Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért azok az emberek panaszko...

Miért azok az emberek panaszkodnak a pénzre, akik kifejezetten módosan keresnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok, mielőtt azt hinnétek ez rólam szól. De nem.

A szüleimmel élek, csak édesapám dolgozik. Havi kb. 160-180 ezer Forintból élünk meg, rengeteg mindent nélkülözünk, de sosem volt panaszunk az életminőségünkre.

Emellé hallgattam végig a tanárom hisztijét, hogy jaj ők alig tudnak megélni. Majd elmesélni, hogy 270 ezret keres, emellett 5000 Forintokért viszi a magán óráit. A férje informatikusként mennyit keres, de még a 600.000 Forint sem elég nekik… 3 kisgyerekük van.

Miért azok panaszkodnak, akiknek mindenük meg van és miért mem azok, akik ténylegesen érzik az infláció súlyát?


2023. jan. 31. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Mert egyesek imádnak panaszkodni. A másik magyar hobbi a kormány szidása mindenért. Ezeket sokkal egyszerűbb megcsinálni, mint összekapnod magad, és javítani a saját életeden.
2023. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Tehát emberenként kevesebb mint 150 ezer forint jut. Erre sokmindent tudnék mondani, de azt nem hogy "mindenük megvan", még saját házzal sem, de ha albit kell fizetni pláne nem.

Egyébként őszintén örülök hogy te ezt rendben érzed, és nektek elég. De minden cinikusság nélkül mondom.

Viszont attól még vannak akik nem akarnak nélkülözni. Én szeretek edzeni járni. Szeretek tápláló, egészséges ételeket enni, nem pedig a fehérliszttel behabart főzeléket sárgacímkés darálthúsból készült fasírttal. Szeretek kimozdulni néha, programokra járni, meginni egy sört, elmenni Balcsira 2 napra, stb. Szeretek valahogy kinézni. Egy normális cipő ami kényelmes is és a talpa sem válik le 2 hónap után 15 ezertől kezdődik, de már a súly-áras Hádában is 17-et fizettem 3 naciért 2 pulcsiért meg egy egyberuháért.

És a legfontosabb, szeretNÉK félretenni, befektetni, bebiztosítani a jövőm, és szeretNÉM ha megbecsülnék a munkámat és azt a több évet, amit tanulásba fektettem. Így eü diplomával most 6000/1.5 óráért járok német nyelvtanárhoz, és munka mellett le fogok tenni egy nyelvvizsgát, ami után már tárt karokkal tudnak fogadni olyan helyen, ahol teljesen normális ha egy ember nem a létminimumon akar tengődni, hanem testi-lelki egészsége fenntartása, mellett egy minőségi, tartalmas, élményekkel teli életet akar élni.

Én nem nézem le aki keveset keres. Ha nem tehet róla akkor azért nem, ha pedig lenne választása de így jó neki akkor azért nem. Remélem neked azért lesz lehetőséged változtatni, ha mégsem lennél ebben boldog.

De könyörgöm, attól hogy egy, emberhez méltó, tartalmas életet akarok élni, amihez igenis kell pénz, ne én legyek már a rossz...

2023. jan. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert magasabb jövedelemmel az igények és a lehetőségek is nőnek, többtagú családnál meg pláne. Így simán lehet, hogy kevésnek érzik ők is azt a pénzt.
2023. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

1. Panaszkodás magyar szokás

2. Alapvetően minden ember fejlődni akar, anyagilag is többre vágyik, ez teljesen normális. Még a leggazdagabbaknak is vannak vágyaik.

3. Nincs összehasonlítási alap, vagy felfelé hasonlítunk. Egy svájci bankárhoz képest persze hogy szegények vagyunk. De ha mondjuk afrikai éhezőkhöz, vagy eszkimó fókavadászokhoz hasonlítanánk magunkat, rögtön császároknak számítanánk.

2023. jan. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Addig sem kell neki a tananyaggal foglalkozni. Nálunk is utalt már pár tanár az alacsony fizetésre, de egyik sem kezdett el sírni, nyílván tudják hogy a bent ülőket is eltartja valaki.
2023. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Az a baj, hogy amit írsz összeg egyáltalán nem olyan hatalmas.

Mi ennél többet keresünk, igaz nem panaszkodok, de azért azt le kell szögezni, hogy nem élünk luxuséletet.

Mindenki azt hiszi, hogy az a 600 nettó mennyire sok.

Közben meg ha szeretnél egy normális életet, tehát egy élhető helyen egy családi házat, egy újabb autót, 1-2 gyereket megfelelő színvonalon nevelni, nem szart enni meg piaci ruhában járni, akkor máris bukta.

Ugyanis ehhez a 600 nettó is kevés.

2023. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem volt gyerekkoromban drága ruhám sosem, turiztunk javarészt, egy pár hónap alatt úgy is túlnőttem őket. Illetve a másik, amit sosem fogok megérteni, hogy a 4 éves gyerekének minek vesz 20-30 ezer forintos cipőt? Két hónapig hordja, aztán megy a hiszti, hogy tönkrement/kinőtte, vehet újat…


Jelenleg járok edzeni, újonnan vesszük a ruháimat, nem szűkölködünk. Nem a legdrágább dolgokat vesszük, de figyelünk a minőségre… Mi hárman élünk annyiból, amennyi ott egy személyre jut.

2023. jan. 31. 16:30
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Nehari, de havi 50 jut nálatok egy főre, ami gyakorlatilag az egészséges étkezésre se elég... értem én, hogy nem panaszkodsz, de ne az legyen már az alap, hogy 3an 160ezerből élnek, akkor mindenki éljen mélyszegénységben, mert nektek is jó az... nem, nem jó. Majd ha felnősz, meglátod te is h mennyire szar.


Levezetem neked:


270ből 120 az albim, 30 a rezsi. Egy lepukkant fos lakhatás. 120 marad.

Abból 10ezer a bérletem, 5 a net, 3 a telefon, 3 a gyógyszerem. Marad 100ezer forintom. 60 a kaja, mert otthon főzök csóré módra, sosem éttermezek, rendelek. Marad 40. Ebből veszek esetleg ruhát, ha szemüveg elromlik, mennék mondjuk 2 napra belföldre n,aralni, vennék egy rohadt könyvet, vagy egy ágyat magamnak, mert az albiban egy kanapé van. Na ez mind álom. Érted? Nem a megtakarítás, a gyerek, a hitel, a nyaralás, az autó az álom hanem EGY ÁGY.


Nagyon gyerek vagy te még hogy pénzügyekről megmondóembereskedj.

2023. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt hogy hárman élve havi 160ból te edzeni jársz meg "megvan mindened" ami kell.

Vagy valami más penzforrás van ott, vagy egyszerűrn nem látsz bele a pénzügyekbe és megtakarításból egészítik ki, maszekolnak, vagy bármi.


Mondom: ha 160ból élnek 3any nincs az az isten, hogy nem nélkülöznek. Lehet hurrázni hogy ti boldogok vagytok a letfenntartás szélén egyensúlyozva. Bocsánat hogy nekem nem ez a cél diplomásként.

2023. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
A gazdagabbak a legzsidóbbak, ez köztudott.
2023. jan. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!