Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy embernek egy nap többször...

Egy embernek egy nap többször is kell köszönni? Ha többször találkozok vele

Figyelt kérdés
2023. jan. 13. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Igen, én munkahelyen pl. ha belépek mások szobájába, minden alkalommal újra köszönök. Mondjuk nem ötpercenként megyek be hozzájuk, de lehet, hogy reggel már köszöntünk egymásnak, de a délelőtt folyamán, meg kora délután is bemegyek valami miatt.

De nem mindenki tartja ezt.

2023. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam.
2023. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam többször
2023. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Darius- ***** válasza:
100%
Eloszor igen, késobb nem muszaj, elég ha hozzaszolsz, kérdezel valamit.
2023. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jóban vagyunk, köszönés helyett azt mondom, na már megint itt vagyok, jöttelek boldogítani stb.
2023. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

Ha csak simán találkozol vele újra akkor nem fontos ismét köszönni, hiszen az már megtörtént.

Azonban ha egy társaságba lépsz be, bemész egy szobába, épületbe, leülsz egy asztalhoz valakikhez - akkor ismét illik köszönni, hiszen akkor az már nem ugyanaz a helyzet, mint amikor korábban köszöntél. Ott a helyzet vagy az indokolja a köszönést, hogy másokkal együtt van az akinek már köszöntél.

Ha leülsz egy társasághoz irodában, kajáldában vagy osztályban akár és nem köszönsz előtte akkor elég bunkónak fogsz kinézni, akkor is ha előtte már köszöntél külön-külön mindenkinek korábban (nem 2 perce persze).

A külföldi filmekben ezt utálom nagyon, hogy odamegy egy irodához!házhoz, bekopog, majd amikor belép vagy valaki kinéz akkor semmi köszönés, csak mondja hogy mit akar csinálni.

2023. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Miért, fáj? :)


Nem kell, de illik.


Ha jóban vagytok, akkor, mint az 5-ös!

2023. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem.
2023. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

Én munkahelyen csak egyszer szoktam mindenkinek, amikor először találkozunk. Ha később újra találkozunk a folyosón, akkor már nem szólunk egymáshoz, és csak mosolygunk maximum, ha nincs semmi beszélnivalónk. Ha át kell menni egymás szobájába valamit megbeszélni, akkor meg köszönés helyett inkább azt szoktam kérdezni az illetőtől, hogy ráér-e éppen.


Írásban viszont más a helyzet. Egy összefüggő beszélgetésfolyamban persze nem köszöngetünk egymásnak többször, de ha ugyanannak a személynek több emailt is írok, több különböző témában a nap folyamán, akkor mindegyiket egy rövid "szia", "helló", "hali" vagy hasonló köszönéssel szoktam kezdeni. És a többiek is így csinálják.

2023. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Van akinek többször szoktam. Pl munkahelyen nem jegyzek meg mindenkit, akire nem emlékszek annak köszönök, ha találkozunk.

Közvetlen munkatársaknak nem köszönök többször.

2023. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!