Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyász időszakban vagyok,...

Gyász időszakban vagyok, miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
Eleve rosszul érzem magam, meghalt egy barátom, aki nekem mindenes ember volt, és van egy új ismeretstégem akinek elmeséltem a dolgokat, és csak annyit reagált hogy ő is rosszul érzi magát,, meg hogy találkozzunk. Megemlítenétek hogy illetlen a viselkedése?
2023. ápr. 21. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetlen a viselkedése. Attól, hogy valakinek meghal egy barátja, miért ne találhatna újat, akivel előbb-utóbb nyilván találkozik. Ha ezt nem akarod, akkor nem kell barátkozni. Senki sem kötelez.
2023. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem az fáj hogy semmi együttérzés, csak vállrántásnak véltem a reakcióját, már párszor találkoztunk amúgy..
2023. ápr. 21. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne illetlen?
2023. ápr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
Nárcisztikus az illető
2023. ápr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Akkor lenne illetlen, ha erőltetné a találkozást. Így, hogy felvetette, mondhatsz nemet, vagy még nemet, aztán kész. Nehogy már kiokítsd, hogy mennyi részvétet vársz tőle, mert úgy ott hagy, mint a pinty.
2023. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy vadidegen embertől mégis mit vársz? Üljön be veled egy kávézóba és zokogjatok egymás vállán?

Ha annyira gyászolsz még, el kellett volna halasztani az új ismerkedést még egy időre.

Akire azt mondod, illetlen a viselkedése, annak a te közeli barátod ismeretlen.

2023. ápr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyász egy nagyon érzékeny téma. Sokan azért vannak zavarban, ha meghallják valakiről, hogy meghalt egy barátja, családtagja vagy közeli rokona, mert nem tudják, hogy a gyászoló milyen reakciót vár, mi az, ami jólesne neki, mi az, amit rossz néven vesz stb. Van, aki azt veszi rossz néven, ha a másik ember nem mond semmit, vagy annyit mond, hogy sajnálom, mert az milyen felszínes reakció, milyen érzéketlen. Van, akinek az nem tetszik, ha belekérdeznek a részletekbe, mert az milyen tapintatlanság. Nincs univerzálisan elfogadott reakció, mert a gyászt mindenki másképp próbálja kezelni, és az sem mindegy, hogy akinek elmondod, azzal milyen kapcsolatban vagy.

Valószínűleg az ismerősöd sem tudta, hogy mit mondjon, emiatt nem érdemes haragudni rá. Ha találkoztok, akkor egészen más lesz a kommunikációs közeg, élőben biztosan reagálna valamit.

Én ezzel elég óvatos vagyok, annyit szoktam mondani, hogy nagyon sajnálom, vagy hogy szörnyű, valami ilyesmit, ha olyan kapcsolatban vagyok az illetővel és nem tudom az okot, akkor megkérdezem, hogy mi történt, és persze hozzáteszem, hogy ha segíteni tudok bármiben, akkor számíthat rám. Ezen még soha senki nem bántódott meg, legalábbis nem tapasztaltam.

Egyébként én is vesztettem el közeli barátot. A fentihez hasonló reakciókat értékeltem a leginkább.

2023. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én napi szinten találkozok a halállal engem sem rázna meg ennyire, mert nem kötődök hozzájuk. Magamban meg tudom, hogy halálos betegek voltak és a lehető legjobbat kapták utoljára (és mi zsákozzuk őket). Ha másik fél sem kötődik közömbös lesz és ez a lehető legjobb idegennél.
2023. ápr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet a gyász a közös téma, és erről valóban inkább személyesen jobb beszélni.
2023. ápr. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!