Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van sokkal több elhízott...

Miért van sokkal több elhízott férfi mint elhízott nő Magyarországon, mikor a nők kétszerte jobban hajlamosak az elhízásra a hormonjaik miatt?

Figyelt kérdés

2023. márc. 5. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

A férfiak 25,1%-a, a nők 22,7%-a elhízott (BMI 30 fölött).

Továbbá a férfiak 40,1%-a, a nők 29,2%-a túlsúlyos (BMI 25 és 30 között).

[link]


Lehet a férfiakon több az izom és emiatt több rajtuk a kiló, illetve a férfiaknál aki vékony, az gáznak számít.

2023. márc. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Nem lehet így általánosítani. Van, akinek eleve olyan a munkája, hogy annyit mozog, hogy munkán kívül már nincs szüksége sportolásra.

Van, aki hízékonyabb alkat, van, aki kevésbé. És van, aki a munkahelyén és otthon is csak ül... Szóval sokféle tényező befolyásolja azt, hogy valaki elhízik-e, vagy sem.


Például én nőként fizikai munkát végzek, de egyébként is vékony alkat vagyok, nehezen hízó típus. Viszont így is sportolok mellette, mert így érzem jól magam, kell a rendszeres testmozgás a lelkemnek is. De ha hízékony lennék, akkor tuti még jobban tennék magamért, mert én nem szeretnék kövér lenni.

2023. márc. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Nem igaz, mert a nők nem jönnek fel a bányából szégyenükben, ezért véled többnek a férfit, pedig azonos az arány;)
2023. márc. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ha a bmi volt egyetlen tényező, amit szemügyre vettek, ez az arány miért különbözik más országokban? Akkor minden országban a férfiak nagyobb arányban lennének "elhízottak" a bmi miatt, de ez nem így van. Pld az USA-ban ez fordítva van, ott több a túlsúlyos/elhízott nő. Sőt a legtöbb országban a nők túlsúlyosabbak, csak egy pár országban van ez fordítva pl. Magyarország, Egyesült Királyság stb.
2023. márc. 5. 12:35
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
9-es, mert itt rosszul mérik, mint mindent. Több a kövér, bálna nő. Sajnos ez az igazság, még ha fáj is!
2023. márc. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a férfiakat amúgy is általánosságban sokkal kevésbé érdekli a testük mint a nőket. Mostanában meg amúgy is egyre kevésbé számít cikinek ha egy férfi elengedi magát, plusz egyre elterjedtebb kocsival járni mindenhova, nincs idejük az embereknek főzni. Egyre inkább otthonülősek az emberek. Ismerkedés is teljesen átállt az internetre, viszont a társkereső appokon nagyon torz az hogy ki számít kívánatosnak. Így sok férfinak nincs sikerélménye, emiatt aztán sokan magányosak stb stb. Rengeteg pszichés, és társadalmi oka is van ennek. Aztán mivel egyre magasabb az átlag súly úgy pl egy 100 kilós férfi nem fogja kövérnek látni magát. Persze érzi hogy van felesleg, de sokakhoz képest ez nem vészes az ő fejükben.

Így jön aztán hogy az elmúlt 10 évben olyanok híztak el a környezetemben akikről el sem tudtam volna képzelni. Édesapám aki rendszeresen futni járt, öcsém aki gyerekként szinte hiperaktív volt, volt osztálytárs akiért minden lány odavolt suliban és olyan barát is aki sorra nyerte az aranyérmeket úszásban. Ez a legdurvább nekem, hogy nem csak azok híznak el akikre a sztereotípia ráillene.

2023. márc. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Hová tűntek a válaszok? Törölteted ami nem tetszik?

Sokkal több a kövér nő. Főleg ha szülnek egy párat, utána nincs megállás!

A férfiak közül az hízik el, aki vedeli a sört és sokat zabál, az átlag nem.

Ezt az elhízott nők terjesztik,higy több a kövér férfi. Végig kell nézni az utcán, minden második nőnek akkora valaga van, hig, az nem igaz.

Töröltesd ezt is😃.

Biztos a modi is pufi nő, ha törli, akkor tuti! 😂

2023. márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7. Nem én töröltettem. Amúgy, ha nem vetted volna észre, pont a férfiakat fikázó legelső válaszok lettek törölve. És egyébként csak azért kérdeztem, mert érdekel, hogy mi az oka? Pld Németországban is 12%-al több a túlsúlyos férfiak aránya, mint a túlsúlyos nőké, míg Brazíliában ez pont fordítva van?


"Ezt az elhízott nők terjesztik,higy több a kövér férfi. Végig kell nézni az utcán, minden második nőnek akkora valaga van, hig, az nem igaz."


Akkor legyen a WHO neked elhízott nő, ha ettől jobban alszol. :D

2023. márc. 5. 21:38
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
8-as, szándékosan a nők javára csalnak a statisztikákkal a feministák miatt. A férfiak benyelik, nem érdekli őket.
2023. márc. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
A nőktől jobban el van várva, hogy igényesek legyen a külsejükre, sokkal több fikázást kapnak a külsejükre vadidegenektől is, ha nem felelnek meg az aktuális ideálnak, a férfi meg "jó, ha egy fokkal szebb az ördögnél".
2023. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!