Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyesek miért mondják azt...

Egyesek miért mondják azt hogy vasárnap egész nap otthon lennem illene az anyámékkal?

Figyelt kérdés
És nem kirándulni meg a városban mászkálni egyedül amit szoktam
2023. jan. 16. 06:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők is azt csinálják, de veled ellentétben nem tudnak kiállni magukért. Így egyszerűbb a tehetetlenséget becsomagolni abba, hogy ezt úgy illik, más is ezt csinálja. Féltékenyek, rád vetítik ki a saját nyomorúsagukat.
2023. jan. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Régi, berögzült szokás.

Régen, főleg, amikor még mindent áthatott az egyház, a vasárnap "szent" volt. Az emberek rendszerint heti 6 napot dolgoztak (a "szabad szombat" valamikor a '70-es években került bevezetésre, először csak minden második héten), a maradék egy nap volt a "szabadnap", amit a családdal, illetve délelőtt a templomban "kellett" tölteni.

A világ persze azóta változott, az ember, és a szokások voszont nehezebben változnak.

2023. jan. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők abban szocializálódtak, hogy vasárnap együtt ebédel a család, meg a karácsonyt a családoddal kell tölteni, meg egyéb ilyenek. Ezzel nekem is meggyűlt a bajom, olyan munkahelyen dolgozom, ahol se hétvége nincs, se ünnepnap. És egyszerűen nem voltak képesek megérteni évekig, mindig azzal jöttek, hogy de a szomszéd Bélának hazajött a fia - mondom oké, lehet, hogy a szomszéd Béla fia ráér hazamenni vasárnap ebédre, meg ráér karácsonykor, mert könyvelő, én meg nem vagyok könyvelő, én dolgozok hétvégéken, dolgozok karácsonykor, és távol találtam munkát, szóval lesz olyan, hogy a havi egy szabad hétvégét esetleg nem veletek tölteném. Hetedik éve tolom ezt, még mindig sértődés van belőle néha.
2023. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Egyesek miért mondják azt hogy vasárnap egész nap otthon lennem illene az anyámékkal?"


Tévedésből.

Élj úgy, ahogy szeretnél; csak Ne árts másnak. :):) Szerintem ez pl így nem rossz megközelítés. :):) Tehát pl nem károsítod meg a szüleidet; ha nem töltöd velük a vasárnapokat. Amúgyis, ha pl más progid van, pl haverok elhívtak mozizni, és akkor ez egy ilyen baráti összejövetel lenne, akkor oda minek hívnád a szüleidet; lehet, hogy amúgyis tök másféle filmeket kedvelnek, mint te, meg a barátaid.

2023. febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!