Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon rosszul érzem magam...

Nagyon rosszul érzem magam esténként a lakásomban, elkezdek szorongani, félni. Mi lehet az oka, és mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom, kicsi, 40nm, 2 szoba. De nekem bőven elég.


Esténként valahogy kivétel nélkül elkap a depresszió. Mindenféle sötét valótlan gondolataim jönnek: betegséggel, anyagi nehézségekkel, egyéb esetlegesen adódható bajokkal kapcsolatban. Elkezdek félni, szorongani. Hirtelen jön ez a szorongás, ahogy eljön a sötét.

10 körül átmegyek a hálóba. (Direkt nem használom nappal, hogy ne legyen az hogy amiatt nem tudok ott elaludni.) 2-3 órán keresztül csak fekszem az ágyban és videókat nézek (amik amúgy nem kötnek le, csak próbálom a sötét gondolataim elterelni) míg végül nagyon nehezen el tudok aludni.


Reggel pedig úgy ébredek, hogy imádok itt lakni és minden rendben! :)


Itthonról dolgozom, általában egész nap itthon vagyok.


2023. jan. 27. 11:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Hallgass motivacios tréningeket, pozit megerősítő relax elòadásokat es azzal alidj el.

A gondolatokat tudatosan terelhetők.

Es a gondolatok hatarozzák meg az embert. A tetteket mitiváciokat otleteket a kulso környezetet is aztán az egesz életed is.

2023. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Millió dolog okozhat szorongást, magány, sötét, anyagi gondok, de még egy erősebb kávé is. Meg olyan is van, hogy generalizált szorongás, amikor ez az alap állapot, nem kell hozzá semmi nyomasztó.

Sok szorongás oldó/csökkentő technika van, a sporttól, a relaxáláson, meditáción át az erősebb fényekig, nyugis/vidám zenék, filmek, könyvek, kutya, macska, valakivel beszélgetni, telefonálni, figyelemelterelés, stb.

Ha ilyen házi módszerekkel se leszel jobban, akkor pszichológus is segít jó pénzért.

Enyhe-közepes szorongásra nem ajánlanám a nyugtatókat, gyorsan rájuk lehet kapni. Vészhelyzetben be lehet kapni 1-2 konyakot, de nem napi szinten, mert abból meg alkoholizmus tud lenni.

Amúgy az internet, és könyvtárak is színig vannak szorongás oldó módszerekkel, technikákkal.

2023. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
13%
Te választod meg a gondolataid.
2023. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
5%

F/N?

Ha F, ne picsogj, légy F.

Ha N, nallgathatsz valami hangoskönyvet pl., tv/video helyett, attól jól be lehet aludni. Igyál orbáncfű teát 2-3 hétig minden este. Segíteni fog.

2023. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

Keress valami elfoglaltságot. Valamit, amit könnyen el tudsz kezdeni kicsiben. Aztán legyen inkább ez esténként.

Akár kiírhatod, kirajzolhatod magadból ezeket, vagy más hobbit, alkotói tevékenységet találsz.

2023. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
15%
Teljesen abnormális, hogy egész nap egyedül vagy! Az lenne a csoda, ha ebbe nem diliznél bele! Keress bejárós munkahelyet! Masszívan egészségtelen, amit csinálsz!
2023. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
Egy kutya-macska sokat segíthetne.
2023. jan. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
51%
Az embernek ember kell, hogy legyen a társasága, nem állat! Az állat efölött csak extra.
2023. jan. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%

Én is így vagyok pont, csak kicsit nagyobb a lakásom.


De én tudom is, hogy mi a baj:

- túl vagyok terhelve

- sok a teendő és kihívás

- ezért sok stressz ér

- és túl sok sötét témával foglalkozom (titkos vallások és azok titkos rituáléi, titkos társaságok, stb - szóval mindenféle misztikus), folyton ilyen témákban olvasok és nézek videókat.


Szóval nem lehet, hogy te is túlterhelt vagy és esetleg túl sok sötét témával foglalkozol?


Nekem is napról napra egyre sötétebb gondolataim vannak (semmi agresszív, inkább misztikus) és már ott tartok, hogy aludni sem tudok. A teendőket csinálom, pipálom ki őket folyamatosan, de nem tudok leállni a sötét témákkal, mert nagyon izgat, hogy kik irányítják a világot és honnan szerzik hozzá a hatalmukat.

2023. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

*és a magány, ezt elfelejtettem mondani. A magány eléggé egészségtelen lehet ebből a szempontból, hogy az elménk el kezd olyan ösvényeken járni, ahol egyébként nem járna.

#9

2023. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!