Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez az "egyedül is legyél...

Ez az "egyedül is legyél boldog és teljes utána keres társad magadnak" szöveg melyik ideológiából ered?

Figyelt kérdés
Szívből gyűlölöm ezt a nézetet, de nagyon elterjedt. Mi ennek az ideológiai alapja?
2023. jan. 14. 04:06
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem ideológia, hanem azért mondogatják, hogy aki tényleg nagyon kivan, azon nem fog segíteni egy párkapcsolat és inkább ne menjen bele, mert miután szakítanak vele az csak jobban földhöz fogja vágni.

Nyílván túl van használva, mert társas lények vagyunk, egyszerűen szükségünk van a párkapcsolatra, de azért egyáltalán nem hülyeség.

2023. jan. 14. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha társaslények vagyunk mi értelme ennek a mondásnak? Esküszöm, ha hatalmon lennék büntetném ezt a szemléletet annyira pusztító. Tudom, hogy fájdalmas tud lenni a szakítás, de az se jó, ha már az elején azon gondolkozunk, hogy véget érhet. Nem egy eldobható termékként kéne egymásra gondolni, hogyha valami gond van akkor el kell dobni, mint egy szemetet, hanem megjavítani azt, és már beljebb lennénk és nem kéne ezt a kioktató szöveget hallgatnom.
2023. jan. 14. 05:40
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Valamikor boldog és kiegyensúlyozott ember voltam,szerettem élni.Megismertem valakit,akibe szerelmes lettem..Pont ő volt az,aki boldogtalanná,sótlanná tett, a kapcsolatunkban aláásta az érzéseimet,személyiségemet.Önző,rideg nő volt,amúgy pedig jó színész.

Az utánam levő két férfikapcsolatát is tönkretette,hasonlóan mint engem.

Már lelkileg jól vagyok,megtalálom a világban a szépet,jót.De okulva a történtekből, a nőket soha többé nem engedem be az életembe,semmilyen formában.

2023. jan. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Abban igazad van Kérdező, hogy "nem egy eldobható termékként kéne egymásra gondolni, hogyha valami gond van..." stb.


Jelenleg én is ilyen szakaszban vagyok több férfi ismerősömmel. Igyekszem nem nekikeseredni nagyon, ha élesebb konfliktushelyzet áll elő.


Próbálom javítgatni valamilyen módon - néhány napos gondolkodási szünet beiktatásával vagy egymás megközelítése más tárgyalási stílusban stb.


Többé-kevésbé be szoktak válni a technikáim.


A társadalmi szolidaritás kihalófélben van már nagyon-nagyon régóta. (1980-as évek vége, 1990-es évek eleje.) Esetleg már előbb is volt, de én csak tinédzserként észleltem jobban dolgokat.

2023. jan. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

#3

Menj pszichológushoz. Azért mert találkoztál egy hülyével, még nem kell leírni az összes többit.

Ki választotta azt a nőt? TE! Tehát a felelősség is a tiéd!


Kérdező: neked is ajánlom a pszichológust.

Ne függj másoktól sehogy, érzelmileg se! Te kapcsolatfüggő vagy, aki egyedül képtelen boldog lenni.

Egyébként pedig nem minden javítható, de ezt tudhatnád. 🙄

2023. jan. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Az a lényege, hogy a párod ne valami hiánypótló legyen, hanem plusz az egészhez. Mert a hiánypótlónál nem az embert szeretet, hanem a szolgáltatást, amit nyújt. A plusznál az embert.


Ha nem vagy egyedül boldog, a párod sem fog azzá tenni. Inkább azt kéne büntetni, aki ekkora cukormázzal vonta be a kapcsolatokat, hogy minden problémát megoldanak.

2023. jan. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem ideológia. Normális esetben az ember párkapcsolat nélkül is képes jól érezni magát. Akinek meg nagyon súlyos problémái vannak, az jobb, ha nem is kezd ismerkedni, egyrészt, mert egy párkapcsolatra sok időt és energiát kell fordítani mindkét félnek, másrészt, mert a párját is lehúzhatná egy ilyen személy.

Szerintem először rendbe kellene jönni lelkileg, ha ilyen problémái vannak valakinek és utána már nyugodtan lehet párt keresni.

2023. jan. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

Ez a "progresszív liberális individualista woke" kultúra.


-ne hidd el magadról hogy elég jó vagy

-ne akard uralni az életed

-ne hallgass a megérzéseidre és ösztöneidre


Milliárdos üzleti ágazatok szeretik támogatni, mert a magányos emberek többet dolgoztathatóak (hisz nincs élete) és többet is fogyasztanak (konzumeristák és hedonksták lesznek idővel).


Itt most leszögezem: én csak átadtam a tudást.

A kérdést törlöm a listámból, senkivel nem állok le vitázni.

Megosztottam amit tudni érdemes, ha valaki többet akar tudni az elindulhat ezeken a gondolatokon.

2023. jan. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy a liberalizmusból ered, én ezért se szeretem ezt az ideológiát. Szocializmus nem hiába szimpatikusabb rengeteg embernek, mert a közösségi érték minden kultúrában fontosabb volt. Mivel már nincs közösség, hanem egyének vannak ezért ilyen magányosak az emberek. A közösségeknek újra kéne szervezkedniük.
2023. jan. 14. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!