Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az öngyilkosságot miért...

Az öngyilkosságot miért kezelik ennyire szigorúan?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha valaki öngyilkos szeretne lenni, akkor miért akarják mások mindenképp megakadályozni? Hiszen minden embernek a teste a saját tulajdona, elvileg azt tehetne vele, amit akar, nem? Ha úgy érzi, hogy nem bírja el a ránehezedő terhet, és inkább feladná, akkor mások ezt miért nem tartják tiszteletben?

Mit gondoltok erről?



2023. febr. 10. 23:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%
Azt, hogy az ő érdekében akadályozzák meg, mert kicsi az esély, hogy menthetetlenül súlyos élethelyzetben van. A depresszión is lehet javítani. Később még boldog élete lehet. Csak a végstádiumú, szenvedő halálos betegeknél nem akadályoznám meg az öngyilkosságot.
2023. febr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
De az már a magánügye. Más pedig miért avatkozik abba bele?
2023. febr. 10. 23:21
 3/31 anonim ***** válasza:
61%
Életveszély esetén bele kell avatkozni a más életébe is. Nem képes reálisan látni a helyzetét, és visszafordíthatatlan döntést hozna meggondolatlanul. Később még hálás lesz az életéért.
2023. febr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
41%
Nem magánügy mert ugyanúgy ki kell menjen hozzá a rendőr, mentő, ugyanúgy el kell temetni.
2023. febr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
30%
Én néha másokat ölnék meg szívesen, mégsem tehetem meg. Hát miért nem tartják tiszteletben a rám nehezedő terhet?
2023. febr. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

"Később még hálás lesz az életéért"

Mi erre a garancia? Mi van, ha csak még rosszabb lesz utána, és még jobban szenvedni fog?

Pláne ha már másodjára is eljut erre a pontra egy ember, úgy gondolom, hogy szabadon kellene rendelkeznie a saját élete felett.

2023. febr. 10. 23:30
 7/31 A kérdező kommentje:
#5 Más életét kioltani, vagy másban kárt tenni bűncselekmény. Semmi köze a kérdésemhez, ne keverd ezt most ide
2023. febr. 10. 23:31
 8/31 A kérdező kommentje:
#4 És? Ez egy nem öngyilkosság által bekövetkezett halál esetében is így van
2023. febr. 10. 23:33
 9/31 anonim ***** válasza:
60%
Jó én leszarom a kérdést, a kérdező eldöntötte a választ, akkor nem tudom mi az anyjáért kérdez meg másokat.
2023. febr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Ha leszarod a kérdést akkor minek vagy itt? Kíváncsi vagyok más véleményére is, ha lesz többféle ellenérv akkor szívesen vitatom tovább a témát.
2023. febr. 10. 23:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!