Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tegyem túl magam a...

Hogy tegyem túl magam a korábbi rossz döntéseim következményein?

Figyelt kérdés

Hoztam korábban olyan döntéseket, amik következtében elég rosszul jártam. Főleg pénzt (milliókat) és időt (éveket) veszítettem. Mondták mások hogy hogyan, milyen döntéseket kellene hoznom de nem hallgattam rájuk, csak mentem a saját fejem után, gondolván az én egyéni sorsomra, de rosszul tettem. Most jó pár évet kell várnom mire legalább annyira összeszedem magam mint korábban, és akkor a legrosszabb amikor belegondolok hogy hol tarthatnék most ha korábban hallgatok másokra. Ráadásul másokat is magammal rántottam, igaz, jóhiszemű voltam mindenkivel, mégha ez nem is mentség.

Most itt leszek pár év múlva 40 éves és elmondhatom hogy majdnemhogy nincs semmim. Főleg egzisztenciálisan értve.

A lényeg hogy folyton ezen rágódok, ostorozom magam ezek miatt, és már gyomorgörcsöm is van már néha saját magamtól. Igyekszek a jövőbe tekinteni, a lehető legjobbat kihozni belőle, de a múltban történteket sem tudom elfelejteni.

Van mód rá hogy kezelem magamban ezeket a problémákat?

F36


2023. jan. 18. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Van.

Keress egy asszonyt végre magadnak.

2023. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van asszony, ez nem jelent gondot. Éppen ő az akit magammal rántotta, szerencsére kitart mellettem.
2023. jan. 18. 13:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd. A múlt az múlt, ezzel már így ebben a formában nem tudsz mit kezdeni.

A kérdés az, hogy tanultál-e belőle. Igazából már az is valami, ha igen. Sokan egy életet képesek elélni úgy, hogy újra és újra ugynazt az egy hibát ismételgetik.


Esetleg szabad tudni mi volt ez a hiba?

2023. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudsz ezzel már mit kezdeni (üdv a klubban), a jövőre kell koncentrálni, és innen építkezni. Ha folyamatosan a hibákon rágódsz és azt méred hol tarthatnál, ha máshogy csináltad volna, akkor csak beleőrülsz (tapasztalat). Menni kell előre, nagyon más megoldás nincs.

Nyilván lehet hozzá szakember segítségét kérni, ha úgy érzed, egyedül nem megy.

2023. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bryen tcy vmit olyasmit mond errol hogy ezeket el kell engedni.



nem lehetsz görcsös soha mert akkor megint nem jo donteseket fogsz hozni kesobb sem

Amugy meg mindemben van kockazat is a bukásokhoz is tudni kell lazán hozzá állni

2023. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#3


A-ból B-be költöztem. Előtte jó néhány évig jól kerestem, spóroltam, ebből vettem egy kocsit meg még néhány dolgot. Az autóra sokat költöttem, közben ment a pénz is kifelé, de sajnos nem sikerült elhelyezkednem. Így arra a döntésre jutottam, tovább kell állni, a kocsit emiatt eladtam, jóval kevesebbért amennyiért vettem, s amennyit ráköltöttem. Totál minuszos volt az egész, ráadásul jó állapotba hoztam. De hülye fejjel eladtam. A lényeg, ha türelmes vagyok, talán idővel el tudtam volna helyezkedni és megtarthattam volna az autót is, de nem bírtam kívárni, nagyon rossz volt ez az időszak.

Ezen kívül időt is veszítettem. Gyereket akartunk a párommal, aki azóta lehet már meg is született volna. Most hamarosan 40 leszek, a párom is 33 lesz. Eléggé szorít minket az idő.


Dióhéjban ennyi.

2023. jan. 18. 17:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!