Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor jöttetek rá, hogy mi...

Mikor jöttetek rá, hogy mi akartok lenni, ha nagyok lesztek? És hogyan jöttetek rá?

Figyelt kérdés
Még gimnázium elején vagyok, és tudom ez normális, csak kicsit elkezdett aggasztani ez az egész, és jelenleg el vagyok veszve. Érdekelne, hogy mással ez hogy volt,ki hogy élte meg ezt?

2023. febr. 27. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

33 vagyok, én eddig arra jöttem rá, mi nem akarok lenni.


Mivel a világ elég gyorsan változik, így nem egy életre valasztasz szakmát, simán lehet az, hogy 35 évesen ujra elkezdesz tanulni valami mást.

2023. febr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én úgy kezdtem bele a szakközépiskolába, hogy mindegy, csak régi ismerős ne legyen.

Nem volt rossz az általános, de adni akartam magamnak egy tiszta lapot.

Nyilván úgy válogattam, hogy azért érdekeljen, így volt gépészet, elektronika, építészet. A terv csupán annyi volt, hogy abból hozzam ki a maximumot, ami van. Fogalmam sem volt mi érdekel, szóval gondoltam, ha lelkes leszek, akkor megszeretem.

Egyébként így is lett, de végül egészségügyi okokból nem jött össze a katonasággal összevont elektronika. Nálam itt kezdődött a baj. Motiváció kuka, lelkesedés kuka, így az utolsó másfél évet csak túléltem. Nem volt B terv. Azt hiszem pont annyira elveszett voltam, mint mindenki más, akár mint te most.

Szerencsémre érettségi után elkezdhettem dolgozni fater mellett, így stabil helyem volt, és volt időm agyalni is.

Kb 2-3 évem ráment a kísérletezésre, elkezdtem képzéseket, de mindet otthagytam 2-3 hónap után (természetesen saját zsebből). Ez volt az én tanuló pénzem.

Végül az lett belőlem, amit sose gondoltam.. apum után festő, pedig annyit hangoztatta, hogy “gyerek, te ne legyél olyan hülye, mint az apád”.


Így utólag, ha gimibe mentem volna szvsz ugyanígy alakult volna, hacsak nincs valami társaság, ami bele rángat valami másba. Nekem szerencsém volt, és azt hiszem elmondhatom, hogy a lényeg annyi, hogy ha oda jutsz, hogy választani kell, ne ragadj le az első lehetőségnél, ha nem érzed jól magad benne. Egyszerűbb 19-20 évesen új pályát keresni, átjelentkezni másik szakra, képzésre, mint 10 év után kiszakadni valahonnan. Valamint, ha valaki úgy dönt, hogy dolgozik, es majd közben kitalálja, ne sajnálja a keresetét tanulásra fordítani akkor se, ha utólag nem jön össze.. jobb elkölteni 100-200.000Ft-ot, mint egy életen át őrlődni azon, hogy mi lett volna, ha inkább azt választom.


Gondolom tudod, hogy nem csak te vagy elveszve, óriási kicseszés ilyen korán ilyen jelentős döntés elé állítani az embert, de egyszer mindent el kell kezdeni.

Sok sikert kívánok a gimiben, es őszintén remélem, hogy megtalálod majd azt, amit szívesen csinálsz.

2023. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Soha. 40 eves vagyok. Van 10 féle szakmám. Egyik sem jött be. Most a 11ediken gondolkozom... Talán majd az jó lesz.
2023. febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már közelebb vagyok a 100-hoz, mint az 50-hez, de visszatekintve, képtelenség megmondani, hogy erre valaha is rájöhet-e az ember. Amit az ember megtanul, esetleg gyakorol is egy kicsit, az valamikor mindenképpen hasznos lesz számára. Olyan gyorsan változik a világ, hogy az ember adottságai, képességei egészen más területeken lehetnek hasznosak és érdeklődése egészen más irányba fordulhat már pár év elteltével is.
2023. febr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

38 vagyok.


5 munkahelyem volt eddig.


arra jöttem rá, hogy legszívesebben most 20 éven át csak utazgatnám, járnám körbe a világot.


Semmi olyan létező munka nincs amit napi 2 óránál tovább szívesebben csinálnék.

2023. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10 évesen jöttem rá, amikor megkaptuk az első számítógépünket, hogy én azzal akarok foglalkozni.
2023. febr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

18 évesen, felvételi előtt nem sokkal egy pályaorientációs napon. De úgy 16 éves koromtól stresszeltem rajta néha, hogy még nem tudom.


Bár még csak most fogok diplomázni, van 2 év szakmai tapasztalatom és egy pillanatra sem bizonytalanodtam el a döntésemmel kapcsolatban.

2023. febr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

30 éves vagyok, van 4 szakmám, dolgoztam mindegyikben, összesen pedig 8 munkahelyem volt. Mindegyik munkahely más-más munkakör, más foglalkozás konkrétan, tehát egyiknek sincs semmi köze a másikhoz.


Ha jól megy, idén kezdem el az egyetemet, ami a legutóbbi szakmám és jelenlegi munkahelyem kiteljesedése lenne.


Úgy vagyok vele, ha már elkezdtem valamivel foglalkozni, akkor azt befejezem. Remélem, hogy ezzel már megtalálom a hivatásom, és nem tanulok már újabb mesterséget (magamat ismerve, 40 évesen még az is elképzelhető, hogy megint teljesen mást fogok csinálni xD ne legyen így! (Egyébként imádom a munkám, csak a munkahely rendszere maga a földi pokol, mindenki menekül innen))

2023. febr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 éves vagyok, és még most sem tudom :D... illetve amit igazán szeretnék és érdekelne, ahhoz nincs tehetségem.

De ha az a kérdés, hogy milyen irányban nézelődj: nézd meg, melyik tantárgyak mennek jól, és olyan irányban keress egyetemet (vagy akár OKJ-t vagy szakmát), ahol azoknak a tárgyaknak hasznát lehet venni. Ill. ha van némi affinitásod a nyelvekre, tanulj, mert aktív nyelvtudással baromi jól el lehet helyezkedni.

2023. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2023. febr. 27. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!