Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az anorexiások mennyit idő...

Az anorexiások mennyit idő alatt fogynak le 40 kilóra, vagy akár az alá?(olyanra gondolok itt, aki alapból nincs elhízva, mondjuk 50-55 kg-ról indul)

Figyelt kérdés

2022. dec. 19. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Én 2 év alatt fogytam le, de az lassúnak számít. Súlyosabb esetben néhány hónap alatt akár.
2022. dec. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És te hány kiló voltál pontosan? Mennyiről indultál?
2022. dec. 19. 15:24
 3/15 Metionin ***** válasza:
46%
Szerintem pár hónap alatt is megoldja az, aki "megteheti" pl. nem él otthon, nem figyelik, nem sulis, nem feltűnő, ha nem eszik egyáltalán semmit. A kolimban volt egy lány, félévkor beköltözött, sokat panaszkodott hogy milyen dagadt, hiszen 58 kiló...nagyjából velem egymagas volt és a szobatársai egy idő után észrevették, hogy nem eszik. De úgy konkrétan soha. Fogyott is. Egyik nap a konyhában főztem amikor bejött ez a csaj, elkezdtünk beszélgetni, kérdezte hogy én hány kiló vagyok (42 körül mozogtam akkor és bármit megtettem volna plusz 5 kilóért) és hogyhogy ennyi vagyok, amikor rendesen eszem. Elmondta, hogy ő 1 csomag abonettet eszik meg egy nap, de ha nagyon ügyes, két napra osztja el. Na itt egy csomag előttem, 393 kalória van ráírva, ez a pizzás, szóval nem a legdiétásabb verzió, mindenesetre a csaj ezek szerint nem evett meg 400 kalóriát naponta. Tavaszra soványabb lett mint én, vizsgaidőszakra pedig már nem volt ott, mert kórházba került. Állítólag akkor már 35 kilóra koplalta magát 58-ról és ezt 4-5 hónap alatt hozta össze.
2022. dec. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
1-es vagyok. 51-2 kg voltam 162 cm magassághoz. 39 kg-ra fogytam le. Eleinte azért ment lassan, mert fogalmam nem volt a kalóriákról, de rengeteget olvastam a témában. Később épp azért nem mertem túl keveset enni, mert annyira rettegtem a visszahízástól. Olvastam, hogy nem szabad sokáig az alapanyagcsere alatt enni, mert utána jön a jojo effektus, ezért sosem mentem napi 1000 kcal alá. 1300-1400 kalóriával elég gyors ütemben fogytam, csak nem sikerült mindig tartani.
2022. dec. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%
Sokan már kisgyerekként betegek. Én olyan 11-12 évesen kezdetem bele, akkor meg könnyű fogyni. Ha jól ment, akkor voltam olyan 50-52 kg, ha beteg voltam és lefogytam 40 kg-ra az olyan 3-4 hónap volt. Egyébként a fogyás nem nehéz, csak a fáradság, bágyadtság. Plusz nagyon nehéz kigyógyulni én 37 éves vagyok most, most éppen nem járok kezelésre, de hidd el nem egy leányálom…
2022. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

#5 ezek szerint a kezelések sem segítenek igazán? Miket próbáltál?

Engem nem is kezeltek lényegében, és magától végképp nem tud kigyógyulni belőle az ember (ezt nemrég hallottam egy előadáson). 36 éves vagyok és épp visszaesőben. (1-es válaszoló vagyok)

