Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol keressek embereket a...

Mr. V. kérdése:

Hol keressek embereket a Teszedd szemétszedő akció keretén belül a csapatomhoz BP-n vagy Dunaharasztiban?

Figyelt kérdés

2 csoportot is szervezek (BP 13 ker és Dunaharaszti), mindkettő egy erdős szakasz takarítását célozza.

04. 22-én szombaton délelőtt lenne a Dunapláza parkoló mögötti erdős rész a cél és 23-án vasárnap délután a Dunaharaszti Kápolna mögötti erdő.


Ismerősök hiányában itt érdeklődöm.

Én már 7-8 éve csinálom, ebből nem szervezőként mindössze 2x vettem részt az elején.

Az utóbbi években a jelentkezők száma lecsökkent és míg a korábbi években a jelentkezők 80%-a meg is érkezett a találkozási pontra, addig tavaly mindössze 20%.


Természetesen zsák és "orvosi vizsgálókesztyű" biztosítva lesz. Sajnos kesztyűt évek alatt nem tudtak tartósabbat adni, így könnyen szakad, a zsákok egyik évben jobbak, a másikban rosszabbak.

De nem írnék itt hosszan a dologról. A teszedd.hu vagy szelektalok.hu oldalakon vannak részletek az eseményről.



2023. márc. 22. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Írd ki facebookra
2023. márc. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
helyi face csoportok
2023. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Facebook varosi helyi csoport
2023. márc. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs FB-m (és nem is lesz), így az a lehetőség kizárva. Egyéb?
2023. márc. 22. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs valami térképes oldal, ahol meglehet nézni hozzám melyik rész esik közelebb? Vagy esetleg nincs egy lista ahol ki van írva melyik kerületben vagy egyéb településeken és hol tervezik szedni a szemetet?

Különben érdekelne, de egy korrekt tájékoztatást sem találok.

2023. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
akkor írd ki egy villanyoszlopra ilyen kis letépkedhetős telefonszámokkal, de ne csodálkozz, ha nem érsz el senkit, ha senkivel nem vagy hajlandó közölni hogy van az eseményed...
2023. márc. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5-ös: A regisztráció a hét elején kezdődött, általában az utolsó héten szoktak sokan regisztrálni csoportokat (ezért még kevés a cím, mert a többség csak szedni akar, koordinátor (szervező) kevés ember akar lenni (de csak szervezők adhatnak szedési címet), illetve aki még később csatlakozna, az már meglévő nyitott csoportokhoz tud csatlakozni. (Sajnos tévében, rádióban már a szedés hetén hirdetik csak, így akit érdekelne, annak a nevezett oldalakat minden tavasszal hetente lesnie kell, nehogy lekéssen.)

Amint lesznek többen és elfogadják a csoportokat (1-2 nap az elfogadás), azok már belépve a térképes keresőben is kereshetőek és lehet hozzájuk csatlakozni. (Az enyém már jóváhagyott, lehet hozzá csatlakozni, látható a térképen.)


Konkrét lista nincs, de térképen az oldalukon-, vagy cím alapján tudsz keresni hozzád közel eső helyet, olyat, ami nem zárt, ahhoz lehet csatlakozni már most (a max létszám eléréséig, hiszen ehhez mérten kapja a szervező a kellékeket).



6-os: villanyoszlopot senki nem olvas, hirdetőtáblát is kevesen. Amikor még annó volt FB-m, hirdettem, 20-an "érdeklődtek", 5-en ígérkeztek ("ott leszek"), egy sem jött. Meg van az okom, hogy miért nem vagyok/leszek FB-n, ami nem a témához tartozik. De van élet FB-n kívül is (és talán megbízhatóbb, ha már a példámat vesszük, hogy onnan senki nem jött).

2023. márc. 22. 13:53
 8/9 anonim ***** válasza:
20%

oké, tehát te is belátod hogy offline nem működik, facere nem vagy hajlandó posztolni, mert nem érted hogy nem a te száz ismerőseidnek kell naponta kétszer elküldeni, hanem hely csoportokba beírni, akkor most tkp moderátor levehetné ezt a kérdést, mert krvára nem akarsz választ kapni, csak gondoltad meghirdeted itt a dolgodat?

azt meg esetleg lehetne jelezni a szervezők felé, hogy ez így nem lesz túl népszerű, hogy bármiféle tájékoztatást a programról max. akkor kapok talán, ha előbb regisztrálok valahova... és ha esetleg valakit érdekelne, megnézné mi ez, de nem fog egyből azzal kezdeni hogy regisztrál valami random oldalra, amikor azt se tudja mi az? akkor már sokkal egyszerűbb a helyi face-csoportomat figyelni, és ha megint posztol a bácsi aki az ilyen szemétszedős akciókat tervezi, ráírok hogy én is megyek...

2023. márc. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha az ember nem akar felülni a repülőre, mert fél a repüléstől, vagy 1x már volt probléma egy repülése során, akkor miért erőszakolnád rá, hogy ismét repüljön?


A FB egy külföldi oldal, amit sokszor feltörtek már. Művésznévvel voltam fent, amiről hivatalos papírt is mellékeltem, hogy jogosan használom a nevet, kidobtak, de úgy, hogy még a levelezésem sem menthettem le. Fellebbeztem, senkit nem érdekelt, választ nem kaptam rá.

Továbbra sem vagyok hajlandó egy külföldi magáncégnek a személyes adataimat kiadni (személyi igazolvány másolatot követelt), így tehát hiába is káromkodsz, a FB nem opció számomra. Lassan 5. éve megvagyok nélküle.

Az, hogy az itteni válaszadók többsége FB függő, még nem jelenti azt, hogy nekem is annak kell lennem. Én már kinőttem abból a korból, hogy online barátokat tartsak... én személyesen beszélgetek velük. Sajnos ők viszont nem szeretnek szemetet szedni.


A Teszedd oldal teljesen normálisan működik és megvan a kellő információ.

Ahogy FB-n sem lehet csoporthoz hozzászólni, sőt talán olvasni sem reg nélkül, úgy a Teszedd oldal is az érdeklődőknek alap infókat ad és csak regisztrálva és belépve tud az ember válogatni és jelentkezni (az már a szelektalok.hu oldal). A regisztráció ingyenes, telefonszámot csak azért kell megadni szedési pontra jelentkezéskor, hogy a szervező el tudja érni a jelentkezőket (pl. eső miatt elnapolja, vagy ha késik az illető, rá tudjon kérdezni, hogy várják-e egyáltalán).

Regisztráció nélkül meg minek nézelődne? Aki komoly érdeklődő, nem sajnálja azt a 2 percet, amíg beregisztrál.


Szóval visszatérve a kérdésemre...

Meghallgattam többektől, hogy szerintük hol lehet eziránt érdeklődőket keresni (FB), megindokoltam, hogy korábban már ott próbáltam nulla sikerrel, illetve hogy évek óta nem vagyok FB-n és adatvédelmi/biztonsági okokból nem is leszek.


Tehát ezek fényében kérem többen ne eröltessék, hogy FB-n próbáljam meg (ne kelljen még 20x elmondanom, hogy az nem opció számomra), hanem ha van egyéb ötletük, azt írják le és örömmel olvasom, ha nincs, akkor kérem ne szemeteljük tele az oldalt felesleges és irreleváns dolgokkal!

Köszönöm!

2023. márc. 22. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!