Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy esténként...

Mit csináljak, hogy esténként munka után ne igyak annyit?

Figyelt kérdés

Home officeban dolgozom egy kis faluban (az hogy elmenjek valahova, akár edzeni stb nem opció, barátokkal találkozni sem mert száz kilométerre élnek).


A munkán kívül semmi életem, amivel egyébként el is lennék most átmenetileg. De úgy érzem az ingerszegénység miatt egyre inkább rászoktam az alkoholra. (De ez már évek óta így megy általában. Home officetól függetlenül.)


Nem részegedek le, de szinte minden nap iszok (mondjuk fél üveg bort legalább, vagy 1-2 sört), akkor egy kicsit felszabadulok, jobban érzem magam. Amikor pedig nem, akkor egyszerűen nem tudok mit kezdeni magammal, inkább éjjelig dolgozok annyira megöl az unalom.


Szeretnék erről leszokni, huszonéves vagyok. De egyszerűen nem találom a kapaszkodót, hogy hogy lehetne. Próbáltam már itthon tornázni, egyébként sem árt a sok ülés miatt, de az sem igazán vált be.


2022. okt. 28. 06:49
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem a torna segít az alkoholizmuson hanem a pszichológus.
2022. okt. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Hagyjuk már ezt a pszichológus mániásságot :)

Semmit nem ér,csak elviszi az összes pénzt.Elmeséled neki az egész életedet,aztán letol egy egyetemen bemagolt sablon dumát.

Fodod magad és azt mondod magadnak,hogy ennek az ivászatnak semmi értelme és felesleges.És kész nem iszol.

Csak így lehet abbahagyni,és minden más káros szenvedélyt is,hacsak nem annyira nagy a gond,hogy kórház szükséges.

Fél üveg bor,vagy 1-2 sör nem olyan nagy mennyiség,hogy ne lehessen abbahagyni.

Hidd el,én tudom! (F 54)

2022. okt. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

2#: Igaza van a pszichológussal kapcsolatban.

Találj egy elfoglaltságot magadnak, ami jó, élvezed, kösd le magadat, találj ismeretséget, így a pia utáni vágy idővel csökkenni fog. Még ennek az egésznek az elején vagy szerencsére, így megállítható a folyamat.

2022. okt. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Kérdésedben benne van a válasz, ne igyál annyit !
2022. okt. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

hát munka után igyál kevesebbet

vagy rúgj be már munka előtt

2022. okt. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

2-es.

Itt nem a mennyiségen van a hangsúly hanem a rendszerességen.

2022. okt. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 Igen, de ahhoz hogy eljusson arra a szintre, hogy így gondolkozzon, néha szükség van külső tanácsadásra.

Azt tanácsolom, hogy amikor a boltban vagy, egyszerűen ne vegyél alkoholt. Akkor még könnyebben nemet tudsz mondani. De ha mindig van otthon, akkor ott lesz mindig a csábítás, hogy miért ne ihatnál belőle. És tűzz ki egy napi célt. Mondjuk minden nap munka után 10 km-t kerékpározni.

2022. okt. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendbe kellene rakni az életedet. Az ivás igazából csak egy tünete annak, hogy valami nagyon nincs rendben.
2022. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

jujj de okos itt mindenki aki nem vedel

könnyen okoskodtotkotmve é m

2023. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!