Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai fiatal lányoknak miből...

A mai fiatal lányoknak miből van ennyi pénzük?

Figyelt kérdés

27/N vagyok, két diplomával, és alig találok olyan munkát, amivel ne stresszelném halálra magamat és jól is keresek.

A baráti körömben a nők szintén így vannak, sokszor vagy nagyon nehezen találnak munkát, vagy pedig a sok munka ellenére annyit keresnek, hogy néha szükségük van otthonról anyagi támogatásra.


Viszont rengeteget látom, hogy az instagrammon (és itt most nem a celebekre gondolok) rengeteg nő utazik, mindig új ruhákba jár, minden hónapban műköröm, fodrász, műszempilla, kozmetikus, ajakfeltöltés, stb., hetente ivászat, cigi...

Nem konkrétan rájuk vagyok irigy, csak érdekel, hogy mit szúrtam el az életemben.

Tehát ez nem egy provokatív poszt akar lenni, hanem inkább ötletelés, vagy az, hogy aki ilyen életmódot él, hogyan oldja meg?


Nekem konkrétan már be van osztva, hogy mennyit költhetek egy héten kávézni, szórakozni, mennyi a bérlet, stb, és nem ereszthetem el magamat.


Nem hiszem, hogy mindenkit a sugar daddy pénzel meg az Onlyfans, tényleg érdekel, hogy mit dolgoznak, amiből ennyi mindenre telik.


Gondolkodtam már azon, hogy az influencerkedés?


2023. ápr. 9. 18:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, kikre gondolsz, de egy tartalomgyártó jó eséllyel ingyen kap pl. ruhát, amit aztán így reklámoz stb.
2023. ápr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%
Apubank...
2023. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%
Sugarbabyk
2023. ápr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
26%

Vannak akiket nem zavar, ha tucatnyi arab szexeli meg...csak legyen pénze.

[link]

2023. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

A piros közlekedési lámpánál egymás mellett áll meg egy nyugger a Swiftjével és mellette egy 20 éves csaj a nyitott Porschéjával.

A nyugdíjas bosszúsan átszól, hogy téged is sokan szop.athattak, hogy ilyen autód van.

- Miért? kérdezi a lány Magának honnan a Szuzukija.

- Én ezért a Swiftért 40 évig dolgoztam a Csepel Műveknél.

Erre a lány:

- Akkor kit is szo.attak meg???

2023. ápr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
58%

Korom szempilla szortelenites hajfestest maganak csinalom. No cigi no ital no etterem no utazas .

Dolgozom eleget. Irodai munka.

2023. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
25%

A válaszomat inkább a nehezen találok munkát részre hegyezném ki.

Ezt én is látom a baráti körömben, akik nagyrészt diplomások, többen ugyanazzal a végzettséggel, mint én. Mindig könnyen találtam munkát. Sőt, az a fajta vagyok, akinek, ha nagyon nem tetszik valami, akkor felmondhatok, mert tudom, hogy mire letelik az egy hónap, már aláírt szerződéssel vár az új hely. Semmi extra nincs bennem, csak annyi, hogy én végig dolgoztam az egyetemi éveim alatt, gyakran két helyen is. Sok munkakörben ki tudtam magam próbálni diákként, vannak kapcsolataim, nem probléma ajánlólevelet kérni, vagy referenciaszemélyt megadni, illetve tapasztaltam az elmúlt pár évben, hogy már az hatalmas green flag a munkáltatóknál, hogy érettségi óta nincs lyuk az önéletrajzomban, illetve emiatt öt év munkatapasztalatnyi előnyben vagyok azokkal szemben, akik nem, vagy csak alkalmi munkahelyeken dolgoztak. Emiatt nem probléma fizetésemelést kérni, vagy váltani, ha nem adják meg.


