Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lenézik ha valaki a MÁV-nál...

Lenézik ha valaki a MÁV-nál dolgozik? Mondjuk forgalmi szolgálattevő pozícióban?

Figyelt kérdés
Azért emeltem ki a munkakört mert nyilván a vasútnál is van több munkakör, például vezető jegyvizsgáló, jegyvizsgáló, váltózkezelő, tolatásvezető, kocsirendező, féklakatos stb. De most nem rájuk vonatkozna a kérdés.

#MÁV, forgalmi szolgálattevő, társadalmi megbecsültség,
2023. febr. 13. 22:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért néznék le?
2023. febr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A magam nevében tudok nyilatkozni. Nem nézek le senkit.
2023. febr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1-es arra gondoltam azért mert nem egy vezető vagy akár középvezetői beosztású pozíciót végeznek, a rajtuk lévő felelősséghez és a munkájukhoz szükséges tudáshoz képest a MÁV-nál anyagilag sincsenek megbecsülve, vagyis nem keresnek valami jól. Főként ezek miatt merült fel a kérdés. Most kb. bruttó 400-450 ezer forint körül kereshetnek. Még a keleti régióban ez elmegy, de Budapesten vagy Nyugat-Magyarországon ez már elég rossz fizetésnek számít.

2023. febr. 14. 00:03
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi? Mi a férjemmel nyugat MO-n élünk. Én nettó 240 eft körül kapok havonta, férjem munkanelkuli + passziv jovedelme van.Tisztan 200 eft- ra jon ki. Lányunk Pesten tanul. Néha diák munkát vállal. És nem csak mi élünk így. Nekem fura hogy itt a gyk-n mindenki félmilliós fizetéseket visz haza.
2023. febr. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es a válaszod.
2023. febr. 14. 01:41
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkoztam a kérdéseden, hogy miért is kellene lenézni egy MÁV forgalmi szolgálattevőt? (...vagy bárkit, aki munkával keresi a kenyerét)

De maradjunk a MÁV forgalmi szolgálattevőnél!

Ha senki nem dolgozna ezen a poszton, akkor nem mennének a vonatok, nem lenne áruszállítás, nem jutnának el embertömegek munkába, iskolába, vagy szülőkhöz, gyerekekhez és stb.

Gyakorlatilag el nem tudom képzelni, hogy ilyesmi hogy is juthatott eszedbe?

2023. febr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Basszus Kérdező, mindenki munkájára szükség van! Gyakran mondogatják a gyerekeknek, hogyha nem tanulsz, akkor kukás lesz csak belőled! Ez is marhaság, mert ha nem lenne kukás, belefulladnánk a szeméthegyekbe. Az alacsony(abb) fizetések miatt meg kár lenézni bárkit is, nyilván mindenki milliós béreket szeretne, de kénytelen elfogadni a tényt, hogy nem mindenki lehet informatikus, vagy világhírű szívsebész. De mindenki munkájára szükség van!
2023. febr. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
11%
Én lenézem.
2023. febr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem. A te életedet nem élheti más le helyetted!

Ha ilyen munkakörben érzed magad hasznosnak, ezt szereted végezni, ez illeszthető bele az életedbe az összes szegmensét tekintve, akkor teljesen mindegy, hogy másoknak mi erről a véleménye!

Ha én egy utcaseprőbe vagyok szerelmes, ő az, aki meg tudja adni nekem a magánéletben, amire szükségem van, akkor magasról tojom le, hogy egy harmadik ember mit gondol erről!

2023. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Én is azon az állásponton vagyok, hogy mindenki munkájára szükség van mégis a társadalmat nem ez a mentalitás jellemzi és sok munka, pozíció nincs sem anyagilag sem máshogy megbecsülve.

Érdekelne a szolgálattevő munka, de az egyik ismerősöm évekig kalauzként dolgozott a vasútnál és ő mesélte hogy munka közben de ismerkedés során is azt tapasztalta hogy nem sokra nézik mások, sőt leginkább csak lenézik hogy egy kalauz. Elmondta, hogy például amikor társkeresés céljából nőkkel ismerkedett interneten, sokszor előfordult hogy ha meg is volt a kölcsönös szimpátia, ahogy szóba került a foglalkozás egyből megszakadt és véget ért az ismerkedés. Ugyanezt tapasztalta élőben-személyen való ismerkedésnél is.

Emiatt is merült fel bennem a kérdés, meg a korábban emlitett fizetés összege miatt, mivel manapság bruttó 400 ezer forintból egyedül megélni, szinte hónapról hónapra lehet.

2023. febr. 14. 11:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!