Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki nem hajlandó a...

Ha valaki nem hajlandó a valóságban élni, annak az öngyilkosság a megoldás?

Figyelt kérdés

Még mielőtt elkezditek, hogy az öngyilkosság rossz és kérjek segítséget, blabla, légyszíves olvassátok el az írásom. Fel szeretném adni az életem, ugyanis semmi értelme tovább szenvedni. Ezzel a világgal nem vagyok kompatibilis. Egyszerűen annyira elferdítettem magamban a valóságot, hogy akaraterő nélkül innen nincs visszaút. A realitástól olyan mértékben állok távol, mint Makó Jeruzsálemtől. Mint a Fidesz, felszámoltam magamban a valóságot és paradox életformát folytatok. És kötöm az ebet a karóhoz.

Kezdésként a viszonyom a munkával. Nem akarok dolgozni. De nem ilyen hisztis módon, hanem egyfajta ideológiai módon. De közben nem akarok másokon élősködni vagy nem akarok hajléktalan/hippi lenni. Természetesen ilyen nincs, de akkor is akarom hogy legyen ilyen lehetőség, úgyhogy valóság felszámolva.

Aztán rühellem ahol élek, ez egy élhetetlen pöcegödör, innen el akarok költözni. De ez munka nélkül ugye nem megoldható, mert a világ nem működik úgy ahogy akarom. De én nem akarok megváltozni, nem akarom változtatni az élethez való hozzáállásomon. De nem is akarok itt maradni, mert meg fogok teljesen hibbanni, ha még nem hibbantam meg. Valóság felszámolva, paradox élet folytatva.

Nem akarok tanulni, tanulás nélkül akarok mindent is tudni, mint tudjátok a filmekben amikor átültetik a tudást a gépből az emberbe. Le akarok fogyni anélkül, hogy abbahagynám a gyorskaját, édességet és az egész napos zabálást, de emellett mozogni sem akarok egy ujjnyit sem.

De ez mindennel így van. Úgy akarok jól lakni, hogy nem eszek, úgy akarok élni, hogy nem veszek levegőt, stb-stb, napokig vagy évekig lehetne sorolni. A valóságot magamban teljesen felszámoltam és nem vagyok hajlandó akaraterőm hiányából ezen változtatni.

Mentális egészségügy erre nincs. Nincs csodagyógyszer, ami ezt az ideológiámat elporlasztaná. A magyar egészségügy meg amúgy is tudjuk milyen.

Teljesen kiégtem és elkezdtem megtervezni (tervezés nélkül) az öngyilkosságom, ami fájdalommentes és gyors. Kár hogy ilyen nem létezik, tehát valóságfelszámítás ez is, de már meg sem lepődök.

Igen, a zártosztályra való vagyok, tudom. De nem akarok oda kerülni. A változás pedig akkor érhető csak el, ha az ember akar. Én akarok DE nem akarok. De amúgy úgy akarok, hogy közben nem akarok. Értitek mit értek.

Az öngyilkosság az egyetlen kiút ebből a ferdített valóságból?



2023. febr. 6. 00:19
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
34 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, egy dolgot írj már még le! Hány éves vagy?
2023. febr. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
24
2023. febr. 6. 00:23
 3/34 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem túlspiráztad ezt a "ferdített valóság" dolgot.

Rövidítsük le. Szar az életed és nem vagy hajlandó tenni semmit azért, hogy ne legyen szar - ezért szar marad továbbra is.

Azért hogy ne kelljen tenned semmit, kitaláltad ezt a blablát, hogy megideologizáld miért nem akarsz tenni semmit hogy ne legyen szar az életed, mert egyszerűbb, mint felemelni a seggedet és nekiállni valami értelmeset csinálni amitől nem lenne szar az életed.

Az öngyilkosság bűn. Önmagad ellen bűn. A szüleid, családod ellen bűn. A leggyávább dolog és az öngyilkosok meg is bánják csak akkor már késő.

