Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Zsolt keresztnév az a...

A Zsolt keresztnév az a fiatalabb vagy az idősebb korosztályban elterjedtebb?

Figyelt kérdés
2023. jan. 26. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan közép és fiatalabb, 60 év felett nem rémlik annyira, hogy tudnék Zsoltot, de ismerek több 20-as Zsoltit és 40-55 év közöttit is.
2023. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vegyesen.


Egyik kollégám most ment nyugdíjba 65 évesen és Zsolt a neve, szomszédom bátyja 72 éves szintén Zsolt. 50 év körüli Zsolt ismerőseim is vannak, és vannak 20-30 asok is. Az ennél fiatalabbaknál 20 év alattiaknál szerintem már kevésbé elterjedt és a nagyon időseknél tehát a 70 felettieknél sem annyira elterjedt, de lehet köztük ugyanúgy csak kevesebb.


Szerintem a mai 30 év körülieknél a legelterjedtebb akkor a 90-es évek legelején ez is egyfjata "divat" név volt tudomásom szerint, ahogyan az Ádám, Dániel, Dávid stb... nevek.


Dávid név például a mai 25-50 körülieknél jellemzőbb szerintem 50 évnél idősebb Dávidot egyáltalán nem ismeek, 40 év körülieknél is talán egyet ismerek aki Dávid, viszont a 25-35 év körüliek pedig rengetegen vannak akiknek a nevük Dávid.

2023. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. 20-50 között a legelterjedtebb. Én egy Zsoltot ismerek személyesen, ő most 29 éves.
2023. jan. 27. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 Zsoltot ismerek személyesen. Ebből egy harminc, kettő harminc egy éves.
2023. jan. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Férjem Zsolt 47 éves, kisfiunknak Zsolt a második keresztneve, 16 hónapos.
2023. márc. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!