Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fejleszteni a...

Hogyan lehet fejleszteni a humorérzéket?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy nem vagyok egy nagy humorista, de néha tudok jókat mondani.

Próbálom keresni a dolgokban mindig abszurditást, meg azt hogy mit lehetne félreérteni.


Például múltkor beszélgettünk haverommal, egyszer csak a hétvégi programokról lett szó, mikor mondja, hogy ők enni fognak, mégpedig egy vasárnap ebéd lesz (nyílván itt ilyen nagy, összeülős vendégséget kell érteni)

Mire én, az jó, mi is szoktunk ebédelni vasárnap.


Ezen elröhögte magát. Néha sikerül ilyen dolgokat mondanom, de ez ritka.

Észrevettem azt is, hogy néha a kifejezéssel van a bajom, nem jutnak eszembe a furcsa szavak, hasonlatok, dolgok.

Hogy tudnám fejleszteni ezen képességemet?


2023. ápr. 6. 08:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg azt szoktam csinálni amúgy, hogy stand-uposok, showder club, stbb.. ilyen vicces videókat nézek, hátha segít.
2023. ápr. 6. 08:45
 2/16 anonim ***** válasza:
29%
Ez belülről jön normal esetben es nem erőltetve.
2023. ápr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Illetve még azt figyeltem meg, hogy ha valaki nagyon jól tudja előadni, akkor egy bénább vicc is jó lesz.

Pl a showder clubban sem úgy mesélnek, mintha könyvet olvasnának, egy hangsúllyal és hangvétellel, hanem ezt változtatják, meg még közben hülyébbnél hülyébb arcokat vágnak hozzá bizonyos pillanatokban.

Tehát szerintem nem csak azon van a hangsúly, hogy mit mondok, hanem hogy hogyan, milyen testbeszéddel és hanggal.

2023. ápr. 6. 08:53
 4/16 A kérdező kommentje:
Meg még annyi, hogy sokszor az előadásmód, a használt szavak és a hasonlatok teszik viccessé egy történetet, még akkor is, ha maga a történet nem lenne önmagában humoros
2023. ápr. 6. 08:57
 5/16 anonim ***** válasza:
25%

"Mire én, az jó, mi is szoktunk ebédelni vasárnap."

Ez alapján egy minimális humorérzéked sincs. Szerintem ne erőltesd, a humor nem tanulható.

2023. ápr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Ne erőltesd a Humor Harolddá válást. Egyébként meg olvass sokat, sokfélét, plusz fejleszd magad pszichológiai témában. Egy jó poén vicces, de egy rosszul elsütött poénnak szánt mondattal meg is sérthetsz másokat, az meg nem cél, gondolom.
2023. ápr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az a baj hiába jut eszembe valami vicces, még jól elmesélni sem tudom.

Olyan is volt, hogy csocsóztunk, aztán rúgtam egy öngólt.

Mondtam, ez pont olyan volt mint abban a viccben:


- Kisgyerek mondja az apjának: Apa, apa, fociztunk és rúgtam 2 gólt

- Apja: Ügyes vagy fiam, végül mennyi lett az eredmény?

- Kisgyerek: 1-1


Csak ezt így magamtól nem tudtam elmesélni jól szóban.

2023. ápr. 6. 10:14
 8/16 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom máskepp elmagyarázni. Az, hogy eszedbe jut egy ezeréves gagyi vicc, az nem humorérzék.
2023. ápr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De nem is az a humorérzék, hogy belekötsz a másikba, mint egy tüskés szörfdeszka egy albatrosz tollazatába.
2023. ápr. 6. 11:05
 10/16 anonim ***** válasza:
20%
Ezt nem is állította senki.
2023. ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!