Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet az hogy bizonyos...

Hogy lehet az hogy bizonyos sok pénzzel vagy hatalommal rendelkező emberek, ha börtönbe jutnak, akkor luxusbörtönökbe kerülnek? Ilyenkor nem érvényesül a törvény előtti egyenlőség?

Figyelt kérdés

#börtönbüntetés, kettős mérce
2023. jan. 21. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

A pénz a hatalom.


En azt nem értem hogy csóri 2 grammos drogosakat hogy az istenbe raknak össze pszichopata életfogytos gyilkosokkal akiknek már az is mindegy a böriben gyilkol e vagy nem, úgyis életfogytos. Es ezekkel ültetik össze a 20 éves drogdílert akire rákenték az egész balhét, és ő viszi el, mert ő a legkisebb pont, a valodi nagydílerek meg szabadon.

2023. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"A pénz a hatalom" Hát igen, akkor ahogy egy Seagal filmben is mondták azaz elv érvényesül a mai világban hogy "aki keveset lop az börtönbe jut, aki sokat lop az király lehet". De még ha sokat lop és börtönbe jut, akkor is olyan börtönbe ami luxusbörtön és olyan ellátást kap amit a törvénytisztelő, dolgozó állampolgárok nagy része sem képes elérni és megvalósítani. Ez azért elég nagy szégyen és gyalázat.

Életfogytiglanosokról meg annyit hogy irónikus hogy életfogytiglan börtönbe kerülnek és élik le az életüket azért mert olyan bűncselekményt követtek el, viszont a dolgozó, törvénytisztelő és adózó emberek pénzéből tartják el ezeket az embereket, legalábbis Európában biztos. Nem is nagyon szeretnek arról beszélni hogy mennyibe is kerül 1 rab napi eltartása? Valószínűleg többe mint amennyit sok dolgozó, becsület ember munkával megkeres. Itt kezdődik a másik nagy probléma....

2023. jan. 21. 16:36
 3/9 A kérdező kommentje:
*becsületes ember
2023. jan. 21. 16:37
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Romlott húspépeket kapnak ebédre. Vegignézik ha egymást szétverik es ha mar nem mozog az egyik akkor mozduonak csak meg. Ne legyél te arra irígy hogyan vannak eltartva
2023. jan. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es "Romlott húspépeket kapnak ebédre" Hol? Magyarországon és az európai országokban nem hiszem, lehet hogy máshol igen.

Egy Európai Tanács felmérése szerint a 2013-as adatok alapján 28,13 euróba került egy rab napi eltartása, ami akkori árfolyamon 8579 forint volt, ami 30 napra több mint 257 ezer forint volt. Szerintem ez az összeg azóta jócskán emelkedett, szóval ne mond már hogy romlott húspépet kell enniük. Alapból ha romlott kaját kapnának folyamatosan beperelnék a magyar államot mivel már ha nem megfelelő körülmények között tartják őket, azonnal perelhetnek és nem egy rab ezt meg is tette és meg is nyerte az ilyen pereket. Szóval ez duma hogy romlott kajákat kapnak az elítéltek. És nem irigylem őket, hanem felháborítónak tartom hogy egy elítéltnek, egy bűnözőnek több joga van mint egy törvénytisztelő állampolgárnak, aki ráadásul eltartja a bűnözőket a munkájával. Egy dolgozó, törvénytisztelő állampolgár kinek tehet feljelentést, kit perelhet be hogyha nem tud megélni a fizetéséből és nem tud megfelelően táplálkozni, megfelelő lakáskörülményeket fenntartani és biztosítani magának? Joga van hogy utcára kerüljön és hogy éhen haljon. Ez a jogállamiság? Ez a nagy demokrácia? Egy bűnözőnek valóban több joga van a 21. században mint egy törvénytisztelő állampolgárnak?

A battonyai rém, ha nem tudod 4-es ki az, keres rá, 2014-ben ezt nyilatkozta: " Sokat olvasok, a kedvenc íróm Passuth László, de szeretem Nemerét is, és a vallásokról vagy a görög történelemről szóló írásokat is gyakran tanulmányozom. Imádom a művészetet, ha tehetem, rajzolok, festegetek – mondta akkor." Mondj már egy olyan példát aki olvasgatva, rajzolgatva, festegetve ingyen ellátást kap, nem kell rezsit fizetnie, munka nélkül? Ilyen nem nagyon van, mert aki ezt tenné az éhen halna, az elveszítené a lakását, házát, kikötnék a közműveket ha nem fizeti a számlákat és még sorolhatnánk a következményeket. De az aki, hónapokig brutálisan kínzott egy embert majd megölt, annak ez jár. Hogy van ez?

2023. jan. 21. 17:06
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos jól élnek a börtönben, gyilkosnak meg hasonló beteg embernek meg semmit nem adnék csak halált. Vissza kéne hozni a halál büntetést. Mert azért dolgozom hogy gyilkosokat tartsanak el. Vagyis azért is. És még csak rossz életük sincs. Legtöbb úgy szét gyúrja magát oda bent mint még soha. Jó kaját kapnak nem szart különben nem fejlődne sehova az ilyen.
2023. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Egyszer azt láttam a neten jobban élnek mint a kórházban a betegek. Aki kórházban van az meg majd éhen hal például.
2023. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os én is egyetértek hogy a halálbüntetést vissza lehetne és kellene hozni, főleg ilyen brutális meg többszörös gyilkosok esetén. Mai technikával vannak olyan gyorsan ölő szerek amik teljesen fájdalommentesek. De az ilyenek simán megérdemelnék hogy felakasszák őket és még az is kegyes halálnak lenne mondható, legalábbis ahhoz képest amit megérdemelnének...


7-es, jó hogy mondod, épp január elején töltöttem igaz csak 1 napot kórházban, hát ott sem volt igazán fejedelmi ellátás, igaz nem is azért voltam bent. Arra viszont nem lehet hivatkozni hogy biztosan azért adtak ebédre háztartási kekszet meg pár száraz babapiskótát ebédre mert nem terhelhettem a gyomromat, ugyanis egy artroszkópos térdműtéten estem át, csak aznap bent kellett maradnom. Vacsorára 3 szelet kenyér, 4-5 szelet felvágottal meg 1 kis uborka. Bocsánat ebédre és vacsorára is kaptam teát, ebből több bögrével is kérhettem és tény hogy finom is volt. De azért kíváncsi lennék egy börtönben mi szokott lenni az ebéd és a vacsora, csak összehasonlítási alapként...

2023. jan. 21. 17:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Kapcsolatokkal beteszik valami jobb helyre , de fokozatok vannak fogház börtön fegyház . Luxusbörtön svajcban hollandoknal skandinávoknal van . Gyorskocsi utcában évek óta ágyipoloska invázio van , az is racseszik akit oda csak előállításra visznek pár órára pl ittas vezetés miatt . Nem fertőtlenitenek semmit , baszik mindenki mindenre . Aki teli van azt háziőrizetbe tesznek de annyira uncsi ott hogy meglépnek . A halálbüntetést lehet meglepik , ki az euból be a kelethez .
2023. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!