De egyébként nem keresek kiemelkedően, viszont a lakhatásom úgy oldom meg, hogy egy lakótárssal közösen bérlünk egy lakást. A hobbijaim nagy része ingyenes, vagy nagyon olcsó. Minden kajámat magamnak készítem otthon, a kávémat otthon főzöm, és viszem be a munkahelyemre. Nincs se Netflixem, se semmi hasonló előfizetésem (a Spotifyon kívül), nincs hitelem, a hajamat magam festem, magam vágom, a körmömet magam készítem, a sminkemet szintén, és igen, a kozmetikumok iszonyú drágák, de ha beruházok egy-egy jobb termékre, az addig kitart, amíg le nem jár a szavatossága, vagy el nem használom, sokkal többet használtam olcsó, de pocsék minőségű rúzsból pl., amit naponta többször újra fel kellett vinni, mint abból az egyből, amit reggel felviszek, és tök mindegy, mennyit eszek-iszok, az ott marad. Lehet, hogy egyszer nagyon drága volt, de mivel kevesebb fogy belőle, jobban megéri. Lehet baromi jó, márkás ruhákat találni turiban, vagy interneten, és olcsó repjegyet se nehéz kifogni. A kérdés elgondolkodtatott, hogy ha akarnám, simán bekamuzhatnám a luxuséletet Instán. Csak nem vágyom görcsösen az elismerésre, szóval nincs ingerem képeket kirakni arról, hogy milyen várost néztem meg, meg hogy szerintem ma épp jól nézek ki.

Szerintem egyébként lakhatáson, kaján lehet a legtöbbet spórolni. Aki saját lakással rendelkezik, vagy egy családtagja lakását használja ingyen, az még nálam is bentebb van ilyen téren, illetve simán lehet, hogy az instacsajok, akiket nézel, heti kétszer esznek máshol, és azt azonnal posztolják, az összes többi étkezésük meg otthon elkészített meal prep. Lehet a pillás, vagy a körmös ismerős, gyerekkori barát, aki jelképes összegeket kér el. Van olyan barátom, aki egy remek - nem felső kategóriás, de kiváló állapotban lévő - autót vásárolt a nagybátyjától, mert annak épp kapuzárási pánikja volt, és le akarta cserélni a megbízható kocsiját egy Bömbire, úgyhogy felajánlotta az unokaöcsinek 200 ezerért. Egy másiknak lakást vettek a szülei, azzal a feltétellel, hogy az önerőt ők adják, de a hitelt a leányzó fizeti, illetve nekik haszonélvezeti joguk van rajta. Meg én is béreltem már 70-ért garzont (rezsivel együtt), amitől egy idősebb munkatársam akart megszabadulni, csak a kutyának se kellett, mert pocsák környéken volt, de egyébként belülről nagyon szépen, igényesen volt megcsinálva. A kapcsolatok csodákra képesek, és nem, nem kell leszopogatni senkit, még csak szépen se kell nézni, elég, ha sok embert ismersz.

2023. ápr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem inkabb szuloktol kapjak a penzt. En is szoktam latni, hogy merre utaznak, Louis vuitton taska, vagy valami draga balenciaga cipo, de mostmar nem erdekel annyira mint regen.
2023. ápr. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%
A kérdést nem tudom megválaszolni, de ez komolyan érdekelne engem is, pont ezen gondolkodtam el többször is. Én még csak 20 éves vagyok, jelenleg nem dolgozom (majd nyáron fogok), de már külön élek, anyagilag még a szüleim támogatnak, pontosabban anyám. Sosem éltünk rosszul, anyukám is viszonylag jól keres, pár éve halt meg a papám, ott van az örökség is, nem fogunk elszegényedni később sem, de én is alig jövök ki a pénzből, amit kapok, pedig nem szórom el hülyeségekre és pont ezen gondolkodtam, hogy nagyon sok fiatal lánnyal ellentétben én nem járok körmöshöz, sem szempilláshoz, nem járok arckezelésre (pedig rámférne), kozmetikushoz havi 1x csak szemöldök és bajusz gyantára megyek el (ez így 4000 forint szokott lenni, ha mindenemet legyantáztatnám, akkor több mint 10 ezret hagynék ott), nem járok szemöldökfestésre, sem pedikűröshöz és fodrászhoz is évente 2x megyek csak, nem 1-2 havonta, meg nincsen póthajam, hajhosszabbítás stb.
2023. ápr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
24%

Tényleg ennyire naiv itt mindenki??

Pontosan ugyanonnan van pénzük, ahonnan már évszázadok óta....

2023. ápr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!