Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyit számít hogy mennyit...

Mennyit számít hogy mennyit alszok a növekedésemben?

Figyelt kérdés

16 vagyok, olyan 6-7 osztályban kezdtem el igazán nőni fejlődni, de 14 éves koromban, tehát 8. osztályban már megállt. Már nem nőtem 2 éve. Lehet ennyi volt?

Nagyon keveset aludtam akkoriban (meg suli miatt igazából most is), szóval ha mondjuk 1-2-3 órával többet bírtam volna aludni akkor most magasabb lennék?


2023. jan. 20. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Nem a suli miatt alszol keveset, hanem mert éjfélig a telefonodat nyomkodod, ahelyett, hogy max 10-kor már aludnál.
2023. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

10 kor fekszem le de fél 5-kor kelek az utazás miatt.

Jött már 2 válasz és egyik sem a kérdésre válaszol...

2023. jan. 20. 13:14
 3/3 anonim ***** válasza:
5%

Mi ez a kötekedés itt? Ki ez a barom, hogy egyből "mer a telefonodat nyomkodod éjfélig"? XD Ha ennyire ismered a kérdezőt, miért nem szóltál neki 2 évvel ezelőtt? Világi gyökér...:D


érdező!

Egyébként igen, az alvás nagyban befolyásolja a növekedés ütemét, mértékét. Ráadásul a kamaszoknak nagyobb is az alvásigénye pont a testi változások miatt. Szóóóóval ja, a 8 óra alvás erősen szükséges a növekedéshez.

Persze nem garantált, hogy ha többet aludtál volna magasabbra nőttél volna, de az biztos, hogy az esélyeid jobbak lettek volna rá.

Viszont még most sem feltétlen késő. 16 éves vagy, pár centi még lehet benned. Meg egyébként is gyakorlatilag minden jobban működik, ha megfelelő mennyiséget alszol.

2023. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!