Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A skót emberek milyenek?...

A skót emberek milyenek? Vendégszeretetre meg hasonlókra gondolok.

Figyelt kérdés
Mist nem a közismert vicceskedő sztereotípia érdekel hogy zsugoriak, hanem mint emberek, közösség milyenek, mennyire kedvesek a turistákkal, meg hasonlók. Vagy ha oda akarnék költözni, mennyire lennének befogadóak. Értitek. Főleg személyes tapasztalatok érdekelnek.

2023. febr. 15. 00:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja meg azt elfelejtettem hogy a lányok milyenek arra? Mennyire szépek, nyitottak például ismerkedésre?
2023. febr. 15. 00:33
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Marhára le fognak téged nézni az ottani lányok, egy senkiházi migráns leszel.
2023. febr. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Kettő éve élek Skóciában, a párom (négy éve vagyunk együtt) apai ágról skót, illetve több skót barátom is van.

Alapvetően udvarias és tiszteletteljes nép, ugyanakkor nehezebben nyílnak meg, főleg egy idegennel szemben. Ha komolyabb kapcsolatot szeretnél velük (legyen szó barátságról vagy párkapcsolatról), el fogják várni (teljesen jogosan), hogy ismerd és tiszteld a skót szokásokat és hagyományokat, illetve hogy az angolod tökéletes legyen (idetartozik, hogy megértsd az akár erősebb akcentust is). Van egy olyan mentalitásuk, ami kicsit törtetőnek hathat, vagyis utálják a céltalanságot, amikor valaki csak teng-leng az életben mindenféle komolyabb ambíciók nélkül.

Inkább kevesebb barátjuk van, azokkal viszont nagyon szoros a kapcsolatuk, illetve a többségük roppant kíváncsi és művelt, de néha szeretik kiengedni a gőzt: az én köreimben ez túrázást és whiskey ivást jelent leginkább.

Szép nők (és férfiak) mindenhol vannak.

25/N

2023. febr. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3 évig éltem köztük.

Alapvetően vannak köztük ilyenek és olyanok is, mint mindenhol. Az akcentusuk nagyon erős, én Glasgow-ban éltem, ott talán a legdurvább, az angolok sem értik, erre készülj. Aki akar, tud érthetően is beszélni, ha odafigyel, ilyeneket keress.

A lányok szerintem csúnyák, de ízlés dolga, a skót férfiaknak tetszenek.

Hogy ki mennyire befogadó, szintén változó. A társadalom az, tehát hivatalos helyeken semmi megkülönbőztetés nem lesz. Egyénileg ki így, ki úgy. Az a tapasztalatom, hogy őszintén értékelik, ha tudsz angolul, mert ők nem igazán beszélnek más nyelveket.

Ahol én éltem, az eléggé az "alja" volt, pár intelligens emberrel találkoztam csak, inkább lengyel és arab barátaim voltak. De biztos vannak jobb helyek is.

2023. febr. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!