamivel le kell kötni a figyelmüket (és ez így van jól :)) sajnos egyre több palinál is ezt figyelem meg.

3) Lehet, hogy te sem vagy elég figyelemfelkeltő. Ugye tudod, hogy a kommunikációnak csak töredéke verbális? Az egyéb dolgok (hangszín, hangerő, hangsúlyozás, testbeszéd) a 90%?


Egyébként én arra a jelenségre gondoltam (innen a 2. pont) amikor

- hiába mondasz valamit, nincs reakció, vagy másra reagálnak, vagy új témába kezdenek

- kérdeznek valamit és kb a választ sem várják meg máris témaváltás van

- te kérdezel vissza és fél óra múlva derül ki, hogy "jaa, visszakérdeztél? aszittem az válasz volt"

Stb. Sajnos ezekre is az előbbi magyarázatok vannak. Nem tudom hogy legyünk két lábon járó, netflikszbe oltott tiktokok :))))

2023. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy te nem kommunikálsz jól vagy tényleg fogyatékosokkal vagy körülvéve.
2023. jan. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!