Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van még itt olyan aki külföldr...

Van még itt olyan aki külföldre menne (dolgozni) de nincs neki kivel es nem akar egyedül?

Figyelt kérdés
2023. jan. 3. 23:09
1 2
 1/19 anonim válasza:
56%

Férfi vagy nő vagy?

Hova szeretnél menni?

Hosszabb vagy rövidebb távra?

Nyelvet beszéled?

Mi a szakmád?

2023. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Miért nem lehet egyedül menni?
2023. jan. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ferfi..nem kapcsolat meg semmjfele szexualis dolognincs benne.

Csak magyarul..ezert nem is akarok egyedul csak igy kimenni,mert felek,h elso het utan megbolondulnek. Amugy ausztria,nemet vagy skocia irorszag

2023. jan. 3. 23:18
 4/19 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező, amíg nem beszéled az adott ország nyelvét legalább B2-es szinten, addig teljesen feleslegesen gondolkozol azon, hogy külföldre menj. Nem is értem, hogy gondoltad.
2023. jan. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Sokan vannak akik nem is beszelik es ugy mennek ki..

Meg annyira nincs is jo nyelverzekem,h itthonrol megtanuljak.

2023. jan. 3. 23:38
 6/19 anonim ***** válasza:
20%

Igen, és ezen emberek többsége elég hamar visszamegy Magyarországra, aki pedig ottmarad, legjobb esetben is legfeljebb mosogató lehet (bár kétlem, hogy bárki annyira hülye legyen, hogy olyan embert alkalmazzon, akivel még a szerződést sem lehet megbeszélni).

Ne vedd magadra, de mégis hogy élhetnél úgy egy országban, ahol még egy ásványvizet se tudsz rendelni magadnak? :D

2023. jan. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%

Második éve élek Skóciában (Edinburgh-ben, hogy pontos legyek), míg előtte öt évig éltem Olaszországban és azt kell mondjam, kérdező, teljesen feleslegesen gondolkozol a külföldi életen, mert semmilyen szempontból nem állsz rá készen.


A nyelvtudás a minimum, mondhatni a beugró szint ahhoz, hogy te külföldön elboldogulj. Nem is értem, ez hogyan nem alapvető számodra. Enélkül semmit nem tudsz kezdeni magaddal, se munkát szerezni, se új barátságokat kötni, se beülni egy moziba.

Külföldön nem fogsz a nulláról megtanulni egy nyelvet, ellenben arra kiváló, hogy a meglévő nyelvtudásodat (elég, ha egy A2-es vagy B1-es szinten tudsz) az egekbe repítse.

Ha a mai világban, ahol elérhetőek számodra magántanárok, tanfolyamok, online anyagok nem tudsz angolul se megtanulni egy B2-es szinten, akkor problémák vannak. (Bár szerintem csak lusta lehetsz, vagy túl könnyen feladod.)


Munkát nem fogsz találni, mert miért alkalmazna téged bárki, amikor annyit nem tudsz veled megbeszélni, hogy milyen odakint az időjárás? Főleg az általad írt országokban nem szenvednek emberhiányban, így te semmit se tudsz felmutatni, amiért téged választanának olyan helyett, akivel lehet is beszélgetni.


Senki sem fog veled úgy kiköltözni, hogy gyakorlatilag el kell látniuk téged. Nem szeretnélek megsérteni, de felesleges teher lennél egy olyan embernek, aki úgy megy ki, hogy ismeri az országot és annak kultúráját, jól beszéli a nyelvet és akár már munkát és szállást is intézett magának.


Amíg nem beszéled a célország nyelvét folyékonyan, amíg nem ismered a célország kultúráját és helyzetét (például Skócia kapcsán a brexit hatásait), amíg nincs egy konkrét elképzelésed, hogy hol és mit dolgoznál, amíg nincs konkrét elképzelésed, hogy hol laknál, valamint nincs egy stabil anyagi háttered, addig feleslegesen álmodozol egy külföldi életről, függetlenül attól, hol képzeled azt el.

28/N

2023. jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Kezdj el most tanulni az adott ország nyelvén menni fog.
2023. jan. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
angolul se tudsz? Mert akkor tenyleg felesleges. Nem mernek igy kimenni kulfoldre. Nekem van egy ismerosom, anno kiment angliaba 0 nyelvtudassal, 2 HET alatt mar beszelt. Ilyen is van, de ha ugy vagy vele hogy nincs nyelverzeked es nem menne, akkor hagyjad, mert muszaj lesz angolul vagy mas nyekven megtanulnod.
2023. jan. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

De magyarorszagon is van egy csomo ukran aki nem is beszel magyarul meg angolul se..vagy epp egy csomo aki csak angolul beszel es igy meloznak.

Vannak ilyen kozvetito cegek, gondoltam azok altal kilehet menni es van pl magyar muszakvezeto is aztan elmondja mit kell csinalni. Gyari betanitott munkara gondoltam.

2023. jan. 4. 00:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!