Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Találkoztatok már olyannal,...

Találkoztatok már olyannal, aki az anyukája vezetéknevét kapta meg születéskor/megváltoztatta később arra?

Figyelt kérdés

Hogyan fogadják ezt manapság az emberek? Olyan helyzetekre gondolok, amikor egyértelműen kiderül a dolog, például iskolában, közeli társaságokban, stb.

Ha esetleg pont ti vagytok ilyen helyzetben: kaptatok valaha megjegyzést rá, vagy esetleg a szüleitekre, vagy furcsa kérdéseket?

Ha találkoznátok valakivel, akinek ilyen a neve, hogyan vélekednétek?



2023. jan. 19. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Én megváltoztattam a szüleim válása után anyáméra. Mindig is anyámat szerettem jobban, de azok után amit apám ellene elkövetett, kifejezetten undorodtam apám nevétől. Akik gyerekkoromból ismertek, azt hitték, hogy ez a férjezett nevem, de ezenkívül semmilyen megjegyzést nem kaptam rá.
2023. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Ismerek több ilyet, ilyenkor szinte mindig az van, hogy nincs képben az apuka.

A lányomnak van most egy osztálytársa, aki az anyja nevén van. Ott kicsit bonyolultabb a helyzet, mert van képben apuka, akinek más a vezetékneve, mint a gyereknek. Nem tudom, hogy azért-e, mert valójában nem vér szerinti apa, vagy csak egyszerűen úgy döntöttek a szülők valamiért, hogy az anya nevét kapja a gyerek.

2023. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
85%
Én 2 ilyen embert ismertem, az egyikük születéskor kapta, a másik általános iskolában változtatta meg. Az első azért, mert az édesapja vezetékneve egy... nem épp szép magyar szó volt, a második pedig mert anyukájához költözött, eltávolodott az apjától. Egyik sem zavart minket túlzottan, nem rémlik hogy bárki bármit mondott volna, kicsit meglepődtünk mikor a második a következő tanév elején máshol volt a névsorban, de szinte azonnal megszoktuk.
2023. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Én azt kaptam már születésenkor, mivel apám lelépett a terhesség alatt.

Sosem zavart senkit, engem főleg nem, szeretem a nevemet, örülök, hogy így alakult.

2023. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Ismerek. Ráadásul faluban, ahol "mindenki ismer mindenkit"

Most bölcsis kislány, eleve az anyuka nevére lett anyakönyvezve. A szülők nem házasok, az apuka egyik kapcsolatából született a baba (több nője is van apucinak egyszerre) Hol jár a "gyerekhez" (amikor épp nincs más nője kéznél), hol azt terjeszti, nem ő az apa és feléjük se néz (egy faluban laknak)

Egy falumbeli férfi kb. 30 éves korában változtatta meg a vezetéknevét az anyja nevére. Választáskor az egyik számlálóbiztos megkérdezte tőle, hogy jobb-e így neki, hogy az anyja nevét viseli (60 fölötti nő volt a kérdező, az ő gyereke is az anyja nevén lett anyakönyvezve, csak neki épp nem tudta az anyja, hogy kitől van a gyerek. És az ilyen szól be másnak, amikor mindenki tudta a faluban, hogy a férfit gyerek korában verte az apja, nem kicsit és az anyát is a gyerekek szeme láttára)

2023. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Ismerek olyat aki felette az anyja vezetéknevét. Munkahelyen kicsit pletyiztek róla miért lehet ez, milyen lehet az apja, mi lenne az ő gyerekük ezt tenné.


Én is nevet váltottam de nem tetszett anyám vezetékneve (Bódi), ezért teljesen idegen vezetéknevet választottam. Pletyizni nem szoktak mert az apámat mindig is letagadtam.

2023. jan. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Volt évfolyamtársam fiú, a vezetékneve Meleg volt. Képzelitek középiskolában min ment keresztül szerencsétlen. Szóval megváltoztatta, azt nem tudom, hogy az anyjáéra e.
2023. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Hát mondjuk ha az apának ilyen Kovács vagy Szabó féle neve lenne én is elgondolkodnák rajta, hogy ne azt a nevet kapja.
2023. jan. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
A volt lakótársam (férfi) megváltoztatta a vezetéknevét az édesanyja vezetéknevére, mert nagyon ritka és szereti is, így szeretné tovább vinni majd. Egyébként nagyon jóban van az édesapjával is, de van egy bátyja így azt a nevet ő már tovább vitte.
2023. jan. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Férjem változtatta meg a vezetéknevét a nagymamája nevére, mielőtt megszületett a fia. Nem akarta az apja nevét tovább vinni, mert nincs kapcsolat köztük. Az anyja sem játszott túl nagy szerepet az életében (most mégis nálunk él), de a nagymamája nevelte, így tiszteletből az Ő nevét választotta.
2023. febr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!