2022. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%
Kigyógyulni nem mindig lehet teljesen, pl én bizonyos súly után mindig fogyókúrázom, max. nem annyira betegesen. Meg megmarad néhány rossz szokás, pl. bizonyos ételeket nem vagyok hajlandó megenni meg ilyenek. Mint egy tulajdonság megmarad az emberben.. De nem tudom mások milyenek, kórházban sok hozzám hasonló beteggel találkoztam. De gondolom függ mennyire súlyos az anorexia illetve mi volt a kiváltó ok.
2022. dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
38%
én 52-ről indultam és 44-re fogytam. Ez kb 6 hónap alatt történt. 14 voltam egyébként (majdnem 15). Így utólag visszanézve borzalmasan nézett ki a beesett arcom és a kint lévő bordám. Kb 500-600 kcal-on éltem de még edzettem is rá (+ ugye tesi óra), mondjuk a külön edzést egy idő után abbahagytam mert semmi energiám nem maradt már rá. Egyszerűen bűnnek és szégyennek éreztem enni.
2022. dec. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

Én lány vagyok de 11. 12 éves 50 ?????52kgggg az komoly...



Na mind1 16 éves vagyok most 155cm és 45 kiló ez teljesen jó a magasságomhoz. 14 évesen le disznóztak pedig nem voltam duci akkor 143cm 48kg na jó lehet egy kicsit igen. Akkor nagyon rosszul esett és onnantól kezdve nem ettem mikor haza értem a suliból azt mondtam már ettem útközbe estefele már mikor tudtam hogy vacsora lessz gyórsan csináltam melegszendvicset 2db mondtam anyának én most eszek már éhes vagyok de a szobámba mert még gyorsan utána meg írom a házit aztán persze meg lett engedve. Belelöktem az iróasztali szemetesembe majd ott hagytam a tányért ha anya bejön akkor lássa azt hogy meg ettem. Nah akkor ez így ment jó darabig mindíg kijátszottam csak ha apa othon volt akkor nem tudtam mert akkor együtt kell ennie a családnak és kellet ennem de csak picit ettem és már felis áltam azzal az indokkal hogy női dolog... aztán meg történt az hogy elkezdtem látványosan sokat fogyni és anya azt mondta úristen nagyon levagy fogyva eszel te az iskolába mondtam persze anya fejlődésben vagyok. Aztán anya felhívta a sulit beszélt a napközis tanárral kérdezte hogy ebédelni szoktam e menni mert bevan fizetve mondta a tanár hogy igen szoktam menni de semihez nem nyúlok hozzá. Aztán apa haza jött anya elmondta apának és apa a mérlegre álított és ruhástól voltam 39kiló60deka de én 143cm voltam elég kicsi 45 kiló még nem feltünő meg a 43sem annyira egy 143cm lánynak de a 39már az volt. Nah anya orvoshoz akart vinni apa meg azt mondta nem kell ide semmi orvos fuuu hát apa az egy nagyon nagy darab badibildinger 20éve verseny színten. És igen van tartásom. Kicsit rezeltem xD. Azt mondta anyának szedjen ebédet mert éhes és szedjen nekem is hát meg ijedtem le kellet ülnöm apa maga mellé húzta a székemet és azt mondta amit anyád kiszedett ezt mind meg fogod enni addig innen nem álsz fel. Persze nem is mertem volna xD. Nah a lényeg az volt hogy meg kellet ennem nem is mertem volna ellent mondani meg ettem és azt mondta mikor meg ettem hogy minden étkezésnél így lessz. Én nem hánytattam magam. Aztán mivel tudtam azt hogy apa szigoru ezért mondtam neki hogy nem szeretnék vissza hízni mert le disznóztak és szeretnék járni vele a konditerembe és bele eggyezett. És szép lassan vissza híztam 43kilóra és azt tartottam most 45 vagyok . Ez az én történetem

2023. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

#9

Képzeld, a testsúlyt és a testmagasságot együtt kell figyelembe venni. Neked a 155 centis magasságodhoz, vagyis alacsonyságodhoz lehet, hogy az 50-52 kg már "komoly", de pl egy 170 cm vagy még magasabb lány / nő 50 kg súllyal már kifejezetten sovány.

Inkább írd a házit és tanulj rendesen, főleg helyesírást ahelyett, hogy kaját dobálnál az íróasztali szemetesbe, ahol aztán cseppet sem feltűnő 2 melegszendvics.

2023. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!