Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tanulják meg a szemétsze...

Mikor tanulják meg a szemétszedő, gyűjtögető gyerekek, hogy nem szedünk össze mindent?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még nagyon kicsi a fiam, 1 éves, 1 hónapja járunk játszótérre hosszabb időre. De 5 perc alatt úgy felhúzom magam, hogy állandóan cigicsikket akar felszedni (és közben szidom azokat, akik ott eldobálják), ő meg állandóan óriás könnycseppekkel üvölt, mert nem nézheti meg a cigicsikket. Meddig tart ez az időszak?
2012. márc. 27. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
25 hoanpos a kisfiam es meg mindig fel akar szedni a foldrol dolgokat. Minden ami fenylik vagy elut a kornyezettol fel akarja szedni, hogy megvizsgalja. Ha mondom neki, hogy nem szabad vagy koszos akkor tovabball es nem nyul hozza de resen kell lennem kulomben begyujt minden fele szemetet. :)
2012. márc. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

3 éves, még mindig szedeget ezt-azt. :)

Türelem. :)

2012. márc. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ava87 ***** válasza:
100%

Az enyém úgy fél éve szokott le róla - csakhogy ő már négyéves elmúlt :) Ebből kiindulva eltart egy darabig a dolog. Most már csak rámutat a szemétre, és hangosan megjegyzi "már megint eldobálta valaki". Újabban engem akar rávenni, hogy szedjem fel, és dobjam ki :D


Itt amúgy szerintem egy dolgot lehet tenni: következetesen nem megengedni. Mást nem nagyon tudsz csinálni. Aztán vagy előbb, vagy utóbb, de le fog szokni róla.

2012. márc. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, és az mikor jött el, amikor ha rászóltatok, nem balhézott miatta? Vagy csak az én fiam ilyen kis hisztizsák?
2012. márc. 27. 23:10
 5/7 ava87 ***** válasza:
Ugyan, dehogy is :) Az enyém épp ilyen méregzsák volt (kicsit még most is az, de már sokat javult szerencsére). Nálunk az a trükk vált be, hogy elterelem a figyelmét. Amíg pici volt, még egyszerűbb volt, az ilyen "Odanézz, ott megy egy autó!" épp elég is volt :) Persze megfelelő hangsúllyal, mintha legalább is egy elefántot láttál volna meg :D
2012. márc. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 20 hónapos a kisfiam, és látok valamilyen javuló tendenciát. Ugyanis pár hónapja még, ha talált valamit, pl. üdítős kupak, csigaház, üvegcserép, stb. nagyon oda kellett figyelnem, mert egyből meg is kóstolta! Most már kezdi érteni, mit jelent az, hogy szemét, és nem szed össze mindent, persze még előfordul, és sajnos a cigicsikkek őt is érdeklik... Szerencsére azt sem veszi nagyon zokon, ha elveszem tőle, vagy megkérem, dobja a kukába. Úgyhogy kitartás, talán pár hónap múlva már sokkal könnyebb lesz a Te kisfiaddal is.
2012. ápr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

csak, hogy biztassalak: a kisfiam már 2 évesen megkülönböztette a szemetet és a felvehető kavicsokat/növényeket. (Sőt, szerintem már 18-20 hós kora körül nem volt ezzel gond,de 2 évesen már tuti nem). mindig tereltem a figyelmét, ha láttam, hogy vmihez hozzá akar nyúlni. Ő nagyon hamar megértette.

a kislányom most 16 hónapos, ő még válogatás nélkül mindent felszed, ami tetszik neki. Szerencsére megenni már nem akarja :)

2012. ápr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!