Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ez velem minden...

Miért van ez velem minden közösségben, mit rontok el a lent leírt szituációban, ami miatt levegőnek vagyok nézve?

Figyelt kérdés
Pl. bemegyek egy helyiségbe ahol a többiek akiket ismerek, beszélgetnek valamiről, én meg csak ott állok, és várom hogy egyikükkel legyen lehetőségem kettesben beszélgetni, a közös beszélgetésbe nem vesznek be. Mondjuk nagyon nem is tudok a témáikhoz hozzászólni. Mindig ott állok csak némán míg a többiek elbeszélgetnek mellettem. Mit rontok el ebben a szituációban?
2023. márc. 9. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tedd fel magadnak a kérdést hogy valóban úgy érzed e hogy ott a helyed? Ha nem a válaszod, akkor hidd el hogy látják ezt rajtad.

"Azt várom hogy az egyikükkel legyen lehetőségem kettesben beszélgetni"

2023. márc. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Hát te magad írod, hogy csak állsz, mint f.sz a lagziban, akkor mit csináljanak veled, ha meg se szólalsz?
2023. márc. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De mit kéne mondanom? Meg se próbálnak bevenni a beszélgetésbe. Rám se néznek szinte
2023. márc. 9. 14:32
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Akkor esetleg kezdhetnéd így:

"Miért néztek levegőnek engem?"

Hidd el én tényleg beadom az ilyesmit

18/L

2023. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Kezdd úgy, hogy hangosan és vidáman köszönsz mikor belépsz, aztán menj oda random egy társasághoz és dobj be egy témát. Válaszolni fognak, mert az emberek nem bunkók általában, vagy legalábbis nem akarnak annak tűnni, aztán mikor kanyarodnak vissza az előző témához, próbálj te is hozzászólni. Nem baj ha nem vagy különösebben képben, az emberek úgyis imádnak magukról meg az érdeklődési köreikről regélni, szóval kérdezgesd őket. Ha úgy érzed, hogy kezd kihalni a beszélgetés, dobd fel az első témát ami eszedbe jut és biztos hogy mindenkinek van róla véleménye (akár az is lehet amit odafelé hallottál a rádióban). Tudom hogy iszonyatosan nehéz, én is még nagyon küszdök vele, de sajnos vagy nem sajnos neked kell felkelteni a társaság érdeklődését, hogy akarjanak veled beszélgetni, meg akarjanak ismerni. Egy sarokban ácsorgó ember nem csak hogy szerencsétlenül néz ki, de nem is tűnik érdekesnek.
2023. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És ha nem beszélek be se kéne mennem közéjük mert kínos?
2023. márc. 9. 14:48
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

Igen, de például már én sem akarom kérdezgetni, meg hallgatni az embereket udvariasan amíg félórákat locsognak a saját dondolataikat, végigmutogatják a gondosan dokumentált életüket a kijelzőn.

Lemerít, kimerít, szivacsos lesz tőle az agyam és a lelkem. Nem kell,

nem érdekel a 3. unoka, a 3. lakás és a 3. társasút és a 3. bibircsók az anyós orrán az idén. Ne!

2023. márc. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
*gondolataikról
2023. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#6 Hát ha ez alapból egy társasági összejövetel, semmi más, akkor ne. Az úgy olyan, mintha elmennél egy étterembe, és ahelyett hogy rendelnél egy ételt, csak állnál a sarokban. Ha az eseménynek van más célja is (pl. osztálykirándulás, céges vacsora, csoportos buszos nyaralás, és hasonlók) akkor természetesen menjél nyugodtan, nem kötelező barátkoznod, hiszen nem is azért mész.
2023. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha úgy csinálod mint ahogy a #4 írta akkor fixen még ennyit se foglalkoznak veled sőt ki is néznek, ez gyerekes viselkedés.

Ahogy az #5 írja az sem épp így működik.. Beszélgetnek mondjuk az autó témában ő meg odaáll és bedob egy hajfestést témát, hát fix siker…

Akkor ahogy szerintem kellene:

Mivel te mész oda hozzájuk így neked kell alkalmazkodni és bekapcsolódni a dologba. Ha nagyban benne vannak valami közepében minek dobnál fel egy teljesen más témát? Próbálsz hozzászólni a dologhoz és bekapcsolódni a beszélgetésbe. Neked kell kezdeményezned feléjük és nem pedig fordítva. Ha te vagy valakivel benne valami témában és jön a 3. ember akkor pedig neki kell alkalmazkodnia/bekapcsolódnia. Ha te nem teszed meg az első lépéseket akkor ne sokat várj.

2023. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!