Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezzel érdemes bárhova fordulni...

Ezzel érdemes bárhova fordulni? Ha igen, hova? Szerintem ez a környezet van annyira mérgező, hogy elvegyék a gyereket.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy van a házban önkormányzati lakásban egy c. házaspár, van egy 13 éves lányuk.


Mindketten napi szinten rúgnak be. Mindketten cigiznek, és a lakásban füstölnek (ha büdös a lépcsőház, az tőlük jön). Már hallottam fentről a gyereket, ahogy mondja, hogy ne füstöljenek a pofájába. A házaspár állandóan ordibál, veszekszik egymással, józanul és részegen is (jelen pillanatban is ez van), csukott ablak mellett is lehet hallani, hát még így most, hogy nyitva lehetnek az ablakok. Az idő sosem akadály, nappal, este vagy éjjel (ma éjféltől kb éjjel egy-fél kettőig volt, tegnap este nyolc-est tíz körülig). Pár éve kvázi napi szinten jött ki a rendőrség, heti 4-5x, de semmi nem változott, mindenki belefáradt. A feleségnek rettenetes és nagy hangja van, az épülettől messzebb is lehet hallani. Lett szólva írásban többször is, mire írásban azt üzente, az lakásban azt csinál, amit és amikor akar, neki senki nem szabhatja meg. A feleség ku*vának nevezi a férjet, a férj ku*vának nevezi a feleséget, a feleség kisku*vának nevezi a lányt, undorítóan tud a lánnyal beszélni, és szinte mindent ordítva (pl "csináljá' má' egy cigit, a ku*va anyádat", "takarodjál már kifelé a fürdőből"). A melegvizet és a villanyt a feleség a lányának luxusnak nevezte, és hogy a lánynak ki van nyalva a segge. A férj pofozgatja, üti a feleséget. Gyakran hallom, hogy nincs pénzük, mégis minden este vagy akár már délután hallatszik a hangjukon, hogy részegek, ahogy abban is biztos vagyok, hogy naponta szívnak cigit. Egy időben gyakori volt a tányértörés, most már nem, de szerintem csak azért, mert most már nagyon nincs mit törni. Amikor a lány is kiabálni kezd, érződik mennyire tele a hócipője, kiabálta is már, hogy utálja ezt, de a szülők nem veszik észre magukat. Családsegítővel van valami, félrészegen kiabált a férjének, hogy kussoljon már el, különben már megint hívják a rendőröket, és akkor mondott valamit a családsegítőről. Azt is tudom, hogy az apa emelt már kezet a lányára. A feleség mellesleg gyakran szándékosan provokálja a férjét, mert a férj csöndben van, nem szól, aztán hirtelen felcsendül a nő, és kezdődik a "buli".


Az egész ház tudja, mi zajlik náluk. Szinte jobban tudom az ő életüket a sajátomnál... Elegem van. Abból, hogy itt laknak, és abból, hogy az a szerencsétlen lány egy nap még megőrül ilyen körülmények között.


2023. ápr. 22. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Ha már benne vannak a családsegítő látóterében, nem tudtok tenni semmit sajnos. Ezek ilyenek. Sajnos nekem is van ilyen ismerősöm, ott még kisebbek a gyerekek, konkrétan éheznek, mert a szülők cigire meg drogra költik az összes pénzt (a kedves apuka mesélte, nem én kombinálok) folyamatosan kijárkál a rendőrség, a gyámügy is otthonosan mozog náluk, a gyerekek meg még mindig ott vannak.

Éd ha belegondolsz, az se lenne jobb a kislánynak, ha elkerülne onnan. Mehetne intézetbe, ahonnan egyenes út a prostitúció, vagy valami amatőr nevelőszülőhöz, akiknél meg mostanában heti szinten halnak meg a gyerekek ilyen-olyan okokból, vagy derül ki, hogy nevelőapuka molesztálja őket.

2023. ápr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az, ahogy viselkednek? Kijöhetnek még ezerszer a rendőrök, akkor sem történik semmi velük azon kívül, hogy kijöttek és talán irgumburgum? Már fáj a fejem, hogy évek óta azt hallgatom kristálytisztán, hogy g*ci, ku*va, ku*va anyádat, ge*is ku*va, redvás ku*va, rákos ge*i és társai.
2023. ápr. 22. 19:11
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Együttérzek, nagyon bosszantó az ilyen, de nem fognak velük csinálni semmit. A kislányt kiemelhetnék a családból, de úgy tűnik, nem akarják.
2023. ápr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
A nevelőszülők javarésze is bántalmazó és azok még ellenőrzés alatt sincsenek szinte. Sokaknak van nehéz sorsa sajnoa
2023. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Üdv a való világban. Vidéken ez mindennapos..
2023. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!