Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem fura, ha egy 58 éves...

Nem fura, ha egy 58 éves férfit Pistinek hív a környezete, vagyis ő így hívatja magát?

Figyelt kérdés

az oké, hogy becézve használja a keresztnevét, de akkor miért nem Pista?

erről a Pistiről nekem egy gyerek vagy kamasz jut eszembe...


amúgy bejön nekem, de képtelen vagyok pistizni.


2023. jan. 7. 01:51
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem furcsa, 100 másik variációt is használhatna. Ha tényleg bejönne ez lenne a legkisebb problémád.
2023. jan. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem, a legtöbb idősebb István ismerősöm Pisti vagy Isti. A Pista falusias. Mint ahogy a Piri néni, Panni néni, Annus néni is normális, az én apukámat meg Jencinek is szokták hívni.
2023. jan. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván egész életében Pisti volt. Szerinted egy bizonyos korban át kellett volna szoktatnia a családját másfajta becenévre? Ne hülyéskedj.
2023. jan. 7. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erovel a Pistarol meg nekem egy 80 eves apoka jut eszembe, akinek a napi programja a tyukok etetese meg a fapipa pofekelese.

Hivd akkor Istvannak es problema letudva. (Nekem pl az Istvan es a Pisti ket annyira kulon nev, hogy automatikusan csak azon tudom hivni a masikat, amit eloszor hallottam XD Volt olyan, amikor az Istvan nevu kollegamra valaki Pistikent hivatkozott, en meg pislogtam es visszakerdeztem, hogy ki az a Pisti? XD)

2023. jan. 7. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem furcsa. Miért lenne az? Normális magyar név becézve. Annál furcsábban hat pl a Kolompár Bíborka név. Képzeld el, lesz kb 60 éves, 130 kilós sajtos pitsaszagú öreg cigányasszony, aztán mondják neki Bíborka néni.
2023. jan. 7. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
5-ös, az én unokahúgom pont Bíborka, igaz nem Kolompár. A 65 éves nagynéném meg Piroska, mégsem lepődik meg senki.
2023. jan. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%
Akkor is rohadtul vicces. A Piroska régi magyar név és nem a pitsarázás jön le e név hallatán, mint Bíborka esetében. Amúgy miért adtok cigány nevet a gyereknek?
2023. jan. 7. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Fura lehet a Pisti, de van egy youtuber kerékpározó Cobranco, akinek a barátja szintén Pisti. A követők is így ismerik, sőt kifejezetten rajongótábora van. Az illetőnek szerintem rosszabbul állna, ha Pistáznák, az fura lenne - valahogy nem az a karakter.


Szerintem csak a viccek miatt tűnik neked gyerekesnek, mert ott Pistikéznek. A Jani, a Laci, a Sanyi miért nem gyerekes?

2023. jan. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor azt hiszem, h az emberi ostobaság már nem tud meglepni, akkor jön egy ilyen kérdés...
2023. jan. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!