Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzitek, hogy lassan...

Nem érzitek, hogy lassan luxus lesz 1-2 autót fenntartani az átlagos családoknak?

Figyelt kérdés

A mi családunknak -mi a férjemmel+két kicsi - egy autója van, de itt a környezetemben kb. mindenkinek kettő rajtunk kívül és néha nem is értem, hogy tartják fent. Vagyis nyilván értem, csak nem látom a jövőjét, mert úgy tűnik, most mindenkinek már csak kínlódás a két autó.


Megyeszékhely mellett lakunk, de hiába közel a város, sajna a buszközlekedés elég sz*r. Amúgy körülöttünk csupa hozzánk hasonló, átlagos kiygyermekes család él, sokan kiköltöztek, elkezdtek építkezni meg felújítani, de ezzel most sokan leálltak az árak miatt, mindemellett mindenkinek már régebbi, 15+ éves kocsijai vannak, nyilván azért, mert kocsi helyett a házra költöttek, de most meg nem tudják lecserélni őket.


Pláne kettőt. Plusz két kocsit tankolni, szervizelni, egyéb költségeket fizetni szerintem simán elvisz átlagban havi 70-80 ezret, és akkor még félre sem raktak következő kocsira.


Én néha azt érzem, már ez az egy kocsi is tiszta luxus. Most tankoltunk 50 ezerért erre a hónapra, már szervizelni kellett most 70 ezerért, hamarosan fizetni kell a biztosítást, adót, aki van vagy 60 ezer egy évre... Azért na, ez nem kevés.


Kettő kocsira a gatyánk is rámenne...



2023. jan. 7. 07:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Van aki megteheti és van aki nem, nincs ebben semmi különös. Ha másképpen nem lehet megoldani a munkába járást akkor kell és nincs mese. Illetve nem használt prémiumot kell venni és már nem is lesznek olyan magasak a fenntartási költségek. Egy autó ezzel jár, tankolni kell, szervizeltetni kell egy hiba bármikor benne van a pakliban ami újbóli kiadás. Aki ezeket nem tudja bekalkulálni és finanszírozni akkor sajnálom de keljen 2 órával hamarabb és üljön fel a buszra és várjon még 1 órát a munka kezdésig.
2023. jan. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlòan vagyunk, nyögjük mert dràga de ha nem lenne autòm nemtudnék bejàrni az a munkahelyem elvesztését jelentené. Pàromnak meg szintén kell a munkàhoz, mert a szerszàmait nem tudja elvinni egy kistàskàba.
2023. jan. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sok esetben a gyerek miatt is létszükséglet, mert én elbòklàsznék egy òràt a buszra vàrva, csak èpp a gyerekért idöre kell menni. A munkaidöböl meg megint nem lehet lefaragni. Sakk-matt.
2023. jan. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire jó a tömegközlekedés. Pl V.kerben egy is sok, de mi meg faluban lakunk, busz ritka, mellettünk lévő városokban vannak a vállalkozásaink, csak nem ugyanabban az irányban. Gyereket iskolába is kell vinni, stb, szóval nekünk kell a 2 autó.

Egy 2012-es Honda Civic meg egy 2009-es Audi A6.

2023. jan. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Mi úgy, hogy az egyik céges. De egyébként környezetvédelmi okokból nagyon örülnék, ha az egyiktől megszabadulnánk, de olyan helyen lakunk, ahol nagyon rossz a tömegközlekedés. Ideális esetben egy autónk sem lenne, hanem szuper közösségi közlekedés.
2023. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1-es, ezt nem cáfoltam.


De az a baj, ahogy írják, hogy sokan egyszerűen rá vannak kényszerülve, itt nálunk is, mert nem szimplán több idő lenne busszal bejutni, hanem be sem lehetne.


Mi lakunk X várostól 10 km-re keletre, ha valakinek nem a város felénk eső oldalán vagy max. a belvárosban van a munkahelye, már konkrétan esélytelen a be- és hazajutás. Műszakban pláne, reggel-este nem jön úgy busz, hogy még át kell szállni és akkor a távolságit is elérje.


A szomszédomék pl. mindketten a város két különböző pontján dolgoznak, nem is egyidőben, és még a gyereket is be kell adni oviba. Nem is tudom, hogy oldanák meg kocsi nélkül. De közben meg teljesen kívánnak, mert már havi 100 ezer elmegy csak tankolásra, plusz mindkét kocsi viszonylag öreg, de egyiket sem tudják lecserélni, tettek rá félre pénzt, de teljesen elszálltak az árak.

2023. jan. 7. 08:51
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
Akinek átlagos keresete van az simán fent tud tartani egy autót.
2023. jan. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7-es, a medián bér hivatalosan is csak nettó 270 ezer, azaz az emberek fele max. ennyit vagy kevesebbet keres.


Ha egy pár mindkét tagja ennyit keres - ez a hétköznapi értelemben vett "átlagos fizu" -, az 540 ezer, gyerekeknek járó juttatással kb. 620 ezer forint.


Na most, egyrészt nem hiszem, hogy 270 ezer forintból egy fő simán fenntart egy autót, max. ha otthon él és a szülők tartják él, akkor igen. De az átlag 2 gyerekes családnak 620 ezres bevétellel sem hiszem, hogy olyan simán belefér havonta 180-200 ezer forint kiadás két autóra (tankolás, szervíz, biztosítás, félrerakás a kocsicserére, gumicsere, stb.) lakáshitel és gyerekek eltartása mellett.


Inkább azt látom, másra már nem is nagyon költenek, csak kajára, rezsire, kocsira.

2023. jan. 7. 09:05
 9/13 anonim ***** válasza:

Lassan minden is luxus lesz.


Hirtelen ezt a rövid videót találtam.

[link]


Jó felé haladunk hogy boldogok legyünk. 😲

2023. jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Véget ért az a korszak, amikor a legszegényebb rétegek is luxus életmódot éltek: saját lakás, saját autó, meleg otthon, finom ételek, utazgatások.

Mostantól a szegény újra szegény lesz.

2023. jan. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!