Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Feláldoznád az életed Magyaror...

Feláldoznád az életed Magyarországért?

Figyelt kérdés
Háborúba mennél érte, hogy megvédd a hazád? Meghalnál érte?

2023. márc. 10. 20:56
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
34%
Nincs az az ország amiért ilyet tennék. Persze erőszakkal besorozhatnak, de ott is a kibúvót keresném, kizárólag a személyes túlélésemre játszanék. Max. 1-2 bajtárs kedvéért, ha jófejek, még kockáztatnám az életem, ha már ott vagyok. De amúgy elsőként adnám meg magam, ha az jelenti a túlélést.
2023. márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
31%
Az "ország" egy jelentéktelen valami, ami lehet jó, vagy mint jelen helyzetben szar emberek vezetése alatt egy élhetetlen hulladék. Egy jelenleg semmitérő, hangzatos fogalomért semmit sem áldoznék fel. A szeretteim védelme más téma.
2023. márc. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
58%

Muhaha

És mégegyszer muhaha!

Hagyjuk már ezt az álszent magyarkodós dumát! Aki feláldozta magát is többségében véletlenül volt ott. Úgy csűrik-csavarják a történelmet,az eszméket, mintha jelentene is valamit. Aztán meghallgatsz pár beszámolót, azoktól akik ott voltak és rájössz, hogy mindenki hazabeszél az igazság meg épp az, amit hallgatsz. Szép dolog, ha van hited, ha vannak elveid, de nem egy olyan világban, ahol mindenki úgy forgatja az szavakat, ahogy neki megfelelő. Vicc az egész! Hazafiasság, meg nemzeti érzelmek??? Meghalnék bárkiért, akit szeretek, akit többre tartok magamnál, meghalnék akkor is, ha nincs más választásom, de ezek mögött nincsenek tudatos döntések és gondolatok. A legtöbb hősi halott csak úgy lett... Mert ezt dobta a masina! El ne hidd már, hogy ez tudatos döntés! Utólag persze, lehet kreálni hősöket, meg szívhez szóló történeteket és posztumusz elismerést, de a többség csak mentené az irháját, bármi áron...

2023. márc. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
31%
#43, szívemből szóltál. Nyomtam a zöldet, mielőtt jönnek a lepontozók. Úgy látombitt, hogy aki nem akar meghalni,az nem is ember xD
2023. márc. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
64%
Magyar emberként erkölcsi kötelességemnek tartanám a hazám védelmét. Ha háború lenne, mennék harcolni, de remélem, hogy erre nem lesz szükség soha.
2023. márc. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
20%
Na látod utolsó, itt az egészben a baki. Mert az ország, meg a "haza" rohadtul nem ugyanaz. én már jó ideje nem érzem hogy hazám lenne. Ez az undoritok, gyűlölködő, örökké valaki ellen hőbörgő szar nem "haza": Ez csak egy ország, amit el kell viselnem, ha nem akarom itthagyni azokat akiket szeretek.
2023. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
65%

#46.

Attól még, hogy neked nem számít Magyarország, nekem továbbra is ez az ország a hazám. És sok más embernek is. Pont ezért, ha szükség lenne rá, harcolnánk is érte. Mert nekünk ez a hely az otthonunk. Mert mi szeretünk itt élni. Mert nekünk számít a magyarságunk.

2023. márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
38%
Már megint ez az üres, hazugi szólam: magyarság. Nincs itt semmi amire büszkének kéne lenni. Szégyellnivaló annál több.
2023. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
66%

#48.

Te magad is leírtad, hogy neked nem hazád Magyarország. Te nem vagy magyar, így ennek az országnak a büszkesége valóban nem a te büszkeséged. De ez már egyéni szociális probléma.

2023. márc. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
18%

Elképzelem, ahogy a politikusok és a sleppjeik valamilyen védett sziget tengerpartján nyaralnának a háború alatt, miközben olyan emberek ölik egymást, akiknek nincsen semmi bajuk egymással.


Hazafiasság, igen persze, nagyon jó mondani, de más a helyzet amikor valóban meg is kell azt mutatni, egy esetben harcolnék az országért, ha a családom itt szeretne maradni, hogy márpedig ők egy tapodtat se semerre.


Minden más esetben próbálnék a legrövidebb úton elmenekülni és addig menekülnék ameddig biztonságba vagyok a háborútól ha van ilyen lehetőség, ha kell akkor inkább halok meg menekülés közben - egy szabad élet reményében, mint egy olyan háborúban, ami igazából olyan emberek miatt van, akik pont nem sérülnek benne, meghalni más konfliktusa miatt pedig nem fogok, a hazaszeretet pedig túl van misztifikálva nagyon nagyon sok ember részéről, én élni szeretek országtól függetlenül.

2023. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!