Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen témákról hogy tudnak...

Ilyen témákról hogy tudnak mások elbeszélgetni, úgy hogy a másikat érdekli is?

Figyelt kérdés
Ilyen unalmas dolgokról mint hogy hétvégén fát fog vágni vagy kifesti a szobát, mert hallok néha ilyenekről beszélni embereket, ahogy meséli valaki a haverjának. És a másikat jobban érdekli, mint amikor én az életem nyomoráról beszélek mondjuk a másiknak. Meg a gondjaimról. De nem unalmas kicsit az a beszédtéma?
2023. febr. 12. 03:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyomoromat másokkal megosztani nem mindig bölcs dolog. Sokakat nem érdekel, hogy mitől szenvedsz. Ilyen beszélgetőpartnert nem könnyű találni
2023. febr. 12. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És az miért érdekes téma hogy fát fog vágni hétvégén valaki vagy hogy hogyan fogja kifesteni, vagy kitapétázni a szobát?
2023. febr. 12. 03:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem ezek a témák nem érdekelnek, így velem erről nehéz beszélni. Általában az ember amellett köt ki, akinek hasonló az érdeklődése Nem lehet mindenkivel ugyanarról beszélgetni.
2023. febr. 12. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt, ezek sablon/töltelék témák, mint az időjárás. Az udvarias csevely részei. Avagy hasonló helyzetben lévők pl aki fával fűt, vagy szintén házat újít fel, el tudnak róla dumálni, mert mindketten érintettek az ügyben.

Ezen felül, a te nyomorod egy negatív, energia elszívó dolog. Senki sem szereti hallgatni a panaszkodást. Legalábbis örömmel nem. Egyszerűen fárasztó. Főleg, ha amúgy egy teljesen lényegtelen személy vagy a számomra. A túlzottan lehúzó témáknál még az unalmas társalgás is jobb. Attól legalább senki életkedve nem megy el.

2023. febr. 12. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
A fűtési megoldásoknak speciel több hasznát veszem, mint a te nyomorodnak.
2023. febr. 12. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Aki ismer kerüli velem az iyen témákat, mert el szoktam mondani a megoldást, ami elég fájdalmas (dolgozni kéne, meg gondolkodni ezen-azon), szóval a megoldás fájdalmasabb, mint maga a probléma.
2023. febr. 12. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pacsi, Kérdező: az élet ezen részét én sem értem. Nem szokásom a munkahelyen beszélgetni, mert ezeknek a small talk-oknak igazán nincs értelme. Mindenkinek van gondja-baja, amit többnyire önmaga kell, hogy megoldjon, akkor miért kellene ehhez az, hogy a másik is tudjon róla, vagy jót szórakozzon rajta?
2023. febr. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek, akik egy favágást is izgalmasan tudnak elmesélni. A saját nyomorukról beszélő emberek engem sokszor felb"sznak, ha a megoldás számomra egyértelmű lenne/irigylem a problémáját/egy idő után, mikor már nem bírom, finoman megmondom neki, hogy ezt hogy lehetne egyszerűen rövidre zárni, de valamilyen nevetséges indok miatt szerinte ez sem járható út.
2023. febr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enber, akit elhagy a felesége, látszólag azért, mert nem foglalkozik vele, később kiderül, hogy a férjnek egy gyulladás miatt potenciazavarai vannak, de nem megy dokihoz vele, mert szégyenlős.


Mennyi ilyen sztori van.

2023. febr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!