Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 17 éves lányként kinek hogyan...

17 éves lányként kinek hogyan illik köszönnöm?

Figyelt kérdés
Szóval mondjunk egy középkorú tanárnőnek és tanár úrnak? Változik ha nem középkorúról van szó, hanem öregről? És egy huszonpár éves nőnek hogyan kell köszönnöm hivatalos környezetben?

2023. febr. 5. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Hát Jó napot kívánok-kal, mért, mi más merül fel? Úgy mégis hogy szoktatok az iskolában a tanároknak köszönni? Nagyon öregnek (80+) lehet csókolommal is.
2023. febr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanúgy mehet a napszaknak megfelelő köszönés. Pl Jó Reggelt.
2023. febr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Halihó
2023. febr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Mindig elszomorodom amikor a te korod beliek jónapottal vagy csókolommal köszönnek úgy hogy még csak 26 vagyok 😂
2023. febr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos környezetben, 4-es! Nem a mekiben vagy az utcán, hanem mondjuk kormányhivatalban, rendőrségen, orvosi rendelőben.
2023. febr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4 Ne vedd magadra! Szerintem legtöbben rástresszelünk aztán mondjuk ami épp eszünkbe jut😂
2023. febr. 5. 22:22
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Tanárral és hivatalos környezetben inkább magázódj, ha nem mondja az ellenkezőjét, abból baj nem lehet. A jó reggelt/jó napot teljesen jó köszönésnek.
2023. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem magázódj inkább, azzal nem lőhetsz mellè, ha nem "csókolomozol". Ez pont az a kor, ahol lassan majd vissza fognak magázni, vagy felajánlják a tegeződést. Én 25 vagyok, és mai napig inkább magázódom hivatalos környezetben, szituációkban, de hétköznapi környezetben nyugodtan tegeződj. (Pl boltban a pénztárost magázom, orvosnál is, akkor is ha fiatalok, de ha sokadjára jársz ugyanoda egy idő után tegezni kezditek egymást pl a sarki kisboltban.) A csókolomot felejtsd el, az bántó tud lenni, de a jó napot kívánok,jó reggelt, jó estét, elköszonesnel a viszont látásra, viszont hallásra vagy a szép napot kívánok jó lehet. Tanárnak én mindenképp magázva köszönnék, amíg nem ajánlja fel a tegeződést. Tegeződést felajánlani elsősorban az idősebbnek, a munkahelyen a felsőbb beosztásúnak, a nemek között pedig a nőnek "illik", az etikett szerint, de soha nem illetlen visszautasítani a tegeződést, ha valakinek ez kényelmetlen :) (pont nemrég olvastam erről :) )
2023. febr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A tanáraidnak napszaknak megfelelő köszönés és magázás nyilván.

Az idősebbeknek is nyugodtan mehet a napszak szerinti köszönés, ha esetleg ismered, akkor lehet csókolom is.

Hivatalosabb helyeken (bank, hivatal, elegánsabb étterem, színház) szintén napszaknak megfelelő köszönés, akkor is ha az az illető, aki ott dolgozik egyébként nem sokkal idősebb nálad.

Hétköznapibb helyeken (bolt, kávézó, pub), ha fiatalabb az alkalmazott, akkor nyugodtan lehet sziával köszönni és tegezni. Még örül is neki egy 20-as vagy 30-as (esetleg 40-es is?), ha egy fiatal tegezi, mert fiatalabbnak érzi magát tőle. Én is a falra mászok tőle, ha egy középiskolás jó napottal köszön, miközben 29 vagyok és a középiskolára néha még úgy gondolok vissza, mintha tegnap lett volna.

2023. febr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hans Pötterman ***** válasza:

Napszaknak megfelelően,azzal nem tudsz mellé lőni,az olyan semleges.


Én egyszer a postán köszöntem "kezét csókolom"mal úgy huszonkét éves koromban egy 40 körüli nőnek, és brutálisan felháborodott,azt mondta ha mégegyszer így köszönök rám borítja az üvegfalat,tegezzem. Olyan jelenetet rendezett,hogy minket bámultak. Úgyhogy ezt a fajtát tényleg csak időseknek szabad használni,egyre jobban kikopik. Most 26 vagyok 30-40eseket tegezem szinte kivétel nélkül,hivatalos környezetben pedig napszaknak megfelelően, és magázódunk. Azóta nem szidta le a fejem senki :D

Viszont átérzem már miért esik nekik rosszul, én is szembesültem már azzal,amikor a pénztáros kiscsaj páromat tegezte/sziázta,engem külön magázott😅 és még csak 26 vagyok..

2023. febr. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!