Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A japán, Kínai, Koreai nyelvek...

A japán, Kínai, Koreai nyelvek mennyire különböznek? Megérti az egyik a másikat, vagy nagyok a különbségek?

Figyelt kérdés

2015. máj. 31. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kínai nagyon különbözik a japántól és a koreaitól. A koreai és a japán között már van némi nyelvtani hasonlóság, de egyáltalán nem értik meg egymást.
2015. máj. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Ilyet is csak egy kultúrában "járatlan" ember kérdezhetett. Csak a külföldiek veszik egy kalap alá a "vágott szeműeket", főként mi magyarok, nekik külön kultúrájuk van. Attól, mert ázsiai országok, még nem egyeznek meg. Hasonlóságok lehetnek, de az sem gyakori.
2015. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

A beszélt nyelvnél a kínai sem érti a kínait, mert 8-16 FŐ dialektus van, plusz a tájszólások.


Az "írott" (már ha azokat a kis rajzocskákat írásnak nevezhetjük) nyelv aminél van némi esély hogy rájöjjenek mit nyafog a másik.

2015. máj. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A mandarin és a kantoni is a sino-tibeti nyelvcsalád tagja, rokona a tibetinek és a burmai nyelveknek.

A japán és a koreai nyelv helyzete tisztázatlan és sok vita van róla. A legtöbben jelenleg szigetnyelvnek tartják mindkettőt, de esélyes, hogy egymással rokonok. Régebben az altáji nyelvcsaládba sorolták őket, a mandzsu és kelet szibériai tunguz nyelvek rokonaként (ebbe a nyelvcsaládba sorolták a török és mongol nyelveket is), de ezt mára általánosan elvetik.

A lényeg, hogy a három nyelv erősen különbözik, a kínai teljesen eltér a másik kettőtől. Persze a közelség és a történelmi kapcsolatok miatt lehetett szókincsáramlás, de nem jelentős. Viszont a japán ábécé a kínai egy módosult változata.

2015. máj. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 murakami ***** válasza:
100%

Én japán vagyok. De nem értem koreai és kinai.

A japán nyelvtan, és a koreai nyelvtan nagyon hasonló.

A kinai nyelvtan, és a angol nyelvtan is nagyon hasonló.

2015. jún. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
esetleg a vietnami?
2015. jún. 2. 17:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Az megint teljesen más, az ausztroázsiai nyelvcsalád tagja, amit Indokína többi részén, és elszórtan Bengáliától Dél-Kínáig beszélnek. Elvileg távoli rokonai a polinéziai nyelvek és a thai, de se a kínaihoz, se a japánhoz és koreaihoz nincs köze. Az írásrendszere pedig latin, de ennek ugye nincs köze a nyelvrokonsághoz, csak megemlítem, hogy tovább nehezíti a kölcsönös megértést.
2015. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!