Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar munkabérekről ? Egy átlagos nem kiemelkedő dolgozó átlag munkával tud eleget keresni ma egy középszerű életvitelhez Magyarországon ?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 18. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Középszerűhöz igen.
2023. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Ha jó szakmát választasz, gázszerelő, kőműves, festő, villanyszerelő, burkoló akkor még viszonylag jól meg is élhetsz belőle ha ügyesen dolgozol.
2023. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem elég.
2023. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván nincs az a pénz amit én el nem tudnák költeni, igen szűkösen de elég amit most keresek.
2023. ápr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit fura a kérdés.

Ez magától értetődő, hogy átlagos magyar dolgozó magyar középszerű életet tud élni, nem?

2023. ápr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyar bérekről az, hogy a magyar árak közel pl. egy osztrák árakon vannak a fizetések meg legjobb esetben is fele annyi vagy még kevesebb.

Már maga a lakhatás sem feltétlenül sokkal olcsóbb itthon, a boltok meg szinte egyáltalán nem. Egyedül az autótartás az amiben még elég jók vagyunk.


A fizetések meg még mindig szarok, bár az elmúlt 2-3 évben azért jól alakultak itthon, de még mindig messze vannak.


Most jó pár évet dolgoztam kint, és azt kell mondjam, hogy amit kint középszerű életnek hívnak ott ahhoz egyáltalán nem elég az itthoni középszerű fizetés, ha csak nem otthon vagy 0 költséggel.


Bár, ha a gyakorit nézem ahol azon is ki vannak akadva, ha az emberek eljárnak plázákba meg éttermekbe és tömött sorok vannak sőt még iphone -t is meg tudnak engedni ahhoz elég, bár én ezt nem középszerűnek mondanám, hanem elég szimpla életvitelnek.

2023. ápr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha egyedülálló, nincs nagy igénye, akkor talán.
2023. ápr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy átlagos nem kiemelkedő dolgozó átlag munkával tud eleget keresni ma egy középszerű életvitelhez Magyarországon.
2023. ápr. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 qborka ***** válasza:

Az én,azt hiszem átlagos fizetésem,Budapesten,arra elég,hogy fizetéstől fizetésig ellegyek,félretenni nem tudok.

Nem kell fogamhoz verni a garast,de pl megtetszett egy táska 60.000 forintért,de nem vettem meg. Pedig jó táskáért nem sok.

2023. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha kimész pl. németbe soha nem akarsz visszajönni.
2023. ápr. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!