Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megszabadulni a gyerekkori...

Megszabadulni a gyerekkori ránkparancsolt "igazságok"tól?

Figyelt kérdés

Például:

"Almát a héjával edd", mindig kicsit bűntudatom van, ha megpucolom, pedig utálom már, nem is esik jól a gyomromnak.

"Ne hordjál fekete ruhát", pedig az egyik legpraktikusabb ruhatár.


2023. ápr. 19. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Legyen saját igazságod 🤷🏻‍♂️
2023. ápr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ellenőrzi valaki? Nem? Nahát akkor.

N

2023. ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nehéz amúgy, kicsiben kell kezdeni, pl mivan ha mégis meghámozom. Bizony így fogom enni, így jobb nekem.
2023. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Metionin ***** válasza:
Csináld meg párszor az ellenkezőjét és amikor már megszokod, hogy a kutyát se izgatja, elmúlik az érzés. Nálunk sok ilyen apró dolog volt, pl. mennyi vajat kenhetek a kenyérre, a felvágottat nem lehetett megkóstolni magában, csak kenyéren és mindig csak 1 szelet lehetett rajta. Mindennek élén kellett állnia, szimmetrikusan stb. Amikor végre elmentem koliba, napi rituáléim voltak, hogy ezeknek az ellentétét csináltam, megkentem rendesen azt a kicseszett kenyeret, belekóstoltam magában a sajtba, szalámiba és szartam rá, ha ha az ágytakaróm nem centire pontosan ugyanannyira lógott le az ágy mindkét oldalán és ez nagyon jó érzés volt. Utána ha vissza is tér az ember a megszokott dologhoz, már nem úgy érzékeli, hogy így csinálom, mert így kell, hanem így csinálom, mert így akarom. Ez a különbség a lényeg.
2023. ápr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!