Azon szerencsések közé tartozol aki egy olyan országba született meg ami a világ egyik legélhetőbb, legbiztonságosabb és leggazdagabb helye. Minden lehetőséged adott arra hogy értelmes jó életed legyen, tanulhattál, van lehetőséged dolgozni. Egészséges a tested, van kezed, lábad, tudsz járni, látsz, hallasz. Máris rengeteg emberhez képest hatalmas előnyben van és te fel sem fogod.

Ilyen az amikor a hülyeség fáj!

"Az öngyilkosság az egyetlen kiút ebből a ferdített valóságból?"

Nem.

Van pszichiáter, vannak jó gyógyszerek De ezekre nem is lenne szükséged ha elmennél olyanok közé akik nem olyan szerencsések mint te és megpróbálnád az életedet nem eldobni, hanem arra használni hogy nekik segíts ha már a sajátodat nem tartod semmire.

2023. febr. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, te szimplán lusta vagy.
2023. febr. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

"Rövidítsük le. Szar az életed és nem vagy hajlandó tenni semmit azért, hogy ne legyen szar - ezért szar marad továbbra is" Talált, süllyedt. Nyakig ér a szar, rühellem és ahelyett, hogy felállnék belőle, ugyanúgy ülök a meleg szarban helyette mert nincs erőm felállni. Értelmes és józan ember ilyet nem tesz, hanem egyből felkel. Mivel én nem keltem fel, ezért próbálom látni, hogy miért nem keltem fel és ahogy keresem az önigazolást, már annyira elferdítettem magamban a valóságokat mindenféle kitalációkkal, hogy az az önsorsrontás iskolapéldája.

"aki egy olyan országba született meg ami a világ egyik legélhetőbb, legbiztonságosabb és leggazdagabb helye" Annak a legrosszabb városába, ami az ország mögött kullog 60 évvel. Egy omladozó gyárváros, ahol egészségügy mér nincs például.

"Egészséges a tested" 130 kilós vagyok, amióta az eszem tudom extrém elhízott vagyok, és a vesém konstans fáj évek óta, amitől szenvedés az élet minden másodperce.

2023. febr. 6. 00:47
 6/34 anonim ***** válasza:
50%

Abszolút egyetértek. Egy tehetetlen és lusta, céltalan ember élete bontakozik ki.


Nem, az öngyilkosságon kívül még két lehetőség van. Vagy összekapod magad, célokat tűzol ki és dolgozol érte, mint mások. Vagy ragadsz a magad kis céltalan, lusta világában, ha van aki eltart, csak 50 évesen keserű lesz az ébredés.


A döntés a tiéd.

2023. febr. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
És mit lehet tenni 4-es a lustaság ha ellen ha nem akarok ellene tenni? Semmit! Változáshoz tenni kell. Ami nem egy másodperces dolog, hanem évek intenzív folyamata.
2023. febr. 6. 00:48
 8/34 anonim ***** válasza:
73%
A változáshoz mindig tenni kell!!!! Az nem egy alkalmas kikipalando feladat. Először fejben kéne rendet rakni.
2023. febr. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
51%

Ó, 24? Az még semmi! Meg kell tapasztalni a világot, bátornak és kíváncsinak kell lenni! Új embereket kell megismerni, mert valakitől tanulhatunk, valakit pedig megtanulhatunk kezelni. Tanulj, legyél nyitott, ne félj hibázni, fejlődj, élj!

Egyél finomakat, igyál zamatosakat, tűzz ki reális célokat, szeress, törődj, örülj a Napsugárnak, de légy hálás az esőért is! Tapasztalj, higgy, küzdj és cselekedj, mert mindig van előre!

2023. febr. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Egyiket sem akarom 6. Összeszedni magam úgy sem fogom tudni, ezt tudjuk jól. Ragadni itt meg nem akarok. Ellentmondás megint, ami konkrétan az életem minden másodpercét kiteszi. Lusta vagyok, ez tény. Céltalan... Hát irreális cél az van, sikeres twitch streamer legyek úgy hogy alig streamelek és olyat amire a kutya sem kíváncsi.
2023. febr. 6. 00:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!