Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Laza emberek, hogyan tudtok...

Laza emberek, hogyan tudtok ennyire lazák lenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék belazulni, hogy ne foglalkozzak idegenek véleményével. Nektek hogy sikerült vagy mindig ilyenek voltatok?
2023. febr. 2. 04:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez jön a korral annál, aki nem alapból ilyen. Én nem voltam/vagyok mindig ilyen, ez olyan szempontból jó, hogy ha kell, nagyon komolyan tudok venni dolgokat, olyan szempontból rossz, hogy sokat szenvedtem, mire megtanultam elengedni azokat, amiken rugózni csak káros a mentális egészségemre nézve, praktikus haszna nincs.


Engem pl az osztályom boszorkányüldözés szintjén rühellt, nem arról volt szó, hogy nem voltam népszerű, hanem hogy konkrétan nyomoztak, kutattak utánam, hogy mindent előássanak, amivel tudnak szekálni, zsarolni, stb. Felnőtt fejjel már azt mondanám, hogy ott b...a meg, de akkor és ott rettenetesen rossz volt, hogy nem tudtam önmagam lenni, nem tudtam azt felvenni, amit akarok, azt és úgy mondani, ahogy akarom, mert a "rajongóim" figyelték minden lépésem. Osztályelső voltam és zárkózott, gondolom ezzel vívtam ki az ellenszenvet. Jobb ötletem azóta sincs.


Aztán valami eltört bennem és elért a frusztrációm egy olyan szintre, ahol már nem érdekelt a megfelelés. Szabad akartam lenni. Leérettségiztem és hozta az élet, hogy többet ne engedjem meg senkinek, hogy önmagam megtagadásába kergessen. Elkezdtem intenzíven sportolni, megváltoztattam a külsőm, elkezdtem "felvenni azokat a vonásokat", amikről úgy éreztem, hogy én vagyok, legyen az külső vagy belső dolog. Azt hiszem, ez adott egy olyan felszabadító önbizalomlöketet, amivel már boldogultam mások véleménye nélkül. Annak az embernek néztem ki a saját szememben, akit tudok tisztelni és akit szimpatikusnak tartanék a maga kaotikus, nonkomform módján, ha kívülállóként ismerném meg.


Soha nem leszel jó mindenkinek, de nem is érdeked. A személyiséged és a te egyéni stílusod, értékrendet kiváló lehetőséget teremt neked arra, hogy olyan embereket vonzz csak magad köré, akik magadfajták. Állj hozzá úgy, hogy azzal, amilyen vagy, csak szűröd azokat az embereket magad körül, amilyenekkel amúgy sem akarsz lenni. Azönbizalom és a hozzá szükséges önismeret a kulcs szerintem. Ha ismered magad ahhoz, hogy pontosan tudd minden előnyöd és hátrányod, más már nem fog tudni újat mondani neked, hiába próbál. Ha emellé értéket is halmozol fel magadban (olyan értéket, ami számodra az), akkor végképp nem fogod azt érezni, hogy másoknak kell megfelelni, mert ők mégmesszebb vannak attól, amivé te szeretnél válni. Nyilván nem számít annak a véleménye, akinek az életét nem akarod élni. Foglalkozz a saját dolgaiddal és hidd el, érezni fogod, hogy mindenki más mennyire jelentéktelen. Minimum annyira, mint te, de a te életedben mégjobban.:)

2023. febr. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
1# Te szeded a Béres cseppet?:)
2023. febr. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell fogni, hogy ha 130-as IQ-d van és a monitor túloldalán egy analfabéta félemlős lehülyéz, akkor az nem valid és nem kell vele foglalkozni.
2023. febr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az életben elért sikerek, munkahelyi pozíció, felhalmozott vagyon ad magabiztosságot, lazaságot nekem.
2023. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2

Én mindent :)

2023. febr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!