Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolom én szépnek a...

Miért gondolom én szépnek a 80-as éveket? Lentebb egy "talánlagos" magyarázat.

Figyelt kérdés
Nagyszüleim a szoci időkben voltak fiatal felnőttek, faterom meg akkor volt fiatal. Sok sztorit hallottam tőlük. Édesanyám már a 90es években volt fiatal, az ő élményeit is hallottam. Mégis többet mond nekem az a bizonyos "fridzsiderkommunizmus" időszak. Miért lehet ez? Nem mintha baj lenne, de sőt imádom is, hogy el tudok merengeni ebben az általam nem átélt időszakban. Viszont sok ismerősöm van, akiknek szülei ugyanebben az időszakban voltak fiatalok, mégis semmibe nézik, sőt köpdösik a '70, '80, '90-es éveket.

2023. febr. 22. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
A 80-as években már recsegő-ropogó Kádár-rezsim sokat enyhült a hatvanas-hetvenes évekhez képest, jóval több mindent lehetett, mint azelőtt. 1989-ben volt a rendszerváltás, lehet, azért vonzódsz a nyolcvanas évekhez, mert ha visszagondolsz rá, érzed a szabadság, a felszabadulás szelét.
2023. febr. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Hamis nosztalgia.

Fiatalok voltak, ők szépnek látták, úgy ahogy te is szerencsés esetben szépnek, talán szebbnek látod majd a fiatal éveidet.

Ezen kívül volt akkoriban egyfajta pozitív változás hangulat, a politika részéről büntetlenül tűrt lázadás kitörés vággyal keverve. Úgy gondoltuk akkor minden jobb lesz. Volt még összetartás, önzetlen segítség akkoriban. Más világ volt és ennek a nosztalgikus hangulata ragadhatott meg benned jobban.

Igazából nem volt jobb, csak gondtalanabb.

2023. febr. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Régen minden szebb volt, mint a mindenkori jelen.
2023. febr. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Mert álmodozol valamiről amiben nem volt részed!
2023. febr. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Én a 80-as években voltam gyerek és imádtam! Inkább a mostani korral vagyok úgy, hogy legszívesebben arcon köpném.
2023. febr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A kornak nincs arca, nem tudod leköpni:)


Semmi baj a mostani korral. Kb ugyanaz, mint a 80as évek. Csak akkor fiatalabbak voltunk.

2023. febr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondod! :)

Én nem így gondolom. Szerintem alapjaiban van elszarva a mostani társadalom. Egy kontroll nélküli mocskos csűrhe! Tsz a kivételeknek.

2023. febr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Ami most van, annál sokkal jobb volt.
2023. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!