Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van több férfi, aki...

Miért van több férfi, aki nőnek érzi magát, mint nő, aki férfinak?

Figyelt kérdés

2023. febr. 20. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Tán azért, mert ha egy nő férfiasabb, az nem annyira kirívó, míg ha egy férfi nőies, az már bajos. Így több férfi válna inkább nővé, mint fordítva. Mert így élhetnek úgy, ahogy jó nekik...
2023. febr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

A férfiak általában is hajlamosabbak a mindenféle devianciára. Amíg a nők sok genetikai eltérést ki tudtnak backelni az XX kromoszómapár miatt, hisz ha az egyik X-en van valami, akkor a másik X még ellensúlyozhatja, ha a férfiak (XY kromoszóma) egyik kromoszómáján van betegség, azt nem tudja a másik ellensúlyozni, hisz ott nincs ugyanarra a tulajdonságra még egy genetikai kód, ami esetleg egészséges.

Szóval a férfi genom sokkal instabilabb, mint a női.

Emiatt van az, hogy bőven több a mindenféle fejlődési rendellenességgel rendelkező fiú, mint lány. SNI (sajátos nevelési igényű) között is több a fiú, de amúgy a kimagaslóan magas IQ-júak között is több a férfi, mint a nő.

Egyszerűen az instabil genetika jobban hajlamosít az átlagostól való eltérésre, akár fölfelé, akár lefelé.


Ez eddig tudományos tény, ez bizonyítva van.


Most jön az, hogy

Szerintem !SZERINTEM!!!! azaz nem tudományosan alátámasztott dolog!!!):


LEHET, hogy ez az oka ennek is.

Mondjuk eleve a férfi nemi jellemért az Y kromoszóma a felelős, ami ugye nincs jelen a nőkben, férfiakban viszont van X, ami tartalmazza a női nemi jellegekért felelős géncsoportot. Szóval már önmagában ez is lehet ok, deeee a fent leírt instabilitás is ugye hajlamosít az átlagtól való eltérésre.


Nomeg nem tuolsó sorban a nevelés is kérdéses lehet. A lányok a mai napig többet kapnak abból, hogy nyomják el az érzéseiket és feleljenek meg a környezet elvárásainak. Ez persze az elmúlt években rengeteget változott, de a Z és alfa generációról még korai bármi kijelentést is tenni ezügyben.

2023. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Minden létező szexuális fétis jellemzőbb a férfiakra mint a nőkre, így ez is. (autogynephilia)
2023. febr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Mert ma , sok nő egyedül neveli a fiát. "Neveli."
2023. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Mire alapozod a kérdést? Média reprezentáció alapján döntötted el, hogy több MTF van, mint FTM? Statisztikailag közel egyenlő arányban vannak.
2023. febr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Én pl gyerek koromban nagyon fiús lány voltam és felnőttként is pl inkább sportos ruhákat hordok és kicsit férfiasan is gondolkodok, viszont a férfiakat szeretem, nem vonzódom a nőkhöz. Van is férfi élettársam 15 éve. Akkor az én esetem az mi lehet?
2023. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne, honnan tudjuk, hogy több van? Média megjelenés vagy van erre valami statisztikád? Sztem nem biztos hogy több van ténylegesen. Meg mi van azokkal akik nőnek vallják magukat, de férfi szerepet vesznek fel pl. Egy leszbikus párkapcsolatban?
2023. febr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sokkal többet hallani-olvasni transz férfiakról, akik nőnek öltöznek, nőként viselkednek, nővé operáltatják magukat, mint fordítva.

Nem láttam statisztikát, de biztos vagyok benne, hogy nem 50-50%.

2023. febr. 20. 20:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
6os, ezt úgy hívják, hogy... ember. A kérdező transzokra kérdezett rá, nem pedig olyanokra, akik nem hozzák a 200 évvel ezelőtti férfi-női társadalmi nemeket.
2023. febr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Sportban egy női mezőnyben induló transz nő előnyben lehet. Fordítva egy férfi mezőnyben induló transz férfi nem. Tehát utóbbi nem jellemzo. Ezért is hallunk többet a ferfibol lett nőkről mint fordítva.
2023. febr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!