Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok az emberek, akik börtönbe...

Azok az emberek, akik börtönben voltak hosszú évekig, hogy tudnak boldogulni a társadalomban a szabadulásuk után?

Figyelt kérdés
Be kell illeszkedniük egy munkahelyi társaságba, megtanulni egy csomó újdonságot, hivatalos ügyeket intézni, eligazodni a digitalizált világban stb. Ezt hogy tudják megcsinálni?

2022. szept. 27. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ültem 5 évet. Könnyebben, mivel örültem, hogy szabad vagyok. Jobban értékeli ilyenkor az életét az ember. De sokan nem így gondolkodnak, és ki be jarkalnak
2022. szept. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Hát a magyar büntetésvégrehajtás nem épp a re-integrációról szól. Lehet szídni a norvég "aranykalitkákat" de ott 14%-os a visszaesés, itt meg közel 80%. Szóval valamit mégiscsak jól cisnálnak.


Igaz, aki piti bűnökért ül az általában nem olyan hosszú ideig van bent, de arra elég az az idő, hogy a bentiek megtanítsák profibb szinten bűnözni, úgyhogy legközelebb már nagyobb vétségért fog bekerülni. TUlajdonképpen bűnözőképzőként is működnek a börtönök...


Számít az is mit tkeintünk "hosszú idő"nek, nomeg az is, hogy az illető mikor került be a dutyiba. Ha egy 30 éves kerül be 10 évre, neki az ügyintézés nem lesz nagy kunszt, hisz eltte is cisnált ilyet. Aki 18 évesen kerül be 10 évre, annak nehézkesebb, hisz már majdnem 30 és még soha nem intézett érdemben semmit, ráadásul érdemi végzettsége sem biztos hogy van, munkatapasztalata meg aztán főleg nincs, szóval sokkal nehezebb dolga van a re-integrálódásban.


A digitális világ meg... Hátt.. ja, aki a 90es években került be és most jött ki, annak szopás, br ő vszeg élete nagy részét bent töltötte. De szerencsére azért nem ez a jellemző. Valószínűleg digitális analfabéta lesz, mint sok boomer vagy nyugdíjas manapság aztán annyi, szerintem az ilyeneknek a munkaserzés, szociális kapcsolatok felépítése sokkal nagoybb gond, mint a digitális világ megértése.

2022. szept. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyilván van aki jobban, van aki kevésbé, van aki egyáltalán nem. Embere és helyzete válogatja.
2022. szept. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy általában azoknak a társaságában lesznek, ahonnan bekerültek. Akik hasonlóak, mint ők. Vagy akiket megismertek a börtönévek alatt. Sajnos nem ritka, hogy valaki rosszabb lesz a büntetés után, mert akiket megismert a börtönben, azok újra belerángatják gázos ügyekbe. Meg persze sokakat vár a család, végig mellettük vannak.
2022. szept. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez változó

Aki a 90es években került be annak tényleg szívás ha most jön ki.

De egyébként bent is követik a dolgokat, haladnak a korral stb

Nekem az unokatesóm jár ki-be a börtönbe

3x ült eddig. 21 évesen volt bent először, most 34 éves, 7 éve van bent.

Eddig 1x sem volt probléma amikor kijott.

Minden úgy ment évek után is mintha el sem ment volna 🤷‍♀️

Talált munkát. Dolgozott. Volt kapcsolata is.

Most 7 éve van bent ugye, van már egy asztalos szakmája amit most szerzett. De van ugye tévéjük amivel követik a kinti dolgokat nyilván

Illetve számítógépen netezheznek is felügyelet mellett fél órát.

Kamerán, skypon és okostelefonon tudtunk velük beszélni amikor beütött a kovid időszak

Úgyhogy azt gondolom, ahogy tudnak bent is haladnak a korral.

2022. szept. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5: "Eddig 1x sem volt probléma amikor kijott."


Ha annyira tudott volna szabadulása után boldogulni, akkor nem került volna vissza. Erről ez a véleményem. Ráadásul legutóbb 7 évet kapott, és ennyit nem kis dolgokért osztogatnak. Vagy sorozatosan követett el vagyon elleni bűncselekményeket (pl. lopás, autófeltörés, lakásbetörés, csalás stb.) vagy kifejezetten súlyos bűncselekményt követett el (megerőszakolt valakit vagy halálra vert). Szóval egy ilyen ember szerintem kifejezetten nem tudott visszailleszkedni a társadalomba.

2022. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nem volt semmi gondot úgy értettem, hogy tudta hogyan kell ügyeket intézni, nem volt elveszve a digitális világban és a munkában sem volt gondja.

Azért kapott 7 évet mert kedvezménnyel szabadult előtte, volt felfüggesztett börtön büntetése is, és most 2,5 évet kapott, de a felfüggesztetett is le kell ülnie.

Ezért a 7 év

Ami májusban letelik

2022. szept. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem nagyon fura lehet, és nem feltétlenül csak a gyakorlati dolgok, hanem az emberek is olyan másoknak tűnhetnek, mintha "más hullámhosszra" lennének hangolva, és emiatt idegenebbeknek tűnhetnek.
2023. márc. 20. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!