Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Régen kötelező...

Melyik a jobb? Régen kötelező volt házasodni, gyereket vállalni, ma már sok más lehetőség is van.

Figyelt kérdés
Tudom hogy az lenne a válasz, hogy a második, tehát most jobb, mert nem muszáj házasodni, gyereket nevelni, lehetsz anyuka, karrierista, utazó, bármi. De régen annyiból jobb volt a nőknek, hogy megtalálták 20 évesen a párjukat, szültek két gyereket és nem kellett gondolkodniuk, nem voltak további célok. 30 éves korukra elértek mindent. Most meg muszáj dolgozni, hacsak nem gazdag a férj, lehet, hogy meg sem találod a párod, nehéz elérni nagyobb célokat stb.
2023. febr. 14. 13:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Számomra egyértelműen jobb, ha az embernek lehet szabad választása. Semmi sincs igyen, de a munka ezerszer jobb, mint leélni egy életet egy lélekölő kényszerhelyzetben.
2023. febr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező


"megtalálták a párjukat" - vagy kijelölték neki, akkor is, ha nem tetszett. A 20 éves már úri divat, inkább 15-6 éves az igazi.


"nem kellett gondolkodniuk" - és ez jó?:D


Ezt az egészet úgy írod, mintha bármi jó lenne abban, ha az élet csakúgy megtörténik veled és 30 éves korodra már annyi is, semmi perspektíva nincs a maradék 30-40 évre.


Ez hol jó?:D Az emberek jobban szeretik ÉLNI az életüket, mint az, hogy MEGTÖRÉNIK VELÜK az élet.

2023. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Nos, nekem eszem ágában nem lenne célok nélkül élni. Nem tudom, az kinek jobb, de nekem tuti nem.


38 éves vagyok, nincs és nem is lesz gyerekem, a házasság sem érdekel, építem a karrierem, utazgatok, színházazok, olvasok, TV-zek... Remekül elvagyok.


Nekem nagyon nem hiányzik a régi élet.

2023. febr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen régre gondolsz kedves kérdező?:)
2023. febr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez addig működik, amíg nincs megbánás és vágyakozás valami más után.


"Most meg muszáj dolgozni, hacsak nem gazdag a férj"


Régen is dolgoztak a nők attól, hogy nem volt konkrétan munkahelyük. Azért 100 évvel ezelőtt sokkal keményebb volt háztartást vezetni alapból. Aztán a legtöbben a mezőgazdaságban dolgoztak a saját földeiken vagy valahol napszámosként, ott meg aztán tényleg kivette a részét mindenki a munkából. Ez az "anya otthon marad a két gyerekkel, amíg apuka eltartja a családot" egy 1950-es évekbeli amerikai, középosztálybeli "propaganda". Rövid ideig is tartott, illetve rengeteg ember nem fért bele a történetbe.


Nekem üresnek tűnik azaz élet, ami semmi másról nem szól csak a házasságról és a gyerekekről, és sokszor pótcselekvésnek tűnik, mert tényleg így spórolják meg sokan azt, hogy célt és értelmet keressenek az életben. A másik oldalon pedig rengeteg ember alulbecsüli a hosszútávú párkapcsolatok és gyerekvállalás fontosságát. Összességében jobbnak tartom azt a verziót, amikor mindenki válaszhat, mert sokaknek tényleg nem való ez az élet.

2023. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Régen legalább az átlagos, normális férfiaknak is jutott nő, nem csak a milliomos szénné gyúrt menőjenőknek. Egyetértek azzal hogy régen minden jobb volt. Ez a mai világ súlyosan beteg.
2023. febr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"régen annyiból jobb volt a nőknek, hogy megtalálták 20 évesen a párjukat" És mi van azokkal, akik nem akarnak párt? Nagyon sokan nem erre vágynak..

"szültek két gyereket" És mi van azokkal, akik soha nem akarnak gyereket, vagy akik 30 felett akarnak max gyereket? Rengeteg ilyen ember van, akiknek ez rémálom.

"nem kellett gondolkodniuk" ööö és ez milyen univerzumban jó, bárkinek?

"nem voltak további célok" szintén nem értem, hogy ez kinek miért lenne jó..

Most is férjhez mehet valaki fiatalon, most is lehet fiatalon szülni, most is létezik ez a családmodell. Aki tényleg erre vágyik, az most is megteheti. Innentől kezdve nem kérdés, hogy melyik a jobb, a kényszer vagy a szabad akarat..

2023. febr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak ebben a kérdésben, de minden másban is: a szabadságnak köszönhetően sokkal magasabbra lehet jutni, de sokkal nagyobbat lehet bukni is.
2023. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
6-os, ne vergődj már mindenhova oda. Néha érdemes lenne lehagyni a szobádat és megnézni a valóságot esetleg...
2023. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
#9 Vicces hogy ezt pont az mondja aki a mellékelt ábra szerint 1950-ben volt utoljára emberek között. Ha nem így lenne, nem írna ilyen hülyeségeket.
2023. febr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!