Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van manapság a legtöbb...

Miért van manapság a legtöbb pasi elhízva?

Figyelt kérdés
De ők persze csakis a vékony, csinos nőket keresik. Ezzel nincs is gond, de akkor magukkal szemben miért nem ugyanezek az elvárások?

2023. febr. 28. 01:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek egyszerűen elhízottak, túlsúllyal rendelkeznek. Általában a férfiakon több kg szokott lenni és a nők jobban figyelnek a saját testtömegükre. A nőkre célozzák inkább a fogyókúrás cikkeket, hirdetéseket.


2019-es KSH statisztika: [link]

Itthon a férfiak 25,1%-a, a nők 22,7%-a elhízott. Különbség: 2,4%-pont.


Ha a túlsúlyost és az elhízottat egybevesszük: a férfiak 65,2%-a és a nők 51,9%-a túlsúlyos vagy elhízott. Európában máshol sem jobb a helyzet, talán nyugaton egy kicsivel: [link] (túlsúlyos+elhízott, a nem nincs megkülönböztetve)

2023. febr. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, érdekes információk vannak benne.

Szomorú, hogy az emberek ilyen igénytelenek a saját testükkel kapcsolatban is… :/

2023. febr. 28. 02:26
 3/16 anonim válasza:

Én tényleg csakis a vékony/sportos nőket keresem.

Viszont én is sportos vagyok.

A kövérebb férfiak általában lejebb adnak az igényükből, a kövér nőknek viszont erre sincs szükségük.

2023. febr. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

1. Mert egyre többen akarnak irodaszékben meggazdagodni. A fizikai munka egyszerűen kiment a divatból (nekik), derogál izzadni, kellemetlen az izomláz...


2. Mert igaz, hogy drágább, de sokkal egyszerűbb bepördülni a McDrive-ba, mint rottyantani egy főzeléket. Egyre több a gyorskajálda, az instant élelmiszer (szemetek). Mész az utcán és belelóg a szádba a kebap. Meg ugye egyre több órát dolgoznak az emberek, szóval nem éri meg még a konyhára is időt fordítani, mert az alvásidő fontosabbá vált.


Szerintem kb. ezért.

2023. febr. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

Magyarország az egyik legelhízottabb ország a világon az USA és Mexikó mellett. Sok külföldi évtizedek óta megrökönyödik, hogy a legtöbb helyen üresek az utcák esténként, az átlag magyar otthon ül, tv-t néz és eszik, de nem salátát.

Ezért is hat olyan jól az állami tv propaganda mindenre, amit kitalálnak.

2023. febr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Miért ne lehetnének igényeik az elhízottaknak is? Amúgy ez nem csak a férfiakra jellemző, rengeteg ilyen nőt is ismerek. Ha nekik a vékony tetszik, akkor keressenek vékonyat. Max nem találnak.
2023. febr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Hellmano ***** válasza:
100%
Teljesen általánosítás ez a férfiak felé a kérdezőtől. Ugyanúgy rengeteg az elhízott nő is, szóval a kérdés egyértelműen támadás , mert csak a férfiakra van kivetítve. Igaz, mikor az ember elmegy egy osztálytalálkozóra és ott meglát olyan embereket, akiket régóta nem látott elszörnyűlködik rendesen. Még a 25 éves érettségi találkozón tapasztaltam, hogy a házas / gyermekes férfiak egytől-egyig elhízottak voltak, míg a nők közül rengetegen már elváltak és újraházasodtak vagy elváltak és egyedül nevelik gyereküket. Nos, akik nők és szintén házasságban élnek azok ugyanúgy elhízott/ túlsúlyosak, mint a férfiak, viszont az egyedül állók vagy egyedül gyereket nevlő nők sokkal jobban adnak ezekre is, hogy ne legyenek elhízottak. Tehát alapból kijelenthető, hogy azok híznak el leginkább, akik házasságban élnek 10+ éve és csak elvannak a gyerekekkel, magukra semmi idejük nem marad...persze ez is általánosítás, de ez nem annyira, mint a kérdező, aki csak a férfiakra vetítette ki ezt a problémát. (nem nem vagyok elhízva és nem vettem magamra, mielőtt ez jött volna le 204 cm vagyok sportos, világéletembe a sportról és az egészségről szólt az életem, bár van párom nem élek házasságban és gyerekem sincs).
2023. febr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nos, egyszerű.


A nős férfiak, vagy az olyan házas nők akik elhíztak, 100 ból 95 azért mert szar a kapcsolata, nem boldog, és már csak az evésben találja meg azt az öröm forrást.

2023. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Kérdező irigyellek hogy ennyi időd van hogy ezzel képes vagy foglalkozni másrészt általánositasz,nem is kell megmondanod hogy nő vagy férfi vagy hisz süt a válaszaidról hogy nő vagy,azok szoktak igy itélkezni pár rossz tapasztalat miatt.Nem mindenki igénytelen,sokan vagy betegségből vagy szimplán genetika miatt túlsúlyosak.Szóval én a helyedbe nem itélkeznék feleslegesen,te egy kis réteget akarsz általánositani az összes túlsúlyos emberre,kicsit se vagy szánalmas ezáltal.
2023. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Milyen jó, hogy a legtöbb ember nem testzsír% alapján ítéli meg az embereket. Nekem ha vki tetszik, nem fogom kiikszelni emiatt.
2023. febr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!