Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elvettek a jogositvanyom 2...

Elvettek a jogositvanyom 2 èvre. Letelt a 2 ev.Majd a következő bő 3 honapban elvegeztem az utankepzest, es utana jött a " fekete leves": elmentem a haziorvosomhoz, es ott mondta , h elkell mennem egy pszhihiaterhez, aki eldonti h kaphatok-e jogsit?

Figyelt kérdés
Ez mennyire megszokott? Mennyire fer ugymond? Ertsd : elveszik a jogsim 2 evre, elvegzem az utankepzest jo penzert, majd a legvegen kozlik ,h. pszhiater. Aki elvileg el is meszelhet. Ez igy mennyire jogos? Miert nem az elejen kuldtek el pszhihiaterhez?

2023. febr. 7. 16:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen jogos. Ha valaki alkalmatlan a vezetéshez, akkor ne menjen forgalomba. Akkor se, ha fizet.
2023. febr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Ez nekem is furcsa. Egyáltalán miért merült föl a pszichiáter? Nem mondta ill. nem kérdeztél rá?

Esetleg először lehetett volna az orvosi alkalmasságit megcsináltatni, de én se gondoltam volna ilyenre.

Na, mindenesetre reméljük, az is korrekt vizsgálat lesz, és utána tényleg lesz jogsid.

2023. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem 1-es vagyok, de: "az ittas vezetés nem utal pszichiátriai problémára" hát ebben nem lennék olyan biztos
2023. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Hát, ne haragudj, de ha 'elmeszel', akkor nyilván annak oka van, és mindenki jobban jár, ha nem kapod vissza a jogsid.


Mondjuk annyiból igazságosabb lenne, ha a pszichiátriai vizsgálattal kezdenének, és akkor feleslegesen nem kellene mondjuk százezreket ölni az utánképzésbe. Ezt az egyet megértem, ha nem tartod fairnek.


De azzal semmi gond nincs alapból, hogy van még egy alkalmassági szűrő, ha már egyszer olyan probléma volt, ami miatt két évre elvehették a jogsid.

2023. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Miért vették el ajogsid? Lehet ez is szerpeet játszik a dologban.


De amúgy ha nem jelentesz kockázatot az utakon, nem fog akadékoskodni. Ha meg igen... akkor jobb, ha akadékoskodik.

2023. febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hivatasos, CE jogsis vagyok. Pàv1 - 3 al
2023. febr. 7. 16:25
 7/19 A kérdező kommentje:
Mire szamitsak? Mibol all egy ilyen vizsgalat?
2023. febr. 7. 16:26
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Miért vették el a jogsidat?


A jogosítványhoz mindenképp kell orvosi alkalmassági vizsgálat, tuti hogy voltál már ilyenen. Jogsi meghosszabbításnál is kell. Az orvos pedig elküldhet szakorvoshoz, mert bizonyos betegségekkel nem lehet vezetni sajnos, vagy csak korlátozásokkal.


Ha valami baj van, akkor azt a dokit fogják elővenni aki megadta neked az alkalmasságit. Megvan az oka hogy elküldött pszichiáterhez, ebben biztos vagyok.

2023. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
2 evre vettek el ittas vezetes miatt, es elfutottam
2023. febr. 7. 16:50
 10/19 anonim ***** válasza:
41%

Gondolom, komoly oka volt a 2 éves eltiltásnak - általában csak pár hónapra szokták elvenni nem túl nagy probléma esetén.

Másrészt az utánképzés során is kiderülhettek olyan dolgok, amik kizárják, hogy a kérdezö alkalmas a vezetésre.

Olyan embert nem kellene rászabadítani másokra, aki nem képes felmérni azt, hogy mivel és milyen mértékben veszélyeztet másokat.


Az elsö jogsi elött meg azért nem végeztetnek ilyen vizsgálatot, mert az emberek nagy részénél fölösleges lenne, aki meg gyanus, azt nem engedik át a vizsgán.

2023. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!