Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is úgy érzi magát az...

Más is úgy érzi magát az egyetemen, mint egy börtönben?

Figyelt kérdés

Estig tartó órák, éjszakázás, kimerültség, rengeteg óra még utolsó félévben is, zéró idő saját magamra, olyan órák,amikre utálattal járok be...

Már nagyon várom hogy vége legyen. Egyetem alatt szinte semmire nem volt időm. Már szeretnék egy kapcsolatot is és nem csak a könyvek felett gubbadni vagy valami béna egyetemi hányjuk össze magunkat bulira elmenni.



2023. jan. 15. 22:30
1 2
 1/20 anonim válasza:
94%
El kell szomorítsalak, utána a munkában ugyanilyen lesz.
2023. jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát. Egyetem mellett dolgozok is.:) Napi kb 12 órát talpon vagyok+ még éjszakázás ha tanulni kell. Munkában jó esetben ez csak napi 8óra
2023. jan. 15. 22:35
 3/20 anonim ***** válasza:
45%

1

Sajnos a munka se lesz jobb...

2023. jan. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem, én magamnak választottam szakot. És olyat választottam, amit szeretek tanulni.

Fenn lehet tartani kapcsolatot és értelmesebb kikapcsolódást is lehet választani.

Persze vannak keményebb időszakok, meg kevésbé szimpatikus tanárok, de alapvetően én szeretem az egyetemet.

Szintén dolgozok mellette, gyakornokként.

2023. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A bulikat csökkenteni kell, helyette ha csak alszol is jobban jársz.
2023. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én tisztában voltam vele, hogy abban a 3 évben, amíg erre a szakra járok (és ha nem veszem komolyan, akkor lehet ez az idő sokkal több is) az életem elsősorban a tanulás körül fog forogni.


Nem rajongtam az ötletért, hogy előre tudtam, mennyi mindenről kell lemondanom, de elfogadtam, pont ahogy az étrendem szigorítása előtt is elfogadom, hogy nem lesz mindig kényelmes, le kell átmenetileg mondanom dolgokról, van, amiből nem ehetek annyit, amennyit szeretnék, mert valamit valamiért.


Úgy, hogy előre tisztáztam ezt magamban, nem éltem meg börtönnek, sőt, ha véletlenül szabadult fel némi időm, kifejezetten kellemes meglepetésként ért. Ha csak úgy beestem volna a képzésre és ott csap pofán, hogy ez nem lesz móka és kacagás, akkor lehet, hogy én is mély depresszióba zuhantam volna, amin valószínűleg nem segített volna az, hogy ezt kompenzálni akarván ellazázok pár tárgyat, ami miatt mégtovább rohadok ott.


Amúgy én már 8 éve járok egyetemre, ez a harmadik képzésem és maradok kutatni. Van mellette párkapcsolatom, nyilván ennyi ideig azt sem engedhettem volna meg magamnak, hogy nem dolgozom és hobbik nélkül is megbolondultam volna. Szép lassan ahogy megszoktam a terhelést, jutott idő másra is. Ez egy másik szint, ezt a terhelést szokni kell. Az eleje nehéz volt és vannak nehéz időszakok, ezt el kell fogadni. Aki nem tudja, az valószínűleg nem is fog (időben) végezni.

2023. jan. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Te vállalkoztál rá!
2023. jan. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%
A legjobb éveim voltak.
2023. jan. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
A munkahelyen talán még rosszabb. Időbe menni, nem ehetsz mindig nem mehetsz mindig WC re amikor akarsz. Nettó f@szsag az egész.
2023. jan. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Munkahely sokkal rosszabb. Egyetemet én kimondottan szerettem, sokkal szabadabb volt minden.
2023. jan. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!