Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tetszik az Elina/Elena név?...

Tetszik az Elina/Elena név? Mennyire gyakori?

Figyelt kérdés
2023. márc. 3. 15:36
A kérdező szavazást indított:
Túl hercegnős hangzású
Tetszik
Nem tetszik
29 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Ez nem hercegnős, hanem egy szigorú és ronda orosz tanárnőféle jut róla eszembe.
2023. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Elena az az Ilona szláv megfelelője
2023. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Ezek nálunk ritka nevek, és sajnos ma minden eddiginél nagyobb divat szarrá szekálni mindenkit, akit nem Julcsának vagy Pistának hívnak. Gyerekeknél és felnőtteknél is ez megy. Én nem tenném ki ennek a gyerekemet.
2023. márc. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Idegennek hangzik. Magyar névként nem tetszik.
2023. márc. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as én is ugyanezt tapasztaltam igazából, mert az egyik tanárom majdnem ezzel kezdte az órát, amikor elmondta az osztálynévsort, hogy "milyen nevek ezek? Jázmin, Kitti, Napsugár...régen ilyenek nem is voltak!"

Ja, persze, akkor a 21. században legyen minden lány Erzsike meg Mariska? 🤦

2023. márc. 3. 16:15
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
5: Hát inkább, mint Napsugár.
2023. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy a szülők miért előre választanak nevet. Régi korokban úgy volt, hogy megszületett a gyerek és olyan nevet kapott, ami illett hozzá. Azt hiszem, Izraelben ez ma is így van, születés után két héttel kell a nevet bejegyeztetni. Mindenki sokkal boldogabb lenne, ha hozzáillő neve lenne, és nem egy előzetes elképzelés alapján viselne egy nevet, ami persze szerencsés esetben még illő is lehet hozzá.

Persze régen a nevek tulajdonságokat fejeztek ki, ma meg sokan nem is tudják egy-egy név az eredeti nyelvén milyen személyiségjegyet takar. Középkorban szentek után neveztek el gyerekeket, hogy azok védelmezzék őket, egyfajta "varázslásként".

2023. márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyre gyakoribb, legalábbis az Elina névvel egyre gyakrabban találkozom kisbabanévként, de attól még nem olyan nagyon gyakori. Nekem magyar nyelvi környezetben az Elina jobban hangzik, és az újszerűbb nevek közül az egyik kellemesebb hangzású. Ettől függetlenül nem adnám a gyerekemnek, mert vannak nevek, amik jobban tetszenek.
2023. márc. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!