Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg sokan a...

Miért nem értik meg sokan a boomerek közül, hogy ma már a fiataloknak nincs "hova" szülni?

Figyelt kérdés

Egy gyerekvállalásról szóló cikk alatti kommentáradatban jött velem szembe megint ez a téma, ahol fiatalok írták, hogy azért sem vállalnak gyereket, mert alapvetöen nincs hova, erre egyből nekik esnek az idösebbek, hogy nekik sem volt könnyebb, ők is a szülőknél laktak gyerekkel vagy "társbérletben". És akkor ezt így nyomják folyamatosan, de már nagyon sok helyen találkoztam ugyanezzel...


Én nem tudom, az 50+-osok ennyire nem látják át a mai ingatlan helyzetet? Nem látják, hogy gyerekes családot kb. senki be sem enged albérlőként, mert félnek, hogy nem lehet őket kitenni (mindegy, ki lehet-e, a lényeg, hogy a legtöbb albérletbe gyerek nem mehet), meg hogy egyébként is milyen ára van egy albérletnek? Én megyeszékhelyen lakom, nagyon durva, de itt 1-2 szobás panellakásokat 110-120+rezsi+közös költségért, azaz havonta 150-160 ezer forintért adnak ki, hát sok anyának ez kb. a gyed összege, már el is ment, és még semmit nem vettek...


Másrészt, manapság a szülők egyáltalán nem támogatják, hogy a gyerekeik oda hozzájuk vállaljanak gyereket. Sőt, nemhogy a gyerekvállalást, sokan még azt sem engedik, hogy a gyerek párja odaköltözzön és ott spóroljanak együtt, mert ők ne fognak egy "idegent" kerülgetni, menjenek albérletbe a fiatalok.


Nyilván van kivétel, de azért jellemzően még azok sem engedik ezt meg, akik maguk is a szülőknél kezdték anno az életüket.


Szóval, egy elég komoly probléma manapság a gyerekvállalás kapcsán, hogy tényleg nincs "hova", mert a szülőkhöz nem lehet, albérletbe nem lehet, mire a fiatalok meg összespórolják (pláne bérleti díj mellett) az önerőt, már 30 évesek, és akkor lehet, hogy még mindig csak egy garzonra van 20 év hitelük.


Nem értem, miért vádolják mindig önzőséggel és anyagiassággal a fiatalokat, mikor ez egy valós gond.



2023. jan. 13. 18:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem régen sem volt ez másképpen.

Mármint a megélhetés könnyebb volt, az ingatlanárak akkor sem voltak jobbak.

Ami más, hogy most van szabad lehetőség(mondjuk nem idehaza, ahol a gyerekesek előnyt élveznek), nincs olyan nagy társadalmi nyomás.

Így talán kevésebben lesznek muszájból szülők és csak tényleg azok vállalnak gyereket akik tisztességesen fel is nevelik.(hozzátéve, ez meg nem a szocializmusban betanult tekintélyelvű nevelésből áll ami Magyarországon sztenderd a mai napig)

2023. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Miért kell a boomerekkel foglalkozni?
2023. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Ne olvass kommenteket ilyen helyeken, szebb lesz az életed. Ezeknek hiába mondod, leragadtak abban a korban amiben ők nőttek fel. Amúgy az ilyenek az unokát is csak azért akarják mert ők már babázni akarnak. Valószínű gyereket is azért szültek, mert a szülők ugyanúgy elvárták a babát az első komoly kapcsolatból. Az tökmindegy hogy most meg ha nem váltak el akkor is gyűlölik egymást meg egymás családját is. De komolyodj már meg, jöjjön már az unoka, mer' a szomszéd Zsuzsának már van 3 mit fog szólni
2023. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Azt hiszem, hogy inkább a társadalmi igényrendszer változott meg. Ugyanis nyilván darabszámra több a lakás, mint 40-70 évvel ezelőtt. Viszont 60-70 évvel ezelőtt csak a gumióvszer volt hozzáférhető, az első tablettás fogamzásgátlók meg rengeteg mellékhatással jártak, drágák voltak és nagyon korlátozottan voltak hozzáférhetők. Az egy személyre számított élettér sokkal kisebb volt, mint manapság. Amikor az öcsém 20 éves volt, akkor megnősült, de igen rövid albérlet után odaköltöztek az apósáékhoz egy kb. 50 nm-es 2 kis szobás lakásba, ahol ötödik személynek még ott aludt a konyhában az öcsém sógora. És ebbe a lakásba született az unokahúgom.

Ne feledjük azt sem, hogy a pénz elköltése manapság a pelenkánál sokkal élvezetesebb dolgokra is fordítható: rendszeres trópusi nyaralás, hivalkodó gépkocsi stb..

2023. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Most ez megint egy komplett generáció ellen uszító kérdés...?
2023. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Lehet ok a szuleik nyakara szultek, erre ma is van azert boven pelda. De az en szuleim pl kulon laktak a szuloktol, amikor en megszulettem, alberletben, ami gondolom akkoriban joval olcsobb volt azert, tekintve, hogy a valas utan anyam is el tudott koltozni velem es a tesommal egy budapesti, masik alberletbe. Anya 19, apa 25 volt, amikor en szulettem es apa egyedul tudta allni az albit es nem kellett a szulok nyakan lakni. Azert ez ma kicsit nehezebb, nem lehetetlen, ha jol keres legalabb az egyik fel, de mondjuk 25 evesen altalaban nincs olyan sok ev tapasztalat meg a hatuk mogott a fiataloknak, hogy addigra mar annyira jol keressenek.

Mindig voltak es lesznek olyanok, akik csak szaporodnak a korulmenyektol fuggetlenul🤷🏼‍♀️

2023. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
A többiek pontosan összefoglalták, ha teheted tényleg kerüld az ilyen cikkeket, oldalakat, mert nekik már soha az életben senki sem fogja tudni megmagyarázni, hogy szülni nem kötelező, sőt, rengeteg más lehetőség van az életben, amiben ki lehet teljesedni.
2023. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Mert nem rendelkeznek kellő empátiával és/vagy totál buborékban élnek. Sokan nem érzékelik, hogy manapság egy 25-35 éves nem keres annyit, hogy pl. saját lakást tudjon venni a párjával. Minimum 30-50 millió körül van egy lakás, ha nem akar még több milliót költeni az ember a felújításra. Hogyan kéne annyit összespórolni egy kb. 300 ezres fizetésből? A legtöbben örülünk, ha egyedül vagy mással együtt egy albérletet tudunk fizetni. Azzal meg megint lehetnek problémák, bizonytalanabb is, mint a saját ingatlan... Szülő nyakára szülni meg szerintem nem jó ötlet. Itt is naponta vannak olyan kérdések, ahol a konfliktus forrása az, hogy több generáció él együtt. Én személy szerint köszönöm, de nem kérek ebből. Illetve mi a helyzet, ha a szülők sem laknak akkora helyen, hogy egy kisgyerekes pár elférjen mellettük? Vagy éljen mindenki egy szobában? Aludjunk mind egy ágyban, mint a nagyszülők a "Charlie és a csokigyár"-ban? Komolyan, egyesek nem tudom, hol élnek... Bár ez az egész "más méhében turkálás" jelenség önmagában is kiakasztó, de az ilyen jellegű kommentekkel kiegészítve főleg.
2023. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

"Most ez megint egy komplett generáció ellen uszító kérdés...?"

Igen, ez a napi program.

2023. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Én is megkaptam már több helyről is, hogy 33 évesen miért nincs még gyerekem. A szüleim elküldtek otthonról fiatalabb koromban, a párommal albérletben vagyunk, de egyre elviselhetetlenebbül viselkedik. Szívesen itthagynám, de nem keresek annyit, hogy egyedül fenn tudjak tartani egy albérletet. Pont elég problémám van, nemhogy még gyereket szüljek... Elegem van mindenből, de legfőképpen abból, hogy a boomerek milyen pofátlanul turkálnak sokszor a magánéletemben.
2023. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!