Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerdáig kiírt az orvosom. Kö...

Szerdáig kiírt az orvosom. Kötelezve vagyok,hogy bemenjek már holnap?

Figyelt kérdés

Tegnap felhívtam a főnökömet,hogy nem érzem jól magam.

Elmentem orvoshoz és szerdán még maradnom kellene.

Erre tegnap mondta telefonban a főnököm hogyha ez csak egy vírus akkor elvileg szerdán már tudok menni dolgozni.

Most mit csináljak?

Nem vagyok már rosszul de idegesít,hogy még táppénzből is berángatna hamarabb.


2023. jan. 10. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Tuti nem mennék hamarabb. Nem véletlen írt ki szerdáig az orvos.
2023. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Az orvos tudja jobban, mikor tudsz menni. A főnök ne diagnosztizáljon.
2023. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Ha szerdáig vagy kiírva, akkor szerdáig vagy kiírva. Szerintem nem is mehetsz hamarabb, az törvénytelen lenne (bár ebben nem vagyok 100%-ig biztos).
2023. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak ezzel ilyen terhet tesz rám.

Akkora szemétség ez szerintem mert bűntudatom van és félek ha holnap felhív reggel mert nem vagyok bent még akkor kiabál vagy következményei lesznek.

Vagy megszivat valamivel amire alapozhat egy kirúgást.

(Ausztriában élek és irodában dolgozom…ja és egy kelet-európai kis csicskának érzem magam..)

2023. jan. 10. 15:47
 5/6 anonim ***** válasza:
27%
Ez ilyen ha alkalmazott vagy. Döntsd el egészséged a fontosabb vagy hogy főnök kedvére tegyél.
2023. jan. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%
Nem vagy kötelezve, ne menj be! Azzal csak azt éreztetnéd, hogy mindent megtehet veled és továbbra is csicskáztatni fog. Állj ki magadért, ha emiatt joghátrány érne, ott is van munkaügyi bíróság, fel lehet jelenteni.
2023. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!