Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy férfi miért büszke a...

Egy férfi miért büszke a büfészakos "sikereire"?

Figyelt kérdés

Erre a hülye mozgókép vagy filmes szakra jár és ilyen nagy örömmel meséli, hogy minden tárgyból 5-öst kapott mindenre, beadandó feladatokra és a vizsgákra is.


Kérdeztem, hogy és hol fogsz dolgozni ezzel diploma után és főleg mennyit fogsz keresni, erre persze már nem mondott semmit.


Miért nem érti hogy ez nem igazi szak, ez egy nagy kamu, mint ahogy az összes hasonló szak, azért kap mindenre 5-öst mert bárki képes rá, aki oda jelentkezik, ez nem igazi tudás, nem fogják megfizetni és pont azért mert ilyen könnyű.


Ahol igazán meg kell dolgoztatni az agyad és tényleg nehéz, ott a fizettség is ehhez mérten lesz.



#karrier #diploma #egzisztencia #büfészak #kamu szakok #férfi butaság
2023. jan. 20. 18:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Téged se az eszedért fognak szeretni. Komolyan kérdező, rettenetesen stánalmas vagy. Mit nem a saját szakodon ismerkedsz akkor?


Képzeld, nekem meg van diplomám, páromnak még nincs és a kereskedelemben dolgozik.


Nem baj, majd idővel rájössz a sok pofon után, a végzettség nem minden. Neked is a béka segge alatt van az érzelmi intelligenciád, pedig hogy el vagy szállva a szakodtól.

2023. jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Jav. szánalmas vagy..miért nem a saját...páromnak meg nincs


(Automata korrektor állandóan kijavít.)

2023. jan. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Ritka unalmas "szakmád" van.
2023. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Fizettség? Ezen a szakon nem kell tudni helyesen írni?
2023. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért anyukám, de nézzelek le én is a gagyi szakoddal? Csak mert valószínűleg 100x többet tanultam nálad és sokkal piacképesebb szakmám 🙈
2023. jan. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

A gazdálkodás és menedzsment aztán tényleg kiemelkedő intelligenciát igényel, és fantasztikus lehetőségeket nyújt. Bemagolod a sok elméleti bullshitet aminek köze nincs a munkádhoz, aztán mehetsz valami ügyintézőnek. Azt hittem minimum vegyészmérnökin vagy a BME-n, hogy ekkora a mellény.


A filmiparban, médiában azért elég jó munkalehetőségek vannak. Ha valaki jó benne a magyar átlagbér dupláját vagy többszörösét is megkeresheti. Persze nem mindenki fogja, de ez is benne van.

Például ott volt az anno sokat ócsárolt kommunikáció- és médiatudomány szak, ami állítólag semmire nem jó. Biztos sokan nem tudtak olyan munkát találni amilyet szerettek volna, nekem exem tanult ott meg pár barátját ismertem. Mindannyian elhelyezkedtek a szakmában, exem lassan egy évtizede van az RTL-nél. Nyilván már nem igazán beszélünk de nekem nem úgy tűnik mint aki nagyon rosszul él. De egyébként mit gondol a sok hülye aki nézi reklámokat, filmeket, videós tartalmakat, TV műsorokat, hogy ezekhez kapcsolódó szakmákat nem tanulta senki? : D A csapat ami ezeket legyártja szerinted nem tanult semmit? Te szerinted tudnál dolgozni vágóként vagy operatőrként egy TV csatornánál?

2023. jan. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szakon végzett ismerősöm az egyik tévénél dolgozik, imádja amit csinál és jól keres.

Sógornőm gazdaságon végzett, folyton minden baja van mindennel és hétvégén is melózik, nem is keres túl sokat, bár ő csak egy ember.


Legyetek balneológusok.

2023. jan. 21. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

"az összes hasonló szak, azért kap mindenre 5-öst mert bárki képes rá, aki oda jelentkezik, ez nem igazi tudás, nem fogják megfizetni és pont azért mert ilyen könnyű."

Bizonyítsd be. Jelentkezz és szerezz mindenből ötöst.

Az a helyzet, hogy a kreativitást nem lehet oktatni és ha kreatív és szorgalmas, akkor simán baromi jól fog keresni.


Nyilván ennek a hátránya, hogy ha meg nem kreatív és csak az elméleti tudást fogja magával vinni, akkor nem viszi sokra.


Ezeknek a szakoknak, mármint a kreativitást igénylőknek, a hátránya és előnye, hogy nincs bérsáv. Kereshetsz nagyon szarul, de nagyon jól is. Nincs garancia, tőled függ minden.

És mellesleg ezért nem lehet válaszolni olyan kérdésekre, hogy hol és mennyit fog keresni.

2023. jan. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

"egyszerűen elkeserített hogy van egy tök jó srác, kellemes személyiség, intelligens, külsőre is nagyon vonzó, és erre szinte pofáncsapott ez a szánalmas szak amivel foglalkozik.


Nekem ez tényleg nagyon nagy csalódás volt."


Akkor most próbáld meg elképzelni, hogy ott van ez a "tök jó srác, kellemes személyiség, intelligens, külsőre is nagyon vonzó" ráadásul gondolom érdeklődik az emberek iránt, szeret és még tud is jól kommunikálni, ha már ezt tanulja, erre összefut egy csajjal, aki (talán még szimpatikus is volt neki), erre szinte pofán csapja a felismerés, hogy a csaj bármilyen nagyképű a saját iskolájára, egyszerűen képtelen értelmesen megbeszélni vele, hogy mik a tervei, elképzelései a jövőjéről, nem megérteni próbálja, hanem csak szánalmas ítélkezésre képes. Képzeld el ez mekkora csalódás lehet.


Mondom ezt úgy, hogy voltam hasonló helyzetben, mint ez a srác. Koptatott már le csaj hozzád hasonló pofátlansággal leszólva az én képzettségemet - miközben addig el se jutottunk, hogy tisztázzuk, hogy valószínűleg én az ő diplomája nélkül már most is jobban keresek, mint ő valaha fog a sajátjával, sőt esélyes, hogy a szakmai megbecsülésem is nagyobb az övénél. De hát aki csak a külsőségekig jut, az így jár és meg is érdemli.


Cseppet sem bánom, hogy attól a csajtól még elköszönni se volt időm, ahogy azt se, hogy téged nem ismerlek.


A srác meg majd talál magának egy olyan nőt, akinek nem csak ítélkezés megy, hanem a megértés is. Valószínűleg sokkal boldogabb lesz vele, mint te ezzel a szemlélettel. Viszont ha neki nem jön be ez a diploma, még mindig szerezhet másmilyet. Te viszont ugyanilyen korlátolt maradsz és ezt még a pénz se fogja pótolni, bármennyire reménykedsz is benne.

2023. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
77%
#10 Ezt a kib*szott hülye bullshitet hányszor látom még leírva! Nem, nem a diplomások dolgoznak a "Mekiben"! Nekem van több jó ismerősöm, aki ott dolgozott vagy dolgozik, üzletvezető is volt közöttük. A pultos kiszolgálók NEM diplomások, maximum olyan egyetemisták, akik tanulnak és majd lesz diplomájuk (de akkor már nem ott fognak dolgozni). A felnőtt munkavállalók között NEM volt diplomás! Ez egy nettó sztereotip baromság!
2023. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!