Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a drogosokról?

Mi a véleményed a drogosokról?

Figyelt kérdés

2023. márc. 6. 09:39
A kérdező szavazást indított:
Elítélem őket, semmirekellő hulladék emberek, nem érdemlik meg az együttérzést.
Sajnálom őket, amiért nem tudnak normális életet élni a szenvedélybetegségük miatt.
Megértem őket, én is szerfüggő vagyok.
Nem érdekelnek különösebben, mindenki azt csinál a saját életével, amit akar.
76 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Nem érdekelnek különösebben, mindenki azt csinál a saját életével, amit akar.
2023. márc. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Én nem is tudom, melyikre szavazhatnék. Most nem szeretnék itt regény írni, a lényeg az, hogy sajnálom őket, de el is ítélem. A sajnálatom mértéke nagyban függ attól, hogy másnak ártottak-e fizikailag, mert ha igen, akkor bennem sincs irgalom.
2023. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
33%
Fuggo nemvagyok de szoktam neha. Az alkeszek gazabbak.. bar attol is fugg milyen drog
2023. márc. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Egyetértek az előttem szólóval, annyival egészíteném ki, hogy az is befolyásolhatja, hogy mi vezette az adott embert a drogokra.
2023. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%

Mármint a #2-es hozzászólóval :D


4-es voltam.

2023. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
34%
Én száműzném a szótárból a "szenvedélybeteg" kifejezést. Az addikció nem egy betegség, amit akarata ellenére elkaphat az ember. Aki függő, az az élete egy pontján maga döntött a szerhasználat mellett, függetlenül a motivációtól és az anyag fajtájától. Hosszú évtizedek vagy inkább évszázadok óta ismertek a drogok, az alkohol vagy a dohányzás rövid és hosszútávú káros hatásai a használóra és a környezetére egyaránt. Ha valaki ezen tudás birtokában is úgy határoz, hogy él velük, annak nincs mentsége, legfeljebb csak magyarázata erről a döntésről.
2023. márc. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%
Attól függ, miért kezdett drogozni. Ha csak elkezdte mert "ez a menő" meg "biztos jó buli" akkor nem tudom sajnálni, és nem érdekel különösebben, mi lesz vele. Azokat sajnálom, akik azért drogoznak, mert nincs semmi más örökforrásuk és az sem érdekli őket ha belehalnak (pl. akik napról napra élnek és még egy mozit se engedhetnek meg maguknak, vagy önhibájukon kívül váltak hajléktalanná, stb.)
2023. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%
#6 Nincs igazad, a függőség betegség. Azt nem értem, hogy totál laikusként miért nyilatkoztatsz ki olyan dolgokat, amik szembemennek a szakemberek által széles körben elfogadott, hivatalos állásponttal?
2023. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
21%
*örömforrásuk
2023. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Psycho ***** válasza:
42%

El is ítélem őket, és sajnálom is őket ez miatt.


Sajnálom őket, mert ez egy (mentális) betegség, borzasztó nehéz kitörni belőle. Az élet számos perspektívájára hatással van, sok dologban jelentősen behatárol, plusz stigmazizál.

Másfelől elítélem, mert a személyes felelősség minden esetben ott van. Ha nem is feltétlenül a rászokás körülményeiben (sokan akkor kattannak rá, amikor még befolyásolható kamaszok), de az akarni leszokni kérdéskörében mindenképp. És ha egyedül nem megy, segítséget mindig lehet kérni.

Arról nem is beszélve, mennyire káros.


És lehet jönni azzal, hogy "de hát az alkohol meg a cigi is káros". Persze, az. Nem is vitatom. De nem ez volt a kérdés.

2023. márc. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!