Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elég sok mindent elcsesztem...

Elég sok mindent elcsesztem (munka, pénz, iskola) mi legyen most?

Figyelt kérdés
Évek óta nem figyeltem ezekre a dolgokra és dugába dőlt sok minden. Félek szembe nézni hogy mennyi minden veszett és hatalmas erőfeszítés lenne és nem is biztos sikerül.

2023. ápr. 4. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni sosem késő! Abból utána munka lesz, abból meg pénz. De ha el se kezded nem lesz semmi.
2023. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
abból kell építkezni amid épp van.
2023. ápr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Munkát kell szerezni, abból lesz pénz. Ha lesz pénzed, mellette estin/levelezőn/távoktatásban lehet tanulni.
2023. ápr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bferike ***** válasza:
83%

A múltat nem tudod megváltoztatni.

Koncentrálj a jelenre, és a jövőre!

2023. ápr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van:

Vagy keseregsz rajta, hogy miket rontottál el és panaszkodsz mindenkinek, viszont ettől semmi sem változik, vagy inkább elkezded keresni, hogy mi az, amit tenni tudsz, hogy jobbra forduljon a helyzeted.


Lehet, hogy sok lehetőséget kihagytál, sok mindent rosszul csináltál, de ha most elkezded azokat a dolgokat rendbe tenni, amiket tudsz és ledolgozni a lemaradásaidat, még mindig többre fogod vinni mostantól, mint akkor, ha ezt el se kezded.


Ahogy a mondás tartja: ha egy lombos fa árnyékában akarsz hűsölni, akkor azt a fát elültetni a legjobb időpont 20 éve lett volna. De a második legjobb időpont most van, mert ha eddig még nem tetted meg, akkor mindenképp hamarabb kezd el nőni a fa, ha ma elülteted, mint ha most sem teszed, hanem tovább halogatod.


Érdemes mindig azt nézni, hogy milyen lehetőségeid vannak és azokkal mit tudsz kezdeni. Ha mindig csak azt nézed, hogy miért nem tudsz valamit megtenni, könnyen leragadhatsz az önsajnálatban, hogy ez se megy, az se megoldás. Ha azt nézed, hogy mi az, amire képes vagy, ami csak rajtad múlik, az mindig teremt neked egy cselekvési lehetőséget.


A jelen helyzetedben érdemes megnézni, hogy mi az, amit tudnál tanulni, van rá kereslet és minél hamarabb pénzt is tudnál belőle csinálni, hogy megtanultad. Lehetőleg minél kisebb beruházással, így kevés ráfordítással tudsz hamarabb pénzt keresni.


A pénzügyekhez a legtöbb ember nem ért és rengetegen követnek el hatalmas hibákat. Érdemes képezned magad ezen a téren. Ez egy elég jó kiindulópont nagyon sok hasznos tanáccsal és pozitív szemlélettel:

[link]

2023. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, nekem az a véleményem, hogy egy icipici szenbenézés azért történhetett, hiszen kimondtad, hogy baj van, felismerted, és felvállaltad, hogy elcseszted.

Szerintem ne azon agyalj, hogy mennyit buktál el, azt vissza már úgysem kapod. Engedd el, húzz egy vonalat és csak előre! Azt már tudod, hogy melyik a helytelen út. Már csak el kell kerülnöd.

2023. jún